کد خبر: 9558تاریخ انتشار : 23:14:23 - یکشنبه 27 آوریل 2014

دیدار با خانواده شهیدان پورطاعتی و رنجبر

به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه حجه الاسلام ربیعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه فومن به همراه جمعی از پاسداران با خانواده فرهنگی شهید محمد پورطاعتی و پاسدار شهید ولی رنجبر دیدار نمودند. به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی و تبلیغات سپاه فومن ، معلم‌ بسيجي‌ شهيد محمد پورطاعتي‌ […]

به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی در سپاه حجه الاسلام ربیعی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه فومن به همراه جمعی از پاسداران با خانواده فرهنگی شهید محمد پورطاعتی و پاسدار شهید ولی رنجبر دیدار نمودند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از روابط عمومی و تبلیغات سپاه فومن ، معلم‌ بسيجي‌ شهيد محمد پورطاعتي‌ فومني‌ در چهارم‌ فروردين‌ 1367، ايام‌ هجرانش‌ به‌ پايان ‌رسيد و به‌ وصال‌ معبود خويش‌ نايل‌ آمد. شهيد پورطاعتی ‌ در عمليات‌ والفجر 10 در حين‌ پاتك‌ دشمن‌ بعثي‌، مفقود شده‌ بود، آنقدر زير آفتاب‌سوزان‌ خرمال‌ عراق‌ (باني‌ بلوك‌)، چون‌ مولايش‌ امام‌ حسين‌ عليه‌ السلام‌ قرار گرفت‌، تا اينكه‌ غير از استخوان‌هاي‌ سوخته‌ و يك‌ پلاك‌، چيزي‌ از وي‌ بر جاي‌ نماند و پس‌ از گذشت‌ هشت‌سال‌، به‌زادگاهش‌ بازگردانده‌ شد و در گلزار شهداي‌ فومن‌، هم‌ آغوش‌ خاك‌ گرديد.

مادر شید پورطاعتی در وصف این شهید گرانقدر گفت : از خصوصيات‌ اخلاقي‌ اين‌ شهيد، مي‌توان‌ به‌ ساده‌ بودن‌ و بي‌تكبري‌ او اشاره‌ داشت‌. اخلاص‌ و صداقت‌ در چشمانش‌ حاكم‌ بود و با همه‌ به‌ نرمي‌ و عطوفت‌ رفتار مي‌كرد. نيايش‌ و دعا،

جزو برنامه‌هاي‌ مهم‌ و اساسي‌ زندگي‌ او قرار داشت‌ و به‌ فرايض‌ ديني‌ توجه‌ خاصي‌ داشت‌. از كودكي‌، در تكيه‌ مهديه‌ (معروف‌ به‌ تكيه‌ آقاي‌ اريب‌) شهر فومن،‌ قرآن‌ را فراگرفت‌ و بعدها خود، مربي‌ قرآن‌ شد.در مساجد حضوري‌ سبز داشت‌ و در برخي‌ از مساجد، مؤذن‌ نيز بود.

قسمتي‌ از وصيت‌نامه‌ي‌ اين‌ شهيد آمده‌ است‌: «… خدارا فراموش‌ نكنيد كه‌ حاضر و ناظر است‌ و بر بندگان‌ خود، بي‌نهايت‌ رئوف‌ و مهربان‌ است‌. عدالت‌ وتقوا را در رابطه‌ با خود و دوستان‌ و همسايگان‌ و همكيشان‌ و غيرهمكيشان‌ رعايت‌ كنيد…».

مادر پاسدار شهید ولی رنجبر در وصف شهید گرانقدرش گفت : شهيد رنجبر چهره‌اي‌ دلنشين‌ و نوراني‌ داشت‌. از خصوصيات‌ بارز ايشان‌ اين‌ بود كه‌ در بدترين‌شرايط‌، عصباني‌ نمي‌شد. هميشه‌ نرم‌ و آرام‌ بود و لبخند بر لب‌ داشت‌. معنويت‌ فوق‌العاده‌اي‌ دردرونش‌ حاكم‌ بود.

بسيار مهربان‌ بود و به‌ هيچ‌وجه‌، اهل‌ غيبت‌ نبود. هدف‌ خويش‌ در همه‌ امور، فقط‌ جلب‌ رضاي‌ خدا بود. شهيد رنجبر به‌ گفته‌ي‌ چندتن‌ از همرزمانش‌، پس‌ از شهادت‌ شهيد خوش‌روش‌، شبي‌ ايشان‌ رادر خواب‌ مشاهده‌ كرده‌ بود و به‌ واسطه‌ همان‌ خواب‌، بسيار متحول‌ شده‌ بود، بطوريكه‌ تاب‌ تحمل‌دنيا را از دست‌ داده‌ بود و در عالمي‌ ديگر سير مي‌كرد. شهيد رنجبر با نثار خونش‌، ثابت‌ كرد كه ‌صداقت‌ پيشگان‌ راه‌ اسلام‌، همواره‌ در راهشان‌ مصّمم‌ و پايدارند.

شایان ذکر است پاسدار شهید ولی رنجبر در اسفندماه‌ 1364 كه‌ فرماندهي‌ يك‌ اكيپ‌ اطلاعات‌ عملياتي‌ در منطقه‌ي‌ سليمانيه‌ عراق‌ به‌ ايشان‌ واگذار شده‌ بود؛ پس‌ از جمع‌آوري‌ اطلاعات‌ لازم‌ و شهادت‌ همرزمان‌، راهي‌ مرز ايران‌ شده‌ و طي‌اين‌ راه‌ پربرف‌ و پرفراز و نشيب‌، ناگهان‌ با برخورد به‌ يك‌ مين‌، پنجه‌هاي‌ پاي‌ چپش‌ و همچنين‌زيرزانوي‌ پاي‌ راستش‌ مجروح‌ شد و پس از طی مسافت طولانی نزدیک مرز ایران به شهادت رسید .