کد خبر: 9515تاریخ انتشار : 2:35:38 - یکشنبه 27 آوریل 2014

حواشی خواندنی نشست خبری مجمع نمایندگان گیلان با خبرنگاران

نشست خبری مجمع نمایندگان گیلان با اصحاب رسانه برگزار و البته حواشی هم داشت! به گزارش بهجت نیوز به نقل از صومعه سرا نیوز ، بر اساس این گزارش،در خلال پرسش و پاسخ های این نشست، یکی از خبرنگاران خطاب به نمایندگان حاضر پرسید؛ “چرا برخی از مسئولان عالیرتبه استان با پارتی بازی و از […]

نشست خبری مجمع نمایندگان گیلان با اصحاب رسانه برگزار و البته حواشی هم داشت!

به گزارش بهجت نیوز به نقل از صومعه سرا نیوز ، بر اساس این گزارش،در خلال پرسش و پاسخ های این نشست، یکی از خبرنگاران خطاب به نمایندگان حاضر پرسید؛ “چرا برخی از مسئولان عالیرتبه استان با پارتی بازی و از روی روابط به بستگان (پسرخاله، برادر، برادر زاده، پسر عمو و…) خود پُست می دهند و آنها را در امور گوناگون مدیرتی می گمارند؟”

در همین بین ندیمی خواست که به این سوال پاسخی دهد که این خبرنگار تاکید داشت: اگر امکان دارد این سئوال مرا آقای خصوصی پاسخ دهد!

پس از چند پرسش و پاسخ دیگر، تریبون به دست حمیدرضا خصوصی رسید و وی با این مقدمه که ” من اصلاً مایل به حضور در این جلسه و از این قبیل جلسات نبودم” افزود؛ “اگر بحث نقد باشد من بیشترین نقد را به اصحاب مطبوعات دارم! چون معتقدم خبرنگاران رسالت شان این است که اگر دستشان را بشکنند قلمشان را نباید تغییر دهند! اما متاسفانه برخی اینگونه عمل نمی کنند! و احساس می کنند خبرنگارند و هرچه دلشان خواست باید بگویند و بنویسند!”

وی در پاسخ به سئوال آن خانم خبرنگار (که البته هیچ گونه نامی از خصوصی نبرده بود و فقط گفت دوست دارم که آقای خصوصی به سئوالم پاسخ دهند) گفت: “خواهرزاده آقای استاندار رییس منطقه آزاد انزلی است، برادر ایشان مشاورشان است. خداوند زمانی که موسی میخواست برای خود مشاوری برگزیند خداوند به او دستور داد که برادرت هارون را انتخاب کن!”

خصوصی ادامه داد:”بنده هم اگر در صومعه سرا به برادرم پُستی دادم چون ایشان پروفسور هستند! ۴ برابر من سواد دارند! پدربزرگش و خودش سالها سابقه مبارزاتی دارند! پدربزرگش کسی بود که رضا خان او را اعدام کرد!”

که در نهایت با پادر میانی مهندس جعفرزاده، دکتر تامینی و صلوات خبرنگاران فضا تلطیف داده شد. “در ادامه صحبتهای دیگر نمایندگان گیلان را نیز بخوانید”

حسن تامینی

حسن تامینی نماینده رشت در نشست خبری اصحاب رسانه با مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه گیلان از استان‌های برتر کشور در عرصه اطلاع‌رسانی می‌باشد، اظهار کرد: در تلاش هستیم دبیرخانه ارتباط نمایندگان و برگزاری نشست‌های مختلف با اصحاب رسانه تشکیل شود.

وی با بیان اینکه تلاش ما که از دغدغه‌های نمایندگان استان در مجلس است بهبود بخشیدن و توسعه شرایط گیلان است، افزود: باید از ظرفیت مجمع نمایندگان استان گیلان بیشتر استفاده کرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به اینکه نمایندگان گیلان جزء استان‌های برتر در مجلس در امر پاسخگویی، بیان نطق، پیگیری مسائل و مشکلات است، تصریح کرد: خواسته‌های خبرنگاران توسط مجمع نمایندگان از راه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وزارت راه و شهرسازی باید در مورد دو پروژه راه آهن گیلان و ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزادراه رشت به قزوین بیشتر تلاش کند، اظهار کرد: دو نشست تخصصی در تهران برای حل این مسائل برگزار شد.

تامینی خاطرنشان کرد: راه آهن گیلان در محور قزوین به رشت تا پایان سال به پایان می رسد.

وی با بیان اینکه پس از این پروژه گیلانی ها شاهد ادامه مسیر از رشت به انزلی و انزلی به آستارا از طریق فاینانس هستند، افزود: راه‌آهن گیلان دارای ۲۲ کیلومتر تونل است و این پروژه ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در محور رشت به قزوین دارد.

ناصر عاشوری

در ادامه مراسم، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از مباحث مهم اقتصادی کشور بحث قانون هدفمندی یارانه‌ها بود که مرحله نخست آن اجرایی شد و مرحله دوم باید محقق می‌شد، اظهار کرد: با توجه به مصوبه مجلس تبصره ۲۱ لایحه بودجه تکالیفی برای دولت مشخص شده است.

ناصر عاشوری تصریح کرد: عدم اجرای بخشی از قانون هدفمندی که به صورت مشخص باید بخشی که به تولید کشور پرداخت می‌شد پرداخت نشد.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به افزایش حامل‌های انرژی و افزایش حقوق و کارمزد ممکن است صنایع آسیب ببیند، خاطرنشان کرد: انتظار از دولت این است که قانون را همه جانبه اجرا کند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با بیان اینکه بخش‌هایی که آسیب‌پذیری آن زیاد است باید کمک شوند، گفت: اگر هزینه‌های جاری کشور را تامین نکنیم امنیت ملی دچار مشکل می‌شود.

وی تاکید کرد: منابع هر چه محدود باشد در مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها توجه به سلامت جامعه و تامین غذای مردم باید در اولویت باشد.

عاشوری اظهار کرد: ۳ هزار میلیارد تومان در لایحه پیش‌بینی شده در بخش سلامت پرداخت شود و در مجموع بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان به این بخش اختصاص داده شده است.

ندیمی

ندیمی، نماینده مردم لاهیجان هم در مورد پرداخت یارانه اشاره به دور قبل نمود که مردم را تشویق به دریافت می نمودند و می گفتند که این پول امام زمان است و باید همه دریافت کنند و سپس به این دوره و حرف هایی که در مورد نگرفتنش زده شد اشاره و گفت: با پرداخت یارانه ها قشر متوسط جامعه را نابود کردیم! این پول می بایست از اول به افراد فقیر داده می شد!

ندیمی در خصوص فتوای مراجع نیز اظهار داشت؛ کسانی که رفتند و از مراجع در این زمینه فتوا گرفتند، کار خوبی نکردند!

  1. razmandeh گفت:

    از آنجایی که یک رسانه ارزش هستید، لطفا ما را لینک نمایید.
    http://www.razmandeganeshaft.ir