کد خبر: 9325تاریخ انتشار : 22:10:58 - یکشنبه 20 آوریل 2014

ویزیت رایگان نمازگزاران لاهیجانی در هفته سلامت

وهرام نوروزپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در لاهیجان، با اشاره به این موضوع که 18 تا 24فروردین ماه به نام هفته سلامت نامیده می‌شود، اظهار کرد: امسال با هماهنگی سازمان جهانی بهداشت از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت تعیین شده است. وی با اشاره به اینکه هرساله شعاری برای هفته سلامت در […]

وهرام نوروزپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در لاهیجان، با اشاره به این موضوع که 18 تا 24فروردین ماه به نام هفته سلامت نامیده می‌شود، اظهار کرد: امسال با هماهنگی سازمان جهانی بهداشت از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه هرساله شعاری برای هفته سلامت در نظر گرفته می‌شود، افزود: «موجودات کوچک، تهدیدات بزرگ» شعاری بود که برای امسال در نظر گرفته شد و این شعار به همراه خود مراقبتی شعار وزارت بهداشت در هفته سلامت امسال است.

سرپرست مرکز بهداشت لاهیجان با بیان اینکه خود مراقبتی چیز خوبی است که با آموزش‌های لازم می‌تواند در مسیر درست قرار گیرد، گفت: بین 65 تا 80درصد افراد بیماری‌های خود را خودشان بر طبق دانشی که دارند درمان می‌نند.

نوروزپور تصریح کرد: طبق آمارها در کشورمان از 750 نفر به طور متوسط 250 نفر مریض می‌شوند که از این تعداد 9 نفر به پزشک مراجعه می‌کنند و یک نفر بستری می‌شود.

وی هدایت خود مراقبتی را امری مهم دانست و گفت: با اطلاع رسانی و ایجاد پایگاه‌هایی که اطلاعات درست را به مردم عرضه می‌کنند می‌توانیم در تصمیم‌گیری‌ها درست عمل کنیم.

سرپرست مرکز بهداشت لاهیجان با اشاره به برنامه‌های پیش روی هفته سلامت در این شهرستان، خاطرنشان کرد: بازدید از مراکز توانبخشی بهزیستی لاهیجان که در روز چهارشنبه انجام می‌شود نخستین برنامه هفته سلامت است.

نوروزپور با اشاره به ویزیت رایگان قبل از نماز جمعه، تصریح کرد: در مرکز بهداشت روستای آهندان و درمانگاه شماره دو لاهیجان نیز ویزیت رایگان بیماران انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در یک کلاس آموزشی از پزشکان و ماماهای شهرستان خواسته شده که در مراجعه بیماران نسبت به اطلاع ‌رسانی علایم سرطان سینه هشدار داده و آنها را در این مورد معاینه کنند.