کد خبر: 9109تاریخ انتشار : 23:04:21 - سه شنبه 15 آوریل 2014

متن مناجات شهید غلامرضا ادبی مهذب

خداواندا ، معبودا شرمنده ام واقعا از روی مادران شهید که فرزندان خود را در مسلخ عشق به قربانی راه دوست فدا میکنند. خدایا از این همه ایثار و فداکاری و از این همه از خودگذشتگی و تواضح نمیدانم که درد دل خود را به که بگویم ، تو مطلعی از آتش درون من. آقا […]

خداواندا ، معبودا شرمنده ام واقعا از روی مادران شهید که فرزندان خود را در مسلخ عشق به قربانی راه دوست فدا میکنند.

خدایا از این همه ایثار و فداکاری و از این همه از خودگذشتگی و تواضح نمیدانم که درد دل خود را به که بگویم ، تو مطلعی از آتش درون من.

آقا جان خودت که میدانی در درون من چه میشود گوشه چشمی به این حقیر بیاندازی …

آقا جان ! فرزند فاطمه(س) چه کنم که تو با من سخن گویی .؟

نمیتوانم درد دل خود را به کسی بگویم آخر هرکسی ظرفیتی دارد و ممکن است طاقت این سختی ها و مشکلات را نداشته باشد

آقا جان به جان جدت حسین(ع) که مظلوم وار سر به آستان ربوبیت سپرد و بر جان فرزند دلبند جدت علی اصغر که در مقدمه ایثار به رضای او رضایت از خدا طلب که کمی به این زبان بسته و بیچاره نظر کند ، آخر تا کی زیر تابوت عزیزان را بگیرم و پیکر پاک و معصوم آنها را به زیر خاک کنیم …

مهدی جان میدانم همه اینها آزمایش الهی است ، آقا جان خواسته ام را اجابت کن ، آقا جان خواسته ام نه برای این است که دوست ندارم زندگی کنم یا اینکه از مشکلات بترسم یا اینکه داغ عزیزان برایم جدی باشد ،همه اینها است اما آخر چرا ما نه ؟

مهدی جان چه بگویم ، چه بنالم ، میدانم هر کم و کاستی که هست از خودم هست ولی تو را به مظلومیت موسی ابن جعفر(ع) که در زندان های هارون الرشید به معبود خود پیوست قسمت میدهم که اینقدر مارا منتظر شهادت نگذاری .

از خداوند بخواه واسط شود خدا را به حبیبش حسین بن علی(ع) و به عابدش زین العابدین و به موسی بن جعفر(ع) قسم بده که اگر صلاح میداند از سر گناهان ما بگذرد و فیض شهادت را ارزانی ما بدارد .

 1. همشهری گفت:

  خداواندا ، معلودا ، تواضخ ، مدانی ، میشو ،استان ،علی اصر
  ، مصوم
  8 غلط نمره ات شد 12
  مگه مجبوری وصیت نامه شهید رو بنویسی اون هم به این صورت؟!

 2. همشهری گفت:

  بازم یه غلط داری! تواضخ
  نمره ات شد 19
  نمره نهایی 12+19 تقسیم بر دو!
  حالا برو کیبورد نو بخر!
  این بهش می گن گیر!

 3. فومنی گفت:

  مدیر محترم سایت
  بنده یک دوره درس منطق المظفر را به خواست این شهید عزیز در منزل شان برای تعداد معینی از دوستان شان تدریس کرده ام. در آن جلسات این شهید بسیار جدی و ساعی بود.
  خواستم بگویم که این شهید بزرگوار و امثال ایشان با دغدغه های درک علمی شهید شده اند.
  متاسفم که به طرز بسیار زشتی مباحث را قطع کردید و خودت و جوانانی را از درک حقایقی اساسی و بنیادی و فهم عمیق دینی محروم کردی!متاسفم و باز متاسفم!