کد خبر: 8989تاریخ انتشار : 6:51:13 - شنبه 12 آوریل 2014

نابودی شالیزارها تا چند سال آینده

وبلاگ پامسار نوشت : ابودی شالیزارهای گیلان سرعت بیشتری بخود گرفته است .علی رغم اینکه کشور های پیشرفته دغدغه امنیت غذایی از سرلوحه برنامه کشور شان است ، اما متاسفانه نظارت خاصی بر فعالیت های از بین برنده شالیزارها و زمین های زیر کشت برنح دیده نمی شود. ساکنین روستا های گیلان که عمدتاً به […]

وبلاگ پامسار نوشت :

ابودی شالیزارهای گیلان سرعت بیشتری بخود گرفته است .علی رغم اینکه کشور های پیشرفته دغدغه امنیت غذایی از سرلوحه برنامه کشور شان است ، اما متاسفانه نظارت خاصی بر فعالیت های از بین برنده شالیزارها و زمین های زیر کشت برنح دیده نمی شود.

ساکنین روستا های گیلان که عمدتاً به کشاورزی برنج مشغول هستند با قرارگرفتن در شرایط سخت مالی ، انگیزه فروش زمین های شان رو به گسترش هست بسیاری از ساکنین شهر های بزرگ مانند تهران به انگیزه ساخت ویلا و استفاده از آب و هوای گیلان ، اقدام به خرید زمین های کشاورزی و تبدیل آن به سازه های مختلف می نمایند . و بدین ترتیب خیلی از کشاورزان به شهر ها کوچ می کنند تا با پولی که راه فروش ملک خود بدست آورده اند بلکه شرایط بهتری از زندگی برای شان ایجاد شود!

همچنین تبدیل مزارع به استخر ماهی ، یا ساخت سازه های مختلف از جمله منزل مسکونی ، مرغداری و غیره به روند رو به نابودی شالیزارها کمک می کند.

این شرایط در صورتی است که انتظار می رفت به جای نابودی کشاورزی ، پیشرفت های در رونق برنج کاری پیشرفته با استفاده از علوم و تکنولوژی اتفاق افتد.

نویسنده : یونس محمدی پور

  1. یونس گفت:

    ممنون بابت درج مطلب و نام نویسنده