کد خبر: 67068تاریخ انتشار : 10:50:19 - سه شنبه 22 آگوست 2017

اینجا قم گیلان نیست منطقه آزاد است!

فومن در قدیم الایام به جهت مردم متدین این شهرستان به قم گیلان معروف بوده است اما این روزها باید گفت که اینجا قم گیلان نیست منطقه آزاد است.

به گزارش بهجت نیوز؛ فومن که در قدیم الایام به جهت مردم متدین این شهرستان به قم گیلان معروف بوده است و وجود علما و روحانیون کثیری که سرآمد همه آنها مرحوم آیت الله بهجت فومنی(ره) که از افتخارات جهان اسلام به شمار می رود گواه بر این امر می باشد.

اما از آنجائی که این شهرستان با دارابودن جاذبه های بکر زیارتی و سیاحتی یکی از مناطق توریست پذیر در شمال کشور به حساب می آید متاسفانه بسیار مشاهده شده است که گردشگرانی که به این منطقه سفر می کنند با وضعیت ظاهری ناهنجار در این شهرستان تردد می کنند که این امر با اعتراض و گلایه بسیاری از شهروندان فومنی مواجه گشته است.

این گردشگران عزیز گویا تصور می کنند که از منطقه امام زاده هاشم(ره) به بعد وارد منطقه آزاد شده اند و آزادانه می توانند با هر وضعیتی در میان مردم تردد کنند.

متاسفانه دستگاه ها و نهادهای مسئول در این فقره کوتاهی کرده اند لذا امیدواریم که با هوشیاری این نهادها شاهد بروز چنین معضلات اجتماعی در این منطقه نباشیم.

 1. فومن گفت:

  تازه وقتی بهشون حرف میزنی معترضن. به فومن به چشم‌محل کیف و مصرف نگاه میکنن

 2. همشهری گفت:

  شهر من فومن ! هنوز زیباست، دور نیست
  شهر من همین اطراف، زحل و ماه و کیوان نیست

  مردمانش مهربان و یک رنگند
  آسمانش هنوز زیر دود پنهان نیست

  هم وطن قدمت بروی چشمانم کمی مراعات کن
  گاه نابهنجاری و شکستن حرمت، رسم مهمان نیست

 3. فومنی ساکن مرکز گفت:

  به قول شاعری نامدار: شاه مست و شحنه مست و میر مست- مملکت رفته ز دست- هر دم از دستان مستان فتنه ای غوغا به پاست- کار ایران با خداست…. جالب است که بعد از صد سال از سروده شدن این ابیات توسط مرحوم بهار ، در کشور باز روی همان پاشنه میچرخد. راستی علت چیست؟!

 4. با سلام. ببخشید مگر شهر فومن از شهر تهران، پایتخت دین و سیاست و مملکت چه کم داره؟؟ که گردشگران مثلا در تهران آزاد باشند، اما در فومن نه؟ چرا باید شهر کوچک را کوچک!! فرض کنیم؟ وضع گردشگران مثلا بررسی کنید که حتی در شهر مقدس قم چطور است؟؟؟

 5. فومنی اصیل گفت:

  در پاسخ به آقا یا خانم آلیانی باید عرض کنم آیا گردشگران محترم در محل و در شهر خودشان کاملا عادی با تاپ و شلوارک حضور می یابند؟؟ درسته شهر ما توریست پذیره اما گردشگران هم باید احترام بزارند به دغدغه مردم

  • هم وطن گفت:

   شهری که پایه اقتصادی آن بر مبنای کشاورزی و دامپروزی است باید به سمت راه های دیگر توسعه اقتصادی برود . یکی از راهها جذب توریست است که خوشبختانه شهرستان فومن مولفه های اصلی آن را داراست و به مراتب از اکثر شهرهای شمال کشور جاذبه تفریحی و تاریخی دارد . لذا مسئولین محترم و مردم فهیم شهر باید با کمی سعه صدر به مسائل نگاه کنند و نگاه کوته ببینانه به مسایل را کنار بگذارند و از انتخاب کلماتی نظیر قم گیلان که بسیار نامیمون است خودداری کنند . در شهرهایی مانند اصفهان از همین موهبت دارند به نحو احسنت استفاده میکنند . تمامی مغازه داران به راحتی انگلیسی صحبت می کنند . پس باید ما هم از تجارب آنها استفاده کنیم . به امید روزی که فرهنگ شهر که مولفه اصلی رشد و پیشرفت یک جامعه است با کمک مسئولین به سطح مطلوب و قابل قبولی دست یابد .