کد خبر: 67012تاریخ انتشار : 0:26:45 - دوشنبه 21 آگوست 2017

سرپرست اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت؛

بهترين مكان براي تحقق تربيت اسلامي فرزندان ما مسجد است

سرپرست اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت به مناسبت فرا رسیدن 30 مرداد سالروز به آتش کشيدن مسجد الاقصي توسط صهيونيستها که به نام «روز جهاني مسجد» نامگذاري شده است گفت: بهترين مكان براي تحقق تربيت اسلامي فرزندان ما مسجد است.

به گزارش بهجت نیوز؛ سرپرست اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت به مناسبت فرا رسیدن 30 مرداد سالروز به آتش کشيدن مسجد الاقصي توسط صهيونيستها که به نام «روز جهاني مسجد» نامگذاري شده است، ضمن تاکيد بر اهميت مسجد و محوريت آن در رشد فرهنگ ديني مردم گفت: رسالت اصلي مساجد، تعليم و تربيت انسان است.

 حجت الاسلام سیاوش تائب 29 مرداد 96 طی گفتگویی ضمن گرامیداشت «روز جهاني مسجد» اظهار داشت: ارتباط با خداوند داراي ابعاد مختلفي مانند نماز، دعا و غيره است و اين ارتباط مقيد به يك مكان و زمان خاصي نيست و انسان مي تواند در هر لحظه و در هر مكاني با معبود خويش ارتباط برقرار كند اما در اين ميان، مسجد جايگاه ويژه اي دارد ، به صورتي كه اقامه نماز جماعت در مسجد از ارزش و اهميت بسيار بالايي برخوردار است.

وي خاطرنشان كرد: از اين رو ائمه معصومين (علیهم السلام) در سخنان خود، مسجد را پناهگاه مؤمن بر شمرده اند؛ پناهگاهي كه انسان در آن از دغدغه و اضطراب فاصله مي گيرد و به آرامش و سكون دست مي يابد.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت اظهار داشت: مسجد با ايجاد آشنايي و پيوند ميان مؤمنين با نخبگان و صالحان جامعه، بستر بسيار مناسبي براي پرورش و تربيت جنبه هاي روحي و رواني فرد فراهم مي كند.

این مسئول فرهنگی يادآور شد: حضور عموم مردم به ويژه جوانان و نوجوانان در مساجد، روند پذيرش و درك و فهم ابعاد مختلف دين مبين اسلام را فراهم كرده و باعث مي شود جامعه پذيري ديني ايشان به درستي و با سرعت بيشتري شكل بگيرد.

حجت الاسلام تائب همچنین به جايگاه و ابعاد تربيتي مسجد اشاره كرد و افزود: جايگاه و ابعاد تربيتي افراد جامعه اسلامي به ويژه كودكان، نوجوانان و جوانان بسيار حايز اهميت است و مهم ترين و اصلي ترين رسالتي كه مسجد توانسته در عصرهاي مختلف و به خصوص در عصر كنوني ايفا كند، همين جنبه تربيتي است؛ زيرا مسجد داراي ارزش و قابليت هاي ذاتي فراواني است كه شايد نتوان اين ويژگي ها را در هيچ يك از نهادهاي ديگر جامعه ديني و انساني جستجو كرد.

سرپرست اداره تبليغات اسلامي فومن و شفت در بخش پاياني سخنان خود بر لزوم توجه به كاركردهاي مسجد تأكيد و خاطرنشان كرد: بهترين مكان براي تحقق تربيت ديني و اسلامي فرزندان ما مسجد است؛ زيرا مسجد مكان انسان سازي است و از سوي ديگر در جامعه اسلامي آنچه بايد محور قرار بگيرد، تربيت است؛ لذا اگر تربيت، اصل قرار گرفت به تبع آن سياست، اقتصاد، مديريت، فرهنگ و آموزش جامعه نيز اصلاح خواهد شد، زيرا تربيت هسته اصلي و اوليه جامعه است.