کد خبر: 66998تاریخ انتشار : 20:16:17 - یکشنبه 20 آگوست 2017

یادداشت/بشری کاظم پور؛

لطفا خودتان را به خواب نزنید

بشری کاظم پور در یادداشتی با عنوان” لطفا خودتان را به خواب نزنید”‌ در رابطه با نمایش اعتصاب یکی از سران فتنه نوشت:

به گزارش بهجت نیوز؛ بشری کاظم پور در یادداشتی با عنوان” لطفا خودتان را به خواب نزنید”‌ در رابطه با نمایش اعتصاب یکی از سران فتنه نوشت:

همه ما فریبِ بازی یک حقوق دانِ فقه خوانده را خوردیم. چه کسانی که به بهانه #رفع_حصر او را انتخاب کردند و چه کسانی که اصرار دارند با تحریک اش دهانش را باز کنند و مجدداً صحبت هایی که طی مناظره بیان می کرد را تکرار کند. باید بگویم تلاش ها برای تحریکش بی فایده است. او می داند طبق فقه و حقوق اسلامی مجازات شورشگران اعدام است. او بیش از هر کسی می‌داند طبق ماده ۲۸۶ و ۲۷۶ قانون اساسی فتنه گران سال ۸۸ مصداق “بغی” و افساد فی الارض هستند. او شاگرد این مکتب بوده و می داند طبق این ماده “هرکس به طور گسترده مرتکب جنایت علیه تمامیت جسمانی، جرائم علیه امنیت داخلی و خارجی و با برخی قیود دیگر شود، مفسد فی الارض محسوب و به اعدام محکوم می شود”. آقای روحانی بیش از هر کسی می داند جمهوری اسلامی به عاملین فتنه ۸۸ لطف کرده که فقط آنها را حصر خانگی کرده است و تا ابدالدهر هم نمی تواند کاری برایشان کند زیرا این احکام اسلام است و قوانین جمهوری اسلامی هم تماماً برگرفته از قرآن و روایات است.

اما سوال اینجاست؛ چرا می‌خواهید مردم را کم فهم و کم‌سواد فرض کنید؟! شما حتی به طرفدارانتان هم رحم نکردید و از اعتماد آنها سوء استفاده کردید. چرا با بیان سخنانی همچون رفع حصر سعی در جمع آوری آرا داشتید؟! آیا این مردم فریبی به نیرنگ نیست؟! شما و هم کیشانتان تا که می خواهید با رفتارهای پوپولیسمی مردم را فریب دهید و از خود قهرمان بسازید؟!

از مردی شنیدم که چند روز پیش در تاکسی نشسته بود! معترض بود که چرا آقایان خاتمی و موسوی در مجمع تشخیص مصلحت نظام حضور ندارند؟! با رویی خوش به او گفتم:”چه کسانی در مجمع باشند؟! حضراتی که بی احترامی به امام حسین و عاشورا را دیدند اما با یک بیانیه خشک و خالی طرفدارانشان را به آرامش و سکوت دعوت نکردند. آیا نمی توانستند اعتراضات علیه انتخابات و شورای نگهبان و تخلفات را همانند آقای رئیسی به دست قوه قضائیه برسانند و راه را از طریق قانونی حل کنند؟! صد البته می توانستند،اما متاسفانه هدف شان با هدف بد خواهان و دشمنان نظام یکی بود و اصل ولایت را نشان گرفته بودند. حالا نمی دانید شورش در مقابل حکومت اسلامی که از آن در بیان حقوقدانان به‌عنوان “بغی” یاد می‌شود و به مجموعه شورش‌گران نیز “بغات” می‌گویند، از نظر شیعه این شورش در مقابل امام یا جانشین وی است؟! چون مشروعیت حکومت اسلامی از نظر شیعه به امام و در زمان غیبت با ولی فقیه است.حالا برای ما اعتصاب غذا کردید که چه شود!؟ به خیال تان می خواهید جمهوری اسلامی برایتان بساط دادگاه عادلانه پهن کند؟!

اولاً حصر مجازات نیست، در هیچ قانونی نیامده که حصر مجازات است که باید برای آن یک دادگاه صالحه تشکیل داد. ثانیاً اگر هم بپذیریم حصر مجازات است، بر اساس اصل 176 قانون اساسی هر جرمی که یکی از عناصر ذکرشده در اصل 176 قانون اساسی را داشته باشد نیازی به رفتن به دادگاه ندارد و می‌تواند در شورای عالی امنیت ملی بررسی و تصمیم‌گیری شود.

در فقه، مجازات اشد اهل بغات “اعدام” است که در باب جهاد که از ابواب اصلی فقه شیعه است، جهاد از نظر مشروع فقها به 4 قسم تقسیم می‌شود؛ جهاد ابتدایی با مشرکین، جهاد با کفار، جهاد دفاعی و در قسم چهارم جهاد با بغات و شورشیان ذکر شده است که دفاع از حکومت، جان و مال و ناموس است و… نیاز نیست تنها به سرزمین اسلامی تعرض شود، لذا می‌توان در مقابل شورشیان از حکومت دفاع کرد. لطفا خودتان را به خواب نزنید و یک ملت را سر کار نگذارید.

  1. فومنی ساکن مرکز گفت:

    در جمهوری اسلامی همه چیز برعکس است. از ابتدای انقلاب همیشه جای شاکی و متهم عوض شده است. مصادیق زیاد است.