کد خبر: 66856تاریخ انتشار : 1:33:51 - دوشنبه 14 آگوست 2017

امام جماعت مسجد پیامبر اعظم(ص)؛

متولیان مسجد در جذب جوانان از دیگران سبقت بگیرند

حجت الاسلام والمسلمین محمد بشارتی امام جماعت مسجد پیامبر اعظم(ص) عصر دیروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: متولیان مسجد در جذب جوانان از دیگران سبقت بگیرند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حضور در مسجد یکی از مستحباتی است که در اسلام به آن اهمیت فراوان داده شده است که از جمله ی آن اقامه نماز جماعت می باشد اما گاهی مشاهده می شود که با مشکلاتی رو به رو هستیم و عده ای با نام متولیان امور تربیتی در مساجد مشکل آفرین این قضیه مهم هستند و باعث دفع حداکثری نمازگزاران به ویژه جوانان از مساجد می شوند لکن از این رو خبرنگارحوزوی بهجت نیوز به سراغ امام جماعت مسجد پیامبر اعظم شهرک امام خمینی رحمه الله علیه رفت تا نظر دین مبین اسلام را در این خصوص جویا شود.
متنی که در ادامه می خوانید نظرات حجت الاسلام والمسلمین محمد بشارتی می باشد:

از همان آغاز اسلام تا کنون مسجد و اقامه نماز در مسجد نقش فعالی داشته است، اما بعضی کج سلیقگی ها در مدیریت مسجد اتفاق افتاده و می افتد که باعث شد خیلی از افراد از برکات این جایگاه برای مدتی و گاهی برای همیشه محروم شوند در این صورت این سوال مطرح می شود که آیا برخورد دست اندرکاران مسجد با افراد چگونه باشد. برای نمونه اخلاق اسلامی پیامبر مثال زدنی است.

در کتاب بحارالنوار جلد 82 روایت شده که به پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیه خبر دادند شخصی روزها نماز می خواند و شب ها دزدی می کند، پیامبر فرمود: نماز او باعث ترک دزدیش می شود، پس از مدتی او را دیدند که در حال عبادت و در گوشه ای رنجور بود سبب و علت را پرسیدند گفت توبه کرده ام و هرآنچه که از دیگران دزدیده ام را بر خواهم گرداند و اینک می خواهم گوشت هایی که از دزدی حرام در بدنم روئیده است آب شود.

در این روایت حیرت انگیز می بینیم که پیامبر چگونه با شخص خطا کار برخورد نمود. بلی اخلاق و جذب حداکثری را سرلوحه خود می داند و با ارفاق و مدارا سعی بر هدایت افراد دارد اگر شخصی هرچند خطاکار باشد و تمایل کند در مسجد و جماعت یا جمع خوبان به هر طریق حاضر شود برخورد متولیان در جذب یا دفع بسیار حائز اهمیت است بنابراین چه خوب است در این راستا مسئولین امر تذکرات لازم را به متولیان مسجد داده و در جذب جوانان از دیگران سبقت بگیرند.

/نیکبخت گیلانی