کد خبر: 66760تاریخ انتشار : 18:13:53 - پنجشنبه 10 آگوست 2017

یادداشت/ بشری کاظم پور

اسلام جوان مومن و انقلابی می خواهد

بشری کاظم پور از بانوان فعال سیاسی، فرهنگی فومنی در یادداشتی با عنوان” اسلام جوان مومن و انقلابی می خواهد “نوشت.

به گزارش بهجت نیوز؛ بشری کاظم پور از بانوان فعال سیاسی، فرهنگی فومنی در یادداشتی با عنوان” اسلام جوان مومن و انقلابی می خواهد “نوشت.

متن این یادداشت به شرح ذیل است؛

نمی دانم چرا وقتی حرف از جمله “وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد” می شود یاد جنگ سرد می افتیم. نمی دانم چرا جهاد را فقط در پوشیدن پوتین و رفتن سر می دانیم. بگذارید اینگونه بپرسم اصلا جهاد چیست؟! آیا حضور در میدان جنگ فقط #جهاد است؟! یا اینکه دین اسلام جهاد را فقط در جنگ تعریف کرده است؟! باز هم این سوال پیش می آید آیا دین اسلام خشونت طلب است؟!

به راستی که جواب تمام سوالات را در مفهوم حکم جهاد می یابم. جهاد یعنی کوشش و مبارزه و فعالیت… بسیار خب وظیفه مان را شناختیم، حکم جهاد، حکم فعالیت و کوشش در راه دین است. هر کاری که برای دین و پیشرفت دین باشد، هر کوششی که جامعه انقلابی را به آرمان های اسلامی نزدیک تر کند، انتظار مدینه فاضله را نداریم اما اندکی به چندین هزار قدمی اش برسیم.

اما سوال این است کدام حکم، کدام جهاد، آش چی کشک کی؟! ۲۵سال از حکم تهاجم فرهنگی می گذرد و ما هنوز اندر خم نوشته ها و چاپ آنان در نشریات هستیم. درست سال ۱۳۷۰ حضرت آقا در دیدار اعضای شورای انقلاب اسلامی هدف دشمنان را نشانه گرفتند و حرف از تهاجم فرهنگی زدند. در سخنرانی های مختلف گفتند دشمن، جوانان، اسلام… مدام تکرار کردند شبیخون، نظام، جمهوری اسلامی…

۲۵سال پیش طرح ریزی و برنامه های دشمن را آشکار کردند و خواستار مقابله شدند. درست همان زمان که مدعيان ولایت مداری و انقلابیون غرق در جنگ قدرت بودند. دسته بندی ها از تهاجم فرهنگی به شبیخون و حالا به ناتوی فرهنگی رسیده است. همان جایی که نقاط آسیب پذیر انقلاب و اعتقاد جوانان مومن را هدف گرفتند، همان حرکت برنامه ریزی شده و ریشه ای که ماهیت آن مبارزه با اصل نظام و اعتقاد نسل جوان است.

شاید هزاران بار پیش از این، این گونه نوشته ها را خوانده باشید. دوران انشا نویسی تمام شده است، همان طور که دیگر شعار دادن خریدار ندارد، جان کلام این است امام خامنه ای حکم داده؛ این بار آتش به اختیار!
آتشی که نه آن قدر بی قانون و فاحش باشد و دامن دین را لکه دار کند نه آن قدر آرام و بی بخار که ما را فرسخ ها از پیشروی تهاجم دور کند.
آتشی تمیز و به اختیار عقل خود، عقلی که تقویت شده مکتب اسلامی باشد و جایی برای نفوذ و تخریب فرهنگی باقی نگذارد. کار باید خودجوش و به اندازه سرعت تخریب موشک دشمن باشد. در میدان جنگ برد موشک ها را به تناسب اندازه تنظیم می کنند، ما نیز وسط میدانیم، ۲۵سال است در سنگر انقلاب جا خوش کردیم و کمی دیر شده. مخربان جبهه فرهنگی همچنان پیشتاز اند وقت آن نرسیده ما نیز برد افکارمان را قوی تر کنیم؟!
کمی عقب ماندیم می گویید نه؟! بروید و به پیشوند های فرهنگی در سخنرانی های رهبر مقتدر نظام در چندین سال اخیر فکر کنید، از تهاجم فرهنگی رسیدیم به ناتوی فرهنگی از مهندسی فرهنگی رسیدیم به آتش به اختیار…
اما هنوز دیر نشده؛ هيهات اگر یار بخواهی و نباشیم. اسلام جوان مومن و انقلابی می خواهد که بماند پای کار، حب قدرت و پشت میز نشینی را نداشته باشد و دنیوی فکر کردن را خط بزند. بزند به دل کار فرهنگی با تمام قوا با هر چه دارد از همین حالا…هنوز هم دیر نشده…هیهات اگر یار بخواهی و نباشیم….یاعلی