کد خبر: 66730تاریخ انتشار : 8:39:22 - چهار شنبه 9 آگوست 2017

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن؛

با خرید دستگاه نخ کشی پیله ابریشم را به نخ تبدیل می کنیم

ناصر جوانمرد مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: با خرید دستگاه نخ کشی پیله ابریشم را به نخ تبدیل می کنیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ ناصر جوانمرد مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: بسیج سازندگی سپاه فومن در راستای منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال با توجه به اینکه در شهرستان فومن قریب به ٤۰۰ خانوار در عرصه پرورش ابریشم فعالیت می کردند، نیاز به این دید تا در عرصه صنایع تبدیل نقش ایفا کند و پیله ابریشم را تبدیل به نخ ابریشم نماید.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه فومن با اشاره به اهمیت پرورش پیله ابریشم و تقویت این امر تصریح کرد: در سال های قبل خانواده ها در کنار هم با شادابی فعالیت می کردند و هم اصالت خانوادگی خود را حفظ می کردند و هم یک نوع درآمد برای خانوار بود و هم تفریح که همسایه ها یا خانواده های روستایی در کنار هم این پیله چینی را انجام می دادند.

سروان جوانمرد در پایان خاطر نشان کرد: چندین سال است به علت بی مهری مسئولین امر و عدم رسیدگی به این عرصه، نوغانداری برای ادامه کار کم رنگ شده و با توجه به این مهم ما آمده ایم تا با خرید دستگاه نخ کشی ابریشم، پیله ابریشم را تبدیل به نخ ابریشم می کنیم تا سود آن با توجه به زحمت نوآوران کشاورزان به نوغانداران فومنی برگردد.

/عباس یکتا