کد خبر: 66715تاریخ انتشار : 0:07:59 - سه شنبه 8 آگوست 2017

خانه مطبوعات گیلان در بیانیه ای اعلام کرد؛

وظیفه ماست که پیام انقلاب را به دنیا برسانیم

خانه مطبوعات گیلان در بیانیه ای اعلام کرد: وظیفه ما است که پیام انقلاب را به دنیا برسانیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ خانه مطبوعات گیلان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار بیانیه ای صادر کرد. مشروح بیانیه به شرح ذیل است:

“ن والقلم و ما یسطرون ” هفدهم مردادماه سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی است که در تقویم کشورمان به نام «روز خبرنگار» نامگذاری شده که این نکته به تنهایی بیانگر ارزش فعالان رسانه ای و خبرنگاران  است.

روز خبرنگار فرصت مناسبي براي بازخواني کارنامه  خبرنگاران متعهد رسانه‌هاي آشنا به رسالت اطلاع رسانی براي آگاهي‌بخشي و بصیرت بخشی به ملت بزرگ و فهیم ايران، بويژه در صحنه‌هاي سرنوشت‌ساز و حساس ميهن اسلامي است.

واژه «خبرنگار» یادآور زحمات خالصانه افرادی است که در راه اعتلای بشریت از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند و از هیچ خطری نمی هراسند. خبرنگار، مدافع حقوق مردم و تصویرگر روایات زندگی و تحولات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است و نقش موثر و مناسب آن در هر زمانی، غیرقابل انکار است.

انعکاس صحیح و به موقع اخبار و رویدادها در موقعیت های مختلف نشان از عظمت و اهمیت حرفه خبرنگاری دارد.

در عصر کنونی قدرت رسانه‌ها در سراسر جهان احاطه پیدا کرده و نقش بی بدیل آن‌ در تحولات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و اقتصادی بر کسی پوشیده نیست. امروزه رسانه‌ها از توان بسیار بالایی برای هدایت و رهنمون  اندیشه‌ها و تصورات انسان‌ها برخوردارند.

فعالان عرصه رسانه و راویان رویدادها و حقايق، خدمتگزاران بي ادعايي هستند كه مسیر اعتدال را با مشعل روشنگری و نگاهي عدالت محور می پیمایند و با وجدان کاری و تکیه بر جوهره صداقت، مسئوليت خطير آگاهی بخشی به جامعه را بر دوش مي كشند.

«روز خبرنگار» فرصت مناسبی برای شناسایی و بررسی ابعاد و نقش رسانه‌هاست. اصحاب رسانه به عنوان قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی هستند و با رشد آگاهی مردم نقش مهم و تعیین‌کننده‌ای به عنوان رابط بین مردم و مسئولین در عرصه اطلاع رسانی صحیح خدمات دولت و سازمان ها از یک سو و پیگیری و حل مشکلات مردم از سوی دیگر ایفا می‌کنند.

در حقيقت خبرنگاران با حضوري فعال و موثر در جامعه در عرصه نبرد رسانه‌اي امروز كه بخش مهمي از جنگ نرم به شمار مي‌رود وظيفه‌اي مانند سربازان و افسران فداكار را در خط مقدم اين رويارويي فرهنگي به دوش مي‌كشند.

امروزه وظیفه ماست که بتوانیم در جنگ رسانه ای نابرابر که در صدد خدشه دار کردن چهره انقلاب اسلامی و ممانعت از ارسال پیام انقلاب به دنیا است، مقابله کنیم و با قلم و اراده آهنین و اخلاق مداری خود بتوانیم پیام انقلاب را به دنیا برسانیم.

خانه مطبوعات گیلان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه رسانه استان شهیدان اخوان، ثابت قدم و اسحاقی روز خبرنگار را به عموم فعالان این عرصه، تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیق و سربلندی روزافزون جامعه خبری متعهد، کوشا و پرتلاش استان گیلان را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارد.

/صدیقه خوشگفتار