کد خبر: 66608تاریخ انتشار : 15:11:32 - یکشنبه 6 آگوست 2017

مرحوم آیت الله بهجت فومنی(ره)؛

عترت را واسطه فیض در همه نعمت‌ها بدانیم

مرحوم آیت الله بهجت فومنی(ره) در کتاب در محضر بهجت جلد اول صفحه 246 می فرمایند: عترت را واسطه فیض در همه نعمت‌ها بدانیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ مرحوم آیت الله بهجت فومنی(ره) در کتاب در محضر بهجت جلد اول صفحه 246 می فرمایند: عترت را واسطه فیض در همه نعمت‌ها بدانیم.

انسان باید در دنیا سعی کند که همه حرکت‌ها، افعال و اقوالش بر صراط مستقیم باشد و از آن انحراف پیدا نکند. بر صراط مستقیم بودن یعنی نبی صلی‌اللّه‌علیه‌وآله‌وسلّم، یا وصی علیه‌السلام را پیش روی خود قرار دهیم و پیرو آنها باشیم. صراط مستقیم، دو صراط است که باید آنها را پیمود: یکی در دنیا، و دیگری در آخرت. اگر امروز، در دنیا درست بر روی صراط مستقیم مشی کردیم، فردا هم از صراط آخرت ـ که بر روی جهنم است ـ می‌توانیم عبور کنیم.

«کتابَ اللّهِ وَ عِتْرَتی» در حدیث ثقلین همان «کتَابَ اللّه و سُنَّتی» است؛ چون سنت واقعی رسول اللّه صلی‌اللّه‌علیه‌وآله‌وسلّم در نزد عترت است؛ بنابراین باید عترت را واسطه فیض در همه نعمت‌ها بدانیم و به آنها متوسل شویم. و به آنچه علم داریم ـ از راه اجتهاد یا تقلید ـ عمل کنیم، وگرنه پشیمان می‌شویم؛ و به آنچه نمی‌دانیم، اقدام نکنیم؛ وگرنه پشیمان می‌شویم. بلکه در مواقع شک و شبهه توقف و احتیاط نماییم تا از اهلش سؤال کنیم. عمل به احتیاط پشیمانی ندارد.

  1. م. ب. زارع گفت:

    چقدر این تعالیم امروز در جامعه ما غریب و مهجور مانده بویژه در نزد مسئولان! خدایا چقدر ما با راه امام ره و شهداء و آقا سید علی مظلوم فاصله گرفته ایم.