کد خبر: 66601تاریخ انتشار : 15:01:47 - یکشنبه 6 آگوست 2017

شاهرخ بیانی در گفت و گو با رسانه ها:

منصوریان خواب را بر خودش حرام کند/پرسپولیس معطل استقلال نمی ماند!

پیشکسوت تیم استقلال گفت: استقلالی که به مصاف استقلال خوزستان رفت دستپاچه و عجول بود وگرنه یک برد شیرین و 3 امتیازی بدست می آورد.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از مشرق – استقلال در دومین دیدار این فصل خود هم گلی به ثمر نرساند تا با تنها یک امتیاز از 6 امتیاز موجود در این دو بازی یک پوئن به حساب خود واریز کرده باشد. استقلال شب سختی مقابل همنام خوزستانی اش نداشت ولی خودش این شب را برای خودش سخت کرد تا 2 امتیاز خانگی را به سادگی از دست بدهد.

شاهرخ بیانی در گفت و گو با مشرق، درباره مسابقه استقلال مقابل همنام خورستانی اش حرف زد و از دلایل این تساوی گفت.

متن کامل صحبت های وی در ادامه می آید:

*استقلال عجول بود

متأسفانه هر چقدر استقلال خوزستان صبور و منطقی بازی می کرد استقلال از ابتدای کار دستپاچه و عجول به میدان آمد. به نظر می رسید که آنها استقلال تهران هستند! چرا که باتجربه تر بازی می کردند و نوعی اعتماد به نفس در رفتار فوتبالی شان دیده می شد. اما در نقطه مقابل استقلال تهران می خواست هرطور شده سریع به گل برسد.

*ضربات بی هدف

استقلال طرح و برنامه داشت و مشخص بود که سرور جپاروف به عنوان بازیکن مرکزی وظیفه پخش کردن توپ را دارد و می خواهد گوش ها را صاحب توپ کند تا آنها مهاجمان را با ارسال های شان صاحب موقعیت کنند ولی در نهایت اینقدر توپ ها بی هدف به سمت چارچوب زده می شد که فکر نمی کنم در طول 90 دقیقه بیشتر از سه یا چهار بار توپ به درون چارچوب زده شده باشد!

*زوج سازی به استقلال کمک می کند

در بازی دوم دیدیم که زوج هایی مانند نورافکن و چشمی یا چشمی و جپاروف در میانه زمین تأثیر خیلی زیادی بر روند کلی بازی استقلال دارند. منصوریان فرصت زیادی برای ترکیب بازیکنان و زوج سازی ندارد و می تواند بین همین یکی دو بازی که حالا نفراتش را هم در اختیار دارد زوج های مهم تیمش را شناسایی کند.

*پرسپولیس معطل استقلال نمی ماند

دیدیم که پرسپولیس در دو بازی ابتدای فصلش دو تیم سرسخت را در تهران و تبریز شکست داد. این به معنی این است که رقبا معطل نمی مانند که استقلال هماهنگ شود و ترکیب های مختلف را امتحان کند. استقلال اگر نجنبد از قافله عقب می ماند و آن وقت برای جبران هر یک امتیازی که از دست داده باید تاوان بدهد.

*همه بازی که پنالتی نیست

درست که داور می توانست در نیمه اول برای استقلال خطای پنالتی بگیرد و نگرفت، ولی همه بازی که پنالتی نیست. استقلال خوزستان اصلا آن تیم خوب یکی دو فصل گذشته نیست. اگر آنها در بازی اول تراکتور را شکست دادند روی درخشش شیخ ویسی بود نه تاکتیک و بازی روان استقلال خوزستان. استقلال می توانست حریف خوزستانی اش را شکست بدهد.

*چشمی عالی بود

روزبه چشمی در این بازی نشان داد اگر در بازی اول آن روزبه دو سال پیش نبود ولی در عوض در این بازی نشان داد که در بازگشتش به ترکیب استقلال همه را امیدوار به این می کند که بار دیگر خیال استقلال از داشتن یک هافبک دفاعی باهوش و پاسور راحت باشد. او اینقدر در بازی درخشید که فوتبال زیبای نورافکن تحت تأثیر بازی منطقی او بود.

*جپاروف قالی کرمان است

سرور جپاروف واقعا در نیمه اول به درد استقلال خورد. ای کاش او یک بازیکن 90 دقیقه ای برای استقلال بود. این بازیکن هم خوب می بیند، هم خوب پاس می دهد و هم در برگشت ها می داند چطور زهر حریف را گرفته یا تیم را خیلی عقب نکشد. او باتجربه و مانند قالی کرمان است. منصوریان روی بدنسازی اش کار کند.

*هواداران صبور باشند

شنیدم که برخی از طرفداران تیم در ورزشگاه شعارهایی سردادند. این روش درستی نیست. تیم تغییر بازیکن داشته و انصافا بد بازی نمی کند. این اولین بازی خانگی شان بود و دوست داشتند هواداران را شاد کنند و برای همین عجله کردن بود که کارشان خراب شد وگرنه حتم دارم از بازی بعد استقلالی متفاوت تر را خواهیم دید. هواداران صبور باشند تا منصوریان هم کارش را در آرامش انجام بدهند.

*جباری و قائدی زوج خطرناکی هستند

مجتبی جباری هم خوب بود. او در لحظه می تواند کاری کند که یک بازیکن در طول 90 دقیقه نمی تواند. او در یکی دو صحنه به زیبایی مهدی قائدی را دید و این جوان بوشهری هم خیلی زیبا به قلب خط دفاع حریف زد. امیدوارم حدسم درباره زوج خطرناک این دو درست باشد و در ادامه فصل از گلهایی که قائدی با پاس جباری می زند زیاد ببینیم.

*افسوس این روزها را نخوریم

استقلال از پایان بازی با استقلال خوزستان باید کار روی بازی با تراکتور را استارت بزند. منصوریان حتی شده شب ها نخوابد و خواب را بر خودش حرام کند، ولی کادر فنی باید به فکر بازی حساس بعد باشند. تراکتورسازی دو بازی اول را باخته و مثل مار زخمی است. آنها همیشه در این سالها استقلال را در تهران برده اند و نمی خواهند به راحتی این فرصت را از دست بدهند که باز هم ببازند و در نقطه مقابل استقلال دیگر ظرفیت باخت و تساوی اش در ابتدای راه تمام شده و باید برنده شود. آن هم در آزادی اگر بار دیگر نتیجه بدون گل و برد باشد این بار ساکت ماندن هواداران سخت تر می شود. پس استقلال باید قدر ثانیه ها را هم بداند تا مبادا جمعه شب این هفته افسوس این لحظات را بخورد.

  1. فومنی دور از دیار گفت:

    نه قرمز نه آبی

    فقط سپیدرود رشت