کد خبر: 66298تاریخ انتشار : 21:57:33 - یکشنبه 30 جولای 2017

فرمانده لشگر عملیاتی گیلان خطاب به مدیر کل سیاسی استانداری گیلان:

لباس سیاست هم مانند لباس پاسداری به تن‌تان گشاد است/ برای گرفتن امان‌نامه از آبرویتان خرج نکنید!

فرمانده لشگر عملیاتی سپاه قدس گیلان خطاب به پوراوزان نوشت: در عجبم شخصی در کسوت مدیرکل سیاسی یک استان می‌پندارد که سرنوشت کشور با فریاد ما جنگ می‌خواهیم یا نمی‌خواهیم تعیین می‌شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ سردار محمدعلی حق بین فرمانده لشگر عملیاتی سپاه قدس گیلان در یادداشتی اختصاصی برای پایگاه خبری تحلیلی ۸دی و در واکنش به سخنان علی‌اکبر پوراوزان مدیر کل سیاسی استانداری گیلان نوشت:

 اخیراً یک بلاتکلیف سیاسی که دائماً با تغییر دولت‌ها رنگ عوض می‌کند و دیروز با احمدی‌نژاد بود و امروز که باد سمت دیگری وزیدن گرفته در جناح دیگری خوش‌رقصی می‌کند، گفته که هم‌اکنون در منطقه اگر قدرتهای بزرگ جهانی قرار است تصمیمی در مورد سوریه بگیرند از ایران هم دعوت می‌کنند و بعد خودش نتیجه می‌گیرد که این امر بدلیل رویکرد مذاکره محور است و می‌بایست جنگ را کنار نهاده و تنها به مذاکره بپردازیم.

باید بگویم که برای گفتن چنین سخنانی کمی دیر شده است و دیگر ملت و دولت ایران می‌دانند که نتیجه مذاکرات برجامی که روح و جسم و جانش به گفته‌ی خود دولتمردان با بدعهدی‌های طرف مقابل نقض شده چه بوده است و می‌دانند هیچکدام از اهداف اصلی‌ این توافق به ثمر ننشسته است.

 بدانید اگر هم اکنون ایران قدرت تاثیرگذار در تصمیمات منطقه‌ای بخصوص سوریه است نتیجه‌ی ۶ سال رشادت و مبارزه و خون پاک جوانان این کشور است که تمام معادلات را به نفع آن تغییر داده است.

از شما می پرسم که در این ۶ سال که در حال مبارزه با حیوانات انسان‌نمایی به نام داعش بودیم شما کجا بودید که هم‌اکنون که به خیمه‌ی معاویه رسیده‌ایم و داریم “کَلَکشان را می‌کنیم” زمزمه‌های مذاکره سر می‌دهید؟

حتی افرادی با اندک دانش سیاسی نیز می‌دانند که سیاست‌های کلان کشور در شورای امنیت ملی تصمیم‌گیری می‌شود، در عجبم شخصی در کسوت مدیرکل سیاسی یک استان می‌پندارد که سرنوشت کشور با فریاد ما جنگ می‌خواهیم یا نمی‌خواهیم تعیین می‌شود؛ از قرائن پیداست همانگونه که لباس مقدس پاسداری از اسلام برای تنتان بزرگ بود، قبای سیاست هم برایتان گشاد است و بعید می‌دانم که با تأمل و تفکر چنین سخنانی بر زبان رانده‌اید.

یکبار بنشینید و تکلیفتان را با خودتان روشن کنید، اگر از سینه‌چاکان دولت احمدی‌نژاد بودید در دولت اعتدال چه می‌کنید؟ اگر بر شاخه‌ی دولت اعتدال نشسته‌اید چرا با سخنانتان دائماً تیشه به ریشه‌ی دولت می‌زنید و با حاشیه‌سازی برایش دشمن‌تراشی می‌کنید.

بهتر است تفکرات و ترس خود را در قالب خواست مردم و دولت بخورد دیگران ندهید، چون رئیس دولت و مردم موضع خودشان را پس از شلیک موشک‌های سپاه به قلب فتنه، کاملاً رسا ابراز نموده‌اند، از مقاومت و مبارزه نترسید و برای دریافت امان‌نامه از آبروی خود مایه نگذارید، چرا که تا جوانان غیور این مملکت زنده‌اند کسی به شما و منصبتان متعرض نخواهد شد.

پیشنهاد می‌کنم برای اینکه بتوانید راه درست را پیدا نمایید، به قرآن مراجعه کنید آنجا که خداوند در آیه اول سوره ممتحنه می‌فرماید:
ای کسانی که ایمان آورده اید! دشمن من و دشمن خودتان را دوست نگیرید! شما نسبت به آنان اظهار محبّت می‌کنید، در حالی که آنها به آنچه از حقّ برای شما آمده کافر شده‌اند و رسول‌اللَّه و شما را به خاطر ایمان به خداوندی که پروردگار همه شماست از شهر و دیارتان بیرون می‌رانند اگر شما برای جهاد در راه من و جلب خشنودیم هجرت کرده‌اید ( پیوند دوستی با آنان برقرار نسازید!) شما مخفیانه با آنها رابطه دوستی برقرار می‌کنید در حالی که من به آنچه پنهان یا آشکار می‌سازید از همه داناترم! و هر کس از شما چنین کاری کند، از راه راست گمراه شده است!

محمدعلی حق بین

 1. کاظم گفت:

  سلام و درود خدا بر سردار دلاور و ظفرمند سپاه اسلام،خدا افراد ساده لوحی مثل مدیرکل نان به نرخ روز خور استانداری گیلان شفا بده و هدایت کنه،آن شاالله

 2. شهروند گیلانی گفت:

  درود و سلام خدا بر پاسداران حریم الهی . مدیر کل سیاسی استانداری گیلان اصلا عقل درست حسابی ندارد تا بتواند اظهار نظر کند من فکر می کنم اصلا اسم او را بردن در این رسانه ها باعث می گردد دست به خودکشی بزند چون واقعا جایگاه براش بزرگ بزرگ است

 3. صفا گفت:

  سلام و دورود بر سردار حق بین یادگار شهدای هشت سال دفاع مقدس و مدافعان مظلوم حرم.

 4. ناشناس گفت:

  سلام برسردارحق بین عزیزدرودخدابراپدرومادرت که چنین فرزندی مثل شماراتحویل جامعه داده است ماتازمانیکه مثل شماهاراداریم هیج غمی نداریم درودبلای شماسرچنین مدیرکل هایی که نون نظام رامی خورندبانظام روراست نیستندسردارخیلی گلی

 5. شهروندعادی گفت:

  مگرسپاه روابط عمومی ندارد که فرمانده لشکر بیایدجواب دهد