کد خبر: 66289تاریخ انتشار : 15:33:25 - یکشنبه 30 جولای 2017

نزاع رسانه ای نمایندگان فعلی و سابق؛

داستان پل نیمه کاره فومن به کجا ختم می شود!

پل نیمه کاره ورودی شهر فومن این روزها موجب نزاع رسانه ای نمایندگان فعلی و سابق این شهر شده است و باید دید داستانش به کجا ختم می شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ درست چند روز قبل بود که جلسه شورای اداری شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری فومن برگزار شد. این جلسه که با حضور حجت الاسلام محمد مهدی افتخاری نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی همراه شده بود با اظهارات صریح نماینده جوان فومن موجب نزاع رسانه ای میان نمایندگان فعلی و سابق این منطقه گردید.

افتخاری در این نشست در قسمتی از اظهاراتش در رابطه با پل نیمه کاره ورودی فومن گفت: وزرات راه اشتباه اجرایی پل ورودی فومن را قبول کرده است و اجرای پل ورودی فومن بزرگترین خیانت به این شهرستان بود.

وی تاکید کرد: کسانی که موجب شروع ساخت پروژه پل ورودی فومن شدند باید محاکمه شوند. برخی ها به دنبال تلف کردن وقت اجرایی برای پل ورودی فومن هستند تا کارها ناتمام بمانند.

افتخاری با تصریح براینکه ۲۰ میلیارد تومان دیگر پیمانکار این پروژه از دولت طلبکار است، متذکرشد: جلوی اجرای پل ورودی فومن را بخاطر هدر نرفتن بیت المال گرفته ایم.

وی با یادآوری اینکه اگر در راه اصلاح پل ورودی شکستم بخوریم، خاطر جمع هستیم که تلاشمان را برای توسعه فومن انجام داده ایم، خاطرنشان کرد: با تلاش ما شرکت توسعه زیرساخت راه های شمال کشور، به اصلاح طرح پل ورودی فومن رضایت داده است.

اما پس از این اظهارات صریح نماینده فومن و شفت که به نوعی نماینده سابق شهرستان و حامیانش را به عنوان مقصر اجرای پل نیمه کاره ورودی فومن قلمداد کرد ناصر عاشوری نماینده ادوار فومن و شفت در دوره های پنجم، هفتم و نهم نسبت به این اظهارات واکنش نشان داد.

وی با طرح موضوع عوام فریبی از سوی نماینده فومن و با اشاره به افتتاح این پروژه در دوره ششم مجلس شورای اسلامی نماینده فعلی را به سیاسی کاری نسبت داد و گفت: وزارت راه آنقدر بدبخت نیست که چند آدم معمولی بیایند و بگویند راه را چگونه باید ساخت.

نماینده سابق فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز نتیجه این شده است که پروژه حداقل 2 سال به تعویق بیفتد. این پل یک ردیف در پیوست دو بودجه سالانه دارد که اخیرا یک پروژه دیگر از بازار کمربندی تولم شهر به آن اضافه شده است. نماینده می بایست به دنبال آن باشد که پول بگیرد و پروژه را جلو بیندازد، نه اینکه وقت خود را بگذارد که پل تخریب بشود! این پل به هیچ عنوان نه تخریب می شود و نه تغییر خواهد کرد. این پل مربوط به بنده نیست، مربوط به وزارت راه است.

عاشوری تاکید کرد: برخی افراد در فومن نقشه ای طراحی کرده اند و به وزارت راه داده اند که این پروژه اینگونه شود! حال نماینده صومعه سرا نیز از فرصت بوجود آمده استفاده کرد و کل اعتبارات پروژه فومن، شفت، سراوان، پونل و کمربندی تولم را 20 میلیارد تومان را برای کمربندی تولم شهر تخصیص دادند و 100 میلیارد تومان را برای چهاربانده شدن صومعه سرا به پونل تخصیص داند و حالا آقایان اگر بخواهند نیز نمی توانند بودجه را بازگردانند و حداقل می بایست منتظر اعتبارات بودجه 97 و 98 بمانند.

در هر صورت امیدواریم صرفنظر از خطوط سیاسی به دور از حواشی فوق پل نیمه کاره ورودی فومن که چهره ای زشت را پس از تونل مهیج و سرسبز چناران فومن برای این شهر به ارمغان آورده است با همت مسئولان به زودی تعیین تکلیف و افتتاح گردد.

/هانیه نجومی

 1. شهروند فومن گفت:

  متاسفم برای افتخاری سوال از بزرگان و اهل فن آیا یه طلبه جوان می تواند در خصوص مسایل فنی و تخصصی راه و مسکن و عمران اظهار نظر کند من فکر می کنم اصلا امکان پذیر نیست . پس جای تاسف برای همه مردمان فومن و شفت خواهد بود تا پایان این دوره مثل دوره 6 و 8 مجلس در سرنوشت خود تجدید نظر کنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  • رضا گفت:

   نماینده ی ادوار فومن
   لطفا دست از سر شهر فومن بردارید فومنی ها به شما نه گفتند آیا این کافی نبود که به خود بیایی اگر شما نماینده ی واقعی فومن و دلسوز شهرمان بودید حتما در زمان ساخت از مسولان استان می پرسیدید که چرا پل فومن بر خلاف پل آقا سید شریف و تقاطع شفت که شمالی جنوبی هستند شرقی غربی ساخته شده آیا آن زمان زبان نداشتید تا فریاد بزنید و مانع ساخت پل شوید آیا متوجه نشدید که با ساخت پل فومن را با دست خود تحریم توریستی می کنید چرا آقای عاشوری در زمان وکالت حضرتعالی هیچکدام از روستاهای اقماری فومن رنگ آسفالت را به خود ندیدندآیا فراموش کنیم که شما چگونه در تخصیص اعتبارات برا ی مناطق خاص تلاش می کردید ولی فومن و فومنی را تحریم می کردید درپس این دو روز دنیا که به سرعت خواهد گذشت حساب و کتابی خواهد بود و شما باید پاسخگوی بسیاری از تبعیضات و جفای بر فومنی ها باشید در آخر شما را به اندیشه اندر احوالات خودتان دعوت می کنم امیدوارم به خود بیایید مردم ما بسیار آگاه و فهمیده تر از 16 سال پیشند

   • شهروند گیلانی گفت:

    رضا جان بیندیش و عاقل باش ودر بیان مطالب دقت کن و بذان هر گز یه طلبه جوان بدون تخصص نمیتواند در خصوص عمران و آبادانی دو شهرستان تصمیم بگیرد . تازه مگر فومن میراثی از پدران و مادران ،اجداد شما هست که جولان میدهی . فومن متعلق به همه هست . اون دوران گذشت که بچه های روستای را مسخره میگردید .

 2. صفا گفت:

  بنده منتقد آقای افتخاری هستم و به ایشان رای نداده و با مشی سیاسی شان هم که اصلاح طلبی است مخالفم اما با اظهار نظر بالا نیز مخالفم مگر روحانیت و جوانی با تخصص منافات دارد و شما چرا فکر می کنید مردم اگر به نظرشان فردی لایق نمایندگی یا هر مسئولیتی انتخابی قانونی دیگری خلاف بنده و شما بود حتما اشتباه کرده اند.باید در کنار انتقاد خیرخواهی هم کرد مثل رهبر معظم انقلاب اسلامی.

 3. شفتی گفت:

  اقای شهروند کلا این اقایان دیگر در سی و هشت سال چه کردند که افتخاری در این 16 ماه نکرده است .هنوز هم میسوزید و می سوزید و … ولی بدانید واگاه باشید که ما جوانان تا همیشه کنار حاج مهدی هستیم و خواهیم بود.

  • شهروند فومن گفت:

   شفتی عزیز اگر می توانستید چرا قادر نیستید از شهرستان شفت کسی را بعنوان نماینده انتخاب کنید پس این طلبه جوان بی تجربه بر شما مبارک .؟؟؟؟//

  • فومنی ساکن مرکز گفت:

   70 رای بیشتر سوختن ندارد شفتی عزیز. از همین الان پیروزی حاج ناصر رو تضمین شده بدان. من به شخصه با هر دو بزرگوار تضاد عقیده دارم ولی به حاج مهدی ارادتی داشتم که با ماجراهای این دو سال از بین رفت…