کد خبر: 66199تاریخ انتشار : 13:57:15 - جمعه 28 جولای 2017

امام جمعه فومن؛

انفعال دستگاه دیپلماسی ایران قابل بخشش نیست

حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فومن گفت: انفعال دستگاه دیپلماسی ایران قابل بخشش نیست

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه فومن گفت: خداوند وعده داده است که زمین را پر از عدل و داد کند و آنهائی که ایمان آورده اند خلیفه الله بشوند و این وعده محقق نمی شود مگر به دست حضرت ولی عصر(عج) که ان شاءالله با قیام خود عالم را پر از عدل کند.

امام جمعه فومن با اشاره به فرارسیدن سالروز تاسیس نماز جمعه اظهار کرد: نماز جمعه در حالی که فراموش شده بود با انقلاب اسلامی مجدد شیعه امام خمینی(ره) و با امامت مجاهد نستوه آیت الله طالقانی در تهران و سایر شهرستان ها به دستور امام خمینی(ره) اقامه شد.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی در رابطه با مستضعفان جامعه بیان داشت: امام خمینی(ره) در رابطه با مستضعفان دو اقدام اساسی داشت که اول تشکیل نهاد هایی چون کمیته امداد و جهادسازندگی که برای خدمت به محرومان تلاش کنند و در سطح دنیا انقلاب اسلامی مستضعفان را باید در حمایت خویش قرار دهد.

امام جمعه فومن تصریح کرد: مکه مکرمه میزبان اجتماع بزرگ مسلمانان و مستضعفان جهان است اما متاسفانه این مرکز جهانی در حیطه صهیونیست ها و دست نشانده های استکبار جهانی است لذا نمی شود از ظرفیت های این اجتماع بزرگ بهره برد لذا ان شاءالله با ظهور و حضور امام زمان(عج) از این ظرفیت عظیم بشود استفاده کرد.

وی در خطبه دوم با اشاره به برگزاری جلسه شورای اداری با حضور فرماندار و مسئولین اظهار کرد: مسئولین شهرستان هفته گذشته در مصلی جدید نماز جمعه حضور پیدا کردند و قول دادند تا همه دست به دست بدهند تا کمک کنیم بزودی مصلی جدید نماز جمعه فومن افتتاح گردد.

امام جمعه فومن در رابطه با مسئله فلسطین تاکید کرد: فلسطین پاره تن اسلام است و تا زمانی که این قسمت از جغرافیای اسلام در دست غده سرطانی اسرائیل باشد آلام مردم آزاده آرام نمی گیرد لذا ان شاءالله بزودی شاهد نابودی این رژیم باشیم.

وی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا بیان کرد: دیگر آمریکا تا کجا باید ما را تحریم کند که ما بگوئیم برجام نقص شده است لذا انفعال دستگاه دیپلماسی ایران قابل بخشش نیست و باید با قدرت در مقابل این موارد نقض برجام اقدام کرد.

امام جمعه فومن در رابطه با دیدار فرماندهان سپاه با رئیس جمهور در هفته گذشته اظهار کرد: این فرماندهان سردارانی مظلوم هستند که در عرصه نظامی در خارج از مرزهای ایران مشغول خدمت هستند و ان شاءالله در عرصه فرهنگی هم بتوانیم از خدمات این بزرگان استفاده کنیم.

وی با اشاره به شهادت مرحوم شیخ فضل الله نوری تاکید کرد: شیخ فضل الله نوری قربانی تحریف تاریخ است و در مسیر شرع مقدس به شهادت رسید و وقتی از سفارت روسیه به او پیشنهاد کردند تحت پوشش سفارت روسیه قرار بگیرد وی اینگونه پاسخ داد که عمری را تحت پرچم امام حسین (ع) بوده ام و اکنون چگونه در پناه پرچم کفر قرار بگیرم.

/عباس یکتا

  1. ع ا.ا گفت:

    سلام کار خوبی کردن امروز به خودشون جایزه دادند ، این باعث میشه که مسئولین رغبت کنند برای مردم کار کنند تا حالا که ازشون کار ندیدیم ، راستی امام جمعه محترم به رئیس اداره برق گفت که رفیقشه بی زحمت به رفیقش بگه که اگه دو روز پول برق به تاخیر افتاد قطعش نکنند مردم هم قول میدن که دیگه فحش ندند ، و اینکه ایندفعه بخاطر جایزه گرفتنها راهپیمایی رو لغو نکنند مساله فلسطین مهمتر هست ، می تونید جایزه هایتونو روز دیگه بگیرید ، بهر حال شماها که از خودتون به خودتون همیشه جایزه میدید .

  2. باسلام و عرض ادب و احترام و تبریک به مناسبت دو مولود نورانی وربانی و ایام خجسته دهه کرامت .حاج اقای بزرگوار شما از انفعال دیپلماسی کشور در خصوص برجام فرمودید دیگر امریکا تا کجا باید ما را تحریم کند که ما بگوییم برجام نقض شده است. واقع مطلب این است که متاسفانه نه دولت و نه مجلس فعلی نمی توانند اقدام موثری در خصوص تحریم های جدید امریکا انجام بدهند چرا که دست این دولت و مجلس تهی می باشد . و از طرفی اقایان صراحتا گفته بودند هر گونه توافق بد بهتر از عدم توافق است . ودیگر اینکه دولتیان و مجلسیان بر خلاف دول ماضی فقط یک گونی حرف تکراری و تاریخ مصرف گذشته داشته و شعار کوبنده می دهند مثل ادم هایی که بر مرده اسلحه می کشند. ولیکن امریکایی های مزور در میدان عمل هر روز به بهانه ای ما رامورد تحریم های جدید قرار می دهندو البته این اخرین تحریم نیز نخواهد بود وتا زمانی انقلاب اسلامی وجود داشته و عرض اندام در عرصه منطقه و بین الملل می کند هر لحظه بایستی از دشمن خونین و دیو صفت طاغی و یاغی همچون امریکا توقع بالاتر از تحریم را داشته باشیم .چرا که از اموزه های قران فرا گرفته ایم تا دشمن اسلام ناب وانقلاب و امام راحل و ولایت را از ما نگیرد هرگز دست از خصومت و توطئه و هزاران تحریم دیگر دست بر نخواهد داشت . لذا به نظر می رسد که برای نیل به اهداف رفیع اسلام عزیزو ارمان منیع امام راحل و اجرای منویات مقام عظمای رهبری تنها گزینه استقامت و خود اتکایی در ابعاد مختلف و دوری از هر گونه دنیا دوستی و تجملات سرطانی و زهر اگین دل بستگی به مقام و حمایت جاهلانه قومی و قبیله ای می باشد.

    • صفا گفت:

      سلام. همین نظر به اضافه اینکه امام جمعه محترم دیگر به برخی افراد و مسئولین شهرستان که فقط و فقط پست و مقام برایشان الویت اول است بهاء ندهند تا جایگاه امام جمعه و جماعت تضعیف نشود و تذکرات و ر هنمود شماها از تریبون مقدس نماز جمعه اثرگذاری بیشتر و بهتری داشته باشد . ان شاءالله