کد خبر: 66180تاریخ انتشار : 3:11:21 - جمعه 28 جولای 2017

امام جمعه فومن؛

نماز جمعه در قرآن ذکرالله خطاب شده است

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی عصر دیروز با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: نماز جمعه ویژگی خاصی دارد که اختصاصا در قرآن ذکرالله خطاب شده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن صفوی عصر دیروز با اشاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در ایران اسلامی است که به امر امام خمینی(ره) و به امامت مجاهد نستوه آیت الله سید محمود طالقانی در تهران اقامه شد و بنده فرارسیدن این روز را به همگان تبریک می گویم.

امام جمعه فومن در رابطه با اهمیت نماز جمعه اظهار کرد: نماز جمعه به قدری اهمیت دارد که ساعتش از بهترین ساعات و در قرآن سوره ای به نام جمعه نازل شده است و آنجا به مومنین دستور داده شده که ای کسانی که ایمان آورده اید با شتاب به سمت نماز جمعه بیایید و اشتغالات دنیوی را رها کنید و باید بدانیم که همه نماز ها ذکر الله هستند اما نماز جمعه ویژگی خاصی دارد که اختصاصا در قرآن ذکرالله خطاب شده است.

حجت الاسلام صفوی در ادامه بیان داشت: نماز جمعه نمازی سیاسی و وحدت آفرین است، این نماز بیعت با آرمان های شهیدان در احیای شریعت مقدس اسلام و انقلاب محمدی است و در واقع این میعاد عاشقان و بیعت با ولی فقیه است.

وی با اشاره به ویژگی های خطیب جمعه تصریح کرد: خطیب جمعه ویژگی خاصی دارد که از هر جهت باید شایستگی اخلاقی داشته باشید و آگاه به مسائل روز و مسائل فقهی باشد و بتواند در شهر رهبری فکری و سیاسی داشته باشد.

امام جمعه فومن در پایان خاطر نشان کرد: ضرورت دارد که مردم هر هفته اجتماعی عظیم داشته باشند و خطیب جمعه مسائل مهم و حیاتی را برای مردم شرح دهد لذا ان شاءالله این انقلاب که اسلام را احیا کرد و نماز جمعه را اقامه کرد بشود پرچم این انقلاب را به دستان رهبر معظم انقلاب اسلامی به امام زمان (عج) تقدیم کرد.

/عباس یکتا