کد خبر: 66164تاریخ انتشار : 15:06:39 - پنجشنبه 27 جولای 2017

مسئول روابط عمومی و تبلیغات نماز جمعه فومن؛

برنامه های ویژه ای برای گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه برگزار می شود

مسئول روابط عمومی و تبلیغات ستاد نماز جمعه فومن گفت: برنامه های ویژه ای برای گرامیداشت اقامه اولین نماز جمعه برگزار می شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ به مناسبت فرارسیدن پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه کشور توسط آیت الله طالقانی از طرف مسئول روابط عمومی و تبلیغات ستاد برگزاری نماز جمعه فومن بیانیه ای منتشر شد.

متن این بیانیه به شرح زیر می باشد.

بسم الله الرحمن الرحیم
درود بر پیشگاه مقدس حضرت ولی عصر (عج) و درود بر روان پاک بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی و روح بلند و ملکوتی مرجع عالیقدر جهان تشییع حضرت آیت الله بهجت(ره)، نماز جمعه به عنوان یکی از مهمترین مصادیق همدلی و همزبانی، پشتوانه و تکیه گاهی مستحکم برای نظام و انقلاب و این مردم متعهد و پایبند به ارزش های والای ایرانی اسلامی است.

امروز با قرار گرفتن این نظام در شرایط بسیار حساس جهانی، دشمنان قسم خورده این انقلاب به دنبال آن هستند که بتوانند با حربه های گوناگون و با امکانات موجود بر علیه این نظام الهی که متعلق به مردم و شهداست، بتازند و از اعتبارش بکاهند اما در این راه نماز جمعه و امام جمعه بعنوان دژ محکم نقش کلیدی برای مقابله با هجمه های غرب دارد تاکیدات مکرر معصومین، قرآن کریم و سفارش خداوند در سوره مبارکه جمعه به حضور گسترده مومنان و همچنین بیان عظمت این فریضه الهی در بسیاری از روایات و احادیث، خود دلیل محکمی بر اهمیت و نقش سازنده نماز جمعه در کلیه امور است.
اکنون که پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه رسیده است برخود لازم می دانم ضمن تبریک به شما مردم ولایت مدار که همیشه در همه صحنه های انقلاب بویژه سنگر نماز جمعه حاضر بوده اید از محبت حضور هفتگی شما در نماز جمعه تشکر و قدردانی کنم امیدوارم همگان در بهره گیری بیش از پیش از معنویات این فریضه عبادی سیاسی و دشمن شکن بکوشیم.

ضمن اینکه فردا 6 مرداد ماه نماز جمعه راس ساعت 30/12 توسط امام جمعه محترم فومن حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن صفوی برگزار خواهد شد، تجلیل از خانواده‌های شهدا، تجلیل از فعالان نماز جمعه، تجلیل از نوجوانان موذن، برگزاری نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی، برگزاری نمایشگاه عکس نماز جمعه، معرفی شهدای محراب، تقدیر از دستگاه‌هایی که در اقامه نماز جمعه مشارکت دارند، برگزاری مسابقات فرهنگی و ویزیت رایگان از برنامه‌های ویژه ای می باشد که به‌ مناسبت گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه برگزار خواهد بود.
لازم مي دانم از عزيزاني كه در اين مدت با نماز جمعه همراه و همگام بودند؛ به ويژه از اهالي فرهنگ و رسانه، سايت‌هاي خبري، مردم شجاع و با غیرت فومن، معلمان، اساتید، دانشجویان، دانش آموزان، جوانان و رزمندگان دلاور سال‌هاي حماسه و ايثار خالصانه تشکر نموده و سربلندی و سرافرازی شما را از خداوند متعال خواستارم.
ومن الله التوفیق
مسئول روابط عمومی و تبلیغات ستاد نماز جمعه فومن
پیرباوفا