کد خبر: 66160تاریخ انتشار : 22:56:42 - چهار شنبه 26 جولای 2017

به میزبانی گیلان برگزار شد؛

کارگاه کشوری ویژه کارکنان مراکز اجتماع درمان مدار سراسر کشور

گیلان میزبان برگزاری کارگاه کشوری ویژه کارکنان مراکز اجتماع درمان مدار سراسر کشور است.

به گزارش بهجت نیوز؛  گیلان میزبان برگزاری کارگاه کشوری ویژه کارکنان مراکز اجتماع درمان مدار سراسر کشور است.

این کارگاه با شرکت 55 نفر از کارکنان مراکز اجتماع درمان مدار سراسر کشور از سوم مردادماه آغاز و تا ششم مرداد ماه ادامه دارد.
لازم به یاد آوری است این کارگاه امروز با حضور دکتر پارسی مدیر کل بهزیستی گیلان، شاهکویی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان و دکتر آشوبی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و رئیس کمیته درمان و فعالیتهای اجتماعی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آغاز شد.

در آئین آغاز این کارگاه محمدرضا پارسی مدیر کل بهزیستی گیلان ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان گفت: اعتیاد بیماری است که عوارض جسمی و روانی متعددی دارد بنابراین اگر در جریان درمان به علل گرایش فرد به اعتیاد توجه نشود، درمان ها تنها برای مدتی نتیجه بخش خواهند بود و فرد معتاد حتی پس از بهبودی، بار دیگر گرفتار مصرف مواد مخدر می شود.

وی افزود:از سوی دیگر علوم شناختی به عنوان یکی از دانش های نوین بین رشته ای در کنار نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات مجموعه ای از دانش های همگرا را می سازد و دستاوردهای گسترده در این علوم در حدود یک دهه گذشته، افق های روشنی را برای بهبود زندگی آینده انسان ها ایجاد کرده است.

مدیر کل بهزیستی گیلان از تلاش و همت بیش از پیش بهزیستی گیلان در رفع مشکلات اجتماعی و جامعه هدف خبر داد و تصریح کرد: مراکز اجتماع درمان مدار نقش مهمی در ارتقای مهارتهای زندگی دارند.

در ادامه محمدحسین شاهکویی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان گیلان نیز در خصوص لزوم انجام برنامه های پيشگيری از اعتياد تاكيد کرد و گفت: در راستای اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر مردم باید در كنار دولتمردان در اين راستا فعاليت و تلاش كنند.

وی افزود: همه مردم و مدیران بايد به تناسب حيطه ذاتی و كاری دستگاه خود در همه جهات مانند فرهنگی و پيشگيری، درمان و حمايتهای اجتماعی، مقابله با عرضه، حقوقی و قضايی و با استفاده از تشكل های غير دولتی با جديت و همت والای برای ريشه كنی اين بلای خانمانسوز(اعتياد) تلاش کنند.

/سمیه جوان