کد خبر: 66083تاریخ انتشار : 13:04:31 - دوشنبه 24 جولای 2017

در جلسه شورای اداری فومن صورت گرفت؛

گزارش امام جمعه فومن از مراحل آماده سازی مصلی آیت الله بهجت(ره)

امام جمعه فومن ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان که در محل مصلی جدید شهرستان برگزار شد گزارشی از مراحل تکمیل پروژه مصلی آیت الله بهجت(ره) ارائه داد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن در جلسه شورای اداری این شهرستان که در محل مصلی جدید نماز جمعه برگزار شد گفت: خوشحالیم که امروز جلسه شورای اداری را در مصلی نماز جمعه برگزار می کنیم و ان شاءالله به زودی شاهد افتتاح رسمی مصلی باشیم.

امام جمعه فومن با اشاره به اهمیت نماز جمعه اظهار کرد: نماز جمعه از برکات اسلام است که در دوران طاغوت به فراموشی سپرده شده بود و انقلاب اسلامی با رهبری امام خمینی(ره) احیا شد.

حجت الاسلام صفوی در رابطه با سند ۲۰۳۰ تصریح کرد: این مباحث مربوط به ۲۰۳۰ جدید نیست و سال هاست انگلیسی ها برای به حاشیه راندن اصول مترقی اسلام دارای نقشه و طراحی هستند و امروز هم با ۲۰۳۰ دنبال این هستند که فرهنگ اسلامی را به حاشیه ببرند لذا ما مدیون امام خمینی(ره) هستیم که اسلام ناب را برای ما محور قرار داد.

وی در رابطه با وظایف امام جمعه تاکید کرد: خطیب نماز جمعه وظیفه دارد مشکلات جامعه را در نماز جمعه مطرح کند و همچنین فرمایشات رهبری معظم انقلاب را برای مردم شرح دهد لذا می بینیم امروز ایران اسلامی ام القرای جهان اسلام شده است.

استاد حوزه علمیه فومن در ادامه بیان داشت: امروز در بیش از ۸۰۰ شهر در کشور نماز جمعه دایر است در شهرستان فومن هم نماز جمعه سال هاست با حضور مردم انقلابی برگزار می شود. از روزی که بنده برای خدمت به فومن آمدم مشاهده کردم مکان مناسبی جهت اقامه نماز جمعه وجود ندارد و همچنین محلی برای اجتماع عمومی در فومن نداشتیم لذا بنده تصمیم گرفتم زمینی که برای نهاد نماز جمعه فراهم شده بود را استفاده کرده و برای ساخت مصلی استفاده کنیم و بنایی با مساحت ۲۰۰۰ متر را جهت اقامه نماز جمعه را بسازیم.

امام جمعه فومن فومن خاطرنشان کرد: در طی دو سالی که ما شروع کردیم برای ساخت این بنای عظیم مسئولین قبلی شهرستان کمک کردند و توانستیم تا اینجا کار را برسانیم و با توجه به حضور دکتر اسماعیل پور فرماندار جدید فومن از آنجایی که انقلاب ما انقلابی فرهنگی بود لذا ان شاءالله با تمهید فرمانداری فومن بتوانیم به زودی مصلی فومن را افتتاح کرده و نماز جمعه را در این بنا اقامه کنیم.

در ادامه جلسه دکتر حسین اسماعیل پور فرماندار فومن  ضمن تشکر از بانیان جلسه در محل مصلی بیان داشت: ما می توانیم تلاش کنیم به شهرداری ها ردیف بودجه ای را برسانیم تا به تکمیل بنای مصلی نماز جمعه اختصاص بدهیم.

فرماندار فومن با اشاره به برگزاری جلسه در محل مصلی اظهار کرد: با توجه به حضور روسای ادارات می توان از ظرفیت ادارات فومن استفاده کرد تا از توانمندی های مختلف بهره برد تا بتوانیم مصلی را افتتاح کنیم.

وی در ادامه بیان داشت: برای اینکه جلسه خروجی داشته باشد بخش های مختلف کار را باید بین ادارات توانمند فومن تقسیم کرد و بدینوسیله با پیگیری مهندس عظیمی نژاد مصوبات مد نظر را اجرائی خواهیم کرد.

در پایان این نشست حاضرین در جلسه عکسی به یادگار گرفتند.