کد خبر: 66054تاریخ انتشار : 13:55:13 - جمعه 21 جولای 2017

امام جمعه فومن؛

متاسفانه شاهد سهم خواهی در تشکیل کابینه جدید هستیم

حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: متاسفانه شاهد سهم خواهی در تشکیل کابینه جدید دولت هستیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین صفوی امام جمعه فومن ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: همه باید تقوا را مد نظر داشته باشیم و این تذکر را به هم بدهیم و بدانیم اطیعواالله و اطیعو الرسول اولی الامرمنکم لذا باید قلوب خود را تطهیر کنیم چرا که قرآن که نور است در قلوب کثیف جا نمی گیرد.

امام جمعه فومن با اشاره به حقیقت قرآن اظهار کرد: حقیقت قرآن را فقط خداوند و راسخون فی العلم می دانند و راسخون فی العلم پیامبر اسلام(ص) و امامان شیعه ما هستند لذا بر ماست تا به علوم این بزرگواران تاسی کنیم و فرا بگیریم همانگونه که امام صادق(ع) در دوران پربرکت امامت خود شاگردان بسیاری را پرورش دادند.

حجت الاسلام و المسلمین صفوی در رابطه با در پیش بودن دهه کرامت تصریح کرد: در ابتدای دهه کرامت میلاد صدیقه صغری حضرت معصومه(س) است که در رثای ایشان امام صادق(ع) فرمود که پاره تن من در قم مدفون است و بدانیم که زیارت نامه حضرت معصومه(س) از اصالت و مفاهیمی غنی برخوردار است لذا امام رضا(ع) به خواهر خود فرمودند که شما شان قدیسین را دارید.

استاد حوزه علمیه فومن با اشاره به خطبه حضرت زینب(س) در بازار کوفه تاکید کرد: همانطور که عمه سادات حضرت زینب(س) در بازار کوفه خطبه ای خواندند و امام سجاد(ع) در این رابطه خطاب به عمه خود فرمودند که انت عالمه غیر معلمه لذا امام موسی کاظم(ع) همین توصیف را در رابطه با کریمه اهل بیت داشتند لذا روز دختر را که به مناسبت میلاد این شخصیت گرانبها نام گذاری شده است به همه دختران عزیز تبریک می گویم.

وی در ارتباط با فجایع یمن خاطرنشان کرد: متاسفانه جنایات عربستان سعودی در کشور مسلمان یمن با بی توجهی سازمان ملل متحد مواجه شده که چشم خود را به این فجایع بسته است و مردم مسلمان یمن دچار خسارات ناشی از جنگ، تحریم و وبا است.

حجت الاسلام والمسلمین صفوی با اشاره به تحریم های جدید آمریکا بیان داشت: به بزرگان کشور و آنهایی که چند سال است که با آمریکائی ها مذاکره کردند و از حقوق مسلم خود عقب نشینی کردیم اما باز تحریم شدیم و مجددا تحریم می شویم لذا امیدوارم شاهد بازنگری در مواضع وزارت خارجه جمهوری اسلامی باشیم.

امام جمعه فومن در رابطه با تشکیل کابینه جدید تاکید کرد: متاسفانه شاهد سهم خواهی در تشکیل کابینه جدید دولت هستیم که این جای نگرانی دارد و باید بدانیم که معیار انتصاب افراد باید شایستگی و خدمتگذاری باشد نه این که مثلا به این دولت رای نداده اند چرا که رهبری عزیز فرمودند همه افرادی که در انتخابات شرکت کردند به نظام جمهوری اسلامی رای داده اند.

وی در پایان خطاب به فرماندار و مسئولین شهرستان فومن گفت: امروز مجموعه های فرهنگی اعم از هیات ها و کانون ها که دارند به صورت آتش به اختیار فعالیت می کنند باید مورد حمایت ویژه قرار بگیرند.

/عباس یکتا