کد خبر: 66033تاریخ انتشار : 13:45:11 - پنجشنبه 20 جولای 2017

یادداشت/حسین حسین زاده فومنی؛

کلید تدبیر تفکر غیر انقلابی گشایش کننده اقتصاد نمی باشد

حسین حسین زاده فومنی در یادداشتی در رابطه با برجام می نویسد: کلید تدبیر تفکر غیر انقلابی گشایش کننده اقتصاد نمی باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حسین حسین زاده فومنی در یادداشتی در رابطه با برجام می نویسد؛

دو سال از عمر بی خیر و برکت برجام نا فرجام سپری گردید و اکنون در آغاز سومین سال تولد آن وارد شده ایم. اگر گذری و نظری به موضوع معنونه داشته باشیم. چه وعده و وعید هایی که آقای رئیس جمهور و وزیر امور خارجه و رئیس انرژی هسته ای و وزیر امور اقتصادی و سایر دولت مردان که در این رابطه ندادند. آنچنان از طعم ناشیرین و تلخکام برجام صحبت به عمل می آوردند که گوئی عسل مصفا می باشد و همین که انعقاد قرار داد برنامه جامع اقدام مشترک صورت گیرد تمامی مصائب و مشکلات اقتصادی و اشتغال و… رفع و حل شده و چرخه تولید و تلاش و فعالیت شرکت و کارخانه ها بطور گسترده دایر و به روال عادی و اول باز خواهد گشت  اما متاسفانه باید اذعان داشت آقایان بدون توجه و در نظر گرفتن نصایح خردمندانه دلسوزان و نادیده انگاشتن آراء حکیمانه صاحب نظران، مسئولین دست اندرکار مربوطه بدون ژرف نگری و عاقبت اندیشی و ظرافت کاری مبحث برجام و بر اساس تشنگی زیاد و ولع بی اندازه به مذاکرات با گروه ۱+۵ و توافق روی آن، این قدر عجولانه و ناشیانه مبادرت ورزیدند بی اینکه تاملی از دشمن پر بغض و کینه و عهد شکن بین المللی و قسم خورده دیرینه جمهوری اسلامی، یعنی آمریکا داشته باشند و فقط می خواستند در این کار به مردم و علی الخصوص به دولت مردان و دبیر شورای عالی امنیت ملی سابق بقبولانند و بگویند که ما می توانیم با آمریکا و اروپا در موضوع هسته ای به توافق برسیم و ناجی اقتصاد بیمار ایران بوده و ارتباط و تعامل با جامعه جهانی داشته باشیم.

اسفناکتر اینکه هنوز حلاوت برجام بر کام مردم ننشسته و میوه و محصولش در بازارپیدا نگردیده و دراقتصاد شکوفا نشده در یک اقدام دیگر ناسنجیده محفلی و فرمایشی با هزینه مالی بسیار بالا به تیم مذاکره کننده مدال نشان می دهند و آن را فتح الفتوح و شق القمر می خوانند. علی هذا با التفات به سن سرطانی سه سالگی برجام و عدم تحقق مواعید مسئولین و سریال تحریم پایان نیافتنی سران سلطه گر استکبار، چه خسارت های هنگفت و جبران ناپذیری در امور هسته ای و اقتصادی و دانشجویی در این خصوص به کشور اسلامی مان واردگردیده، آیا اقای روحانی به عنوان رئیس قوه مجریه می تواند پاسخگوی۴۲ میلیون و خصوصا۱۷میلیون رای پاک باشد؟ شاید همچون سنوات ماضی حرف های تکراری و ملال اور و خسته کننده بزند.

اما وقتی آقای ظریف اظهار می دارد که آمریکا نه فقط روح بلکه به جسم برجام(نامبارک) هم پای بند نبوده است چه پاسخی دارند ؟ وقتی دولتیان هر گونه توافق بد را بهتر از عدم توافق می دانند معلوم است چه خاکی بر سر برجام، دشمن ددمنش خواهد ریخت. واقع مطلب اینکه امریکا در پی پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی هرگاه به هر بهانه ای توطئه می نمود از دست توانمند مردم سیلی های محکمی می خورد  ولیکن این بار با نسخه غیر انقلابی و مذلت بار مسئولین سبب گردید سیلی محکمی از امریکاییان خبیث دریافت نماییم.

دشمنی که تا قبل از روی کار امدن دولت یازدهم به این باور رسیده بود دیگر تحریم ها اثر بخش نیست  لیکن با روی کار امدن دولت فعلی و عجز و ناتوانی در امور مملکتی و همواره ناکامی های خود را بر گردن دولت قبلی انداختن و عدم تکیه به منابع و سرمایه های داخلی و شیفتگی بیش از حد به جمال فریبنده امریکا و غرب، مورد اغفال قرار گرفت. در خاتمه بر همگان مشخص شد کلید تدبیر تفکر غیر انقلابی و نگاه سرمایه داری گشایش کننده اقتصاد و اشتغال و ازدواج و اسکان و……نمی باشد و جهت تعالی و پیشرفت کشور بایستی به داروی شفا بخش فرمایش مقام معظم رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی مراجعه کرد و مبارزه بی امان با فساد در ابعاد مختلف و مقابله جدی با رانت خواری و بر خورد قاطع با اطرافیان سودا گرسوء استفاده گر و سودجو پرداخت.