کد خبر: 66030تاریخ انتشار : 13:33:28 - پنجشنبه 20 جولای 2017

یادداشت/بشری کاظم پور؛

قطعا دیسکو و لاس وگاس نخواهیم داشت

بشری کاظم پور از بانوان فعال فرهنگی فومنی در یادداشتی پس از تحریم های جدید علیه 16 نهاد و فرد ایرانی می نویسد: قطعا دیسکو و لاس وگاس نخواهیم داشت.

به گزارش بهجت نیوز؛ بشری کاظم پور از بانوان فعال فرهنگی فومنی در یادداشتی پس از تحریم های جدید علیه 16 نهاد و فرد ایرانی می نویسد؛

ببخشید اگر دوست داریم #خود_کفا باشیم!!!
خیلی جالب است کشوری که امکان و توانایی پیشرفت در علم هسته ای را دارد برود جلوی یک عده دیکتاتور که تنها برای خودشان و نوچه هاشان گنده اند سر خم کند. مذاکره یعنی چه ؟! تعریف شما از مذاکره چیست؟! اصلا از خودتان پرسیدید که چرا ما باید مذاکره کنیم؟!
چرا ما باید برای رفع نیاز های پزشکی و مهندسی که از طریق هسته ای تامین می شود به یک کشور دیگر جواب پس بدیم؟! آن هم چه کشوری…؟! چرا باید تعهد عدم ساخت موشک هسته ای را به یک کشوری بدهیم که از نظر مالی و معنوی اسراییل را ساپورت میکند؟! این مذاکره با کدام منطق جور است؟! مثل این میماند که سر دسته دزد ها بشود رییس پاسگاه محل تان(!!!) راستی یادم نبود که خیلی صریح می گویند “اگر هر کاری که ما خواستیم و انجام ندادید تحریم ها بیشتر می شود”

باید بخندیم نه؟!  از خودمان بپرسیم به کدامین گناه؟! به کدامین گناه تحریم شده ایم ؟! به گناه باز نزاشتن دستشان در موضوع سند 2030؟! یا افزایش درصد غنی سازی که حق مسلم ماست؟! برخی تحمل تذکر ارگانی مثل گشت ارشاد را که برای حفظ حریم خودشان ایجاد شده است ندارند آن وقت چه طور قبول می کنند یک کشور مثل آمریکا برایشان خط و نشان بکشد و تعیین تکلیف کند. یادتان رفته ما از نسل سلمان ها و رئیس علی دلواری ها هستیم؟! سر به دار میدهیم ولی تن به ذلت نمی دهیم، هر چند که اینا ها برای خیلی ها تنها شعار است.

تازگی هاشنیده ام روشنفکران داخلی که ما را دلواپس و تندرو می خواندند حالا دلواپس داروهای تحریم شده اند و نگران بیماران اند. مبارک باشد، از دلواپس شدن شما مفتخریم، به جمع ساندیس خور ها خوش آمدید،‌ ولی باید بگویم امروز برای دریافت دارو کوتاه می آئیم، دو روز دیگر برای فلان و بهمان، یک هفته دیگر بیایند و بلایی که بر سر افغانستان و پاکستان آورده اند بر سر ما بیاوردند چه؟! اگر بگویند ناموس تان را وقف سرباز هايمان کنید و الا اعضا خانواده را میکشیم چه؟! حکماً باید تحویل شان دهیم نه؟! (عین بیانیه داعش به دختر شایسته عراق که از او خواسته بودند به جهاد نکاح بپیوندد و الا سرش را می برند. شک نکنید با پذیرفتن ظلم، کارمان به کشور های بی دست و پا و مظلومی همچو عراق و افغانستان می رسد. باید به روشنفکران بگویم دلتان را صابون نزنید قطعا دیسکو و لاس وگاس نخواهیم داشت)

چرا به خود کفایی فکر نمیکنید؟! هسته ای ما را در دارو های وارداتی بی نیاز خواهد کرد، خودمان نیازمان را رفع می کنیم، ان الله مع الصابرین و بدانیم آسایش آیندگان فقط نتیجه مقاومت است. والسلام