کد خبر: 66021تاریخ انتشار : 14:06:34 - چهار شنبه 19 جولای 2017

گلایه شدید امام جمعه فومن از مسئولین شهرستان؛

چرا مسئولین شهرستان تعهدی نسبت به نماز جمعه ندارند/نمی توانم ارزیابی مثبتی در مورد آنها داشته باشم

حجت الاسلام سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت:چرا و چطور می شود که این مسئولین شهرستان که به برکت شهیدان و انقلاب اسلامی به صندلی های مدیریتی خود تکیه زده اند هیچ تعهدی نسبت به نماز جمعه ندارند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام سید محمدحسن صفوی امام جمعه فومن صبح امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اثر مجاهدت و فداکاری امام امت و شهیدان برکات زیادی برای جامعه اسلامی ما محقق شد و بسیاری امور دینی ما که در دوران طاغوت مطرود شده بود احیا شد که از جمله آنها می توان به نماز وحدت آفرین جمعه اشاره کرد که یادگار پیغمبر خدا(ص) و ائمه اطهار است.

امام جمعه فومن ادامه داد: رسول خدا (ص) در هنگام ورود به شهر مدینه در بین راه نماز جمعه را اقامه کردند که این به آن معناست که نماز جمعه جزو مبادی اصلی دینی ماست و در این نماز سیاسی عبادی خطیب جمعه وظیفه دارد مردم را در خطبه اول به مسائل دینی و اخلاقی گرایش بدهد و در خطبه دوم مسائل سیاسی و مسائل درگیر جهان اسلام را بیان کند.

حجت الاسلام صفوی با اشاره به ارشادات رهبری معظم انقلاب در برگزاری نماز مقدس جمعه تصریح کرد: امروز در بیش از هشتصد شهر از جمهوری اسلامی به برکت انقلاب و مجاهدت شهیدان نماز جمعه برگزار می شود و این اجتماعی است که در هیچ دینی چنین اجتماع هفتگی برگزار نمی شود.

وی با گلایه شدید از مسئولین شهرستان فومن اظهار کرد: ما در شهرستان فومن حدود ۵۰ نهاد و اداره داریم و در شورای اداری در سالن فرمانداری جمعیت بسیار زیادی حاضر می شوند و متاسفانه از روزی که بنده در شهرستان فومن نمازجمعه را اقامه کرده ام افرادی هستند که پا در مصلی نماز جمعه نگذاشته اند و این برای بنده بسیار سخت است. چرا و چطور می شود که این مسئولین شهرستان که به برکت شهیدان و انقلاب اسلامی به صندلی های مدیریتی خود تکیه زده اند هیچ تعهدی نسبت به نماز جمعه ندارند.

امام جمعه فومن افزود: بنده وقتی در جلسات شورای اداری شرکت می کنم و بارها به این عزیزان چه در محافل رسمی و چه غیر رسمی تذکر داده ام و آیات و برکات نمازجمعه را برایشان خوانده ام آنها وقتی که اهمیت نمی دهند بنده چگونه می توانم با عامه مردم صحبت بکنم و در اینجا مشکل چیست؟ مشکل از بنده است یا مشکل از خودشان است؟چه مشکلی وجود دارد که مسئولی پا به نماز جمعه نمی گذارد تا بیاید در جمع مومنین پاسخگوی امت باشد و مردم به آنها دسترسی پیدا کنند.

حجت الاسلام صفوی با اشاره به جایگاه عظیم نماز وحدت آفرین جمعه خاطرنشان کرد: بنده بعد از مدت ها تقیه ناگزیر شدم به این برادران عزیز تذکر بدهم که نماز جمعه میعاد گاه عاشقان و محل حضور حافظان انقلاب است که با توجه به مسائل مختلفی که امت اسلام با آن درگیر است باید جایگاه نماز جمعه رو تقویت کنیم و لازم می دانم از حضور همیشگی مردم بزرگوار فومن تشکر کنم اما به مسئولین شهرستان تذکر می دهم با حضور در نماز جمعه به اقشار مختلفی که در این نماز وحدت آفرین شرکت می کنند پاسخگو باشند و در دسترس مردم قرار بگیرند لذا مسئولینی که در نماز جمعه حضور پیدا نمی کنند بنده به عنوان امام جمعه مردم فومن نمی توانم ارزیابی مثبتی در مورد آنها داشته باشم.

/عباس یکتا

  1. حسین حسین زاده فومنی گفت:

    حاج اقای بزرگوار حقیقتا مشکل از شما نیست مشکل اساسی این است که اقایان روسای ادارات بر مبنای شرایع مقدس دینی و شرایط اسلامی و انقلابی گزینش نمی شوند تا جایگاه رفیع نماز پر صلابت جمعه را بدانند و با انگیزه و احساس مسیولیت در ان حاضر شوند. البته بی انصافی نباشد ونا گفته نماند و حقی از انان تضییع نگردد خیلی زحمت میکشند در طول سال یکبار به صورت فرمایشی در هفته دولت ان هم اجباری احساس تکلیف نموده و الزاما حضور پیدا می کنند. متاسفانه مسیولین نظام که به برکت خون شهدا در سفره پر مهر و محبت شهیدان ارتزاق میکنند و بایستی در امور دینی و انقلابی الگو ی حسنه باشند اما هزاران بار افسوس که در میدان عمل فرسنگ ها کیلو متر از مردم دلاور و امت قهرمان و همیشه در صحنه عقب تر هستند.

  2. عبدالله ذاکر گفت:

    باسلام واحترام. وقتی سنگرمقدس نمازجمعه شهرستان به ستادانتخاباتی کاندیدای خاص ومحل تاخت وتاز دولت برخاسته ازمتن مردم باشد نبایداز مدیران دولت انتظاری بیش ازاین داشت.وقتی درطول چهارسال حتایکبارازخدمات طاقتفرسای دولت توسط خطیب جمعه حرفی زده نمیشود چرابایدمسوولان دولتی درنمازجمعه حضوری پررنگ داشته باشند.از این گذشته بهتراست جناب حسین زاده فومنی به فکرحضور اقشارمردم درنمازجمعه باشندواینقدرازعدم حضور مسوولان درنمازجمعه شکوه نکنند.درس معلم اربودزمزمه محبتی جمعه به مکتب آوردطفل گریزپای را

  3. سلام بر برادر عزیز اقای عبد الله ذاکر به اگاهی شما برسانم مردم نجیب و بزرگوارو اقشار مختلف ان که همواره در نماز جمعه حضور گسترده دارندمن خیلی کوچک تر از ان هستم به مردمی که همه وجود خود را برای نظام گذاشته و درحال حاضربا اقیانوسی از مشکلات اقتصادی و معضلات عدیده اجتماعی و فرهنگی و ……..روبرو بوده بتوانم مطلبی را برایشان گفته باشم .والبته در این رابطه بنظر می رسد ازمشارکت معنوی مردم و حضور مومنانه انان خبری نداریدکه چگونه با احساس مسئولیت در ائین عبادی سیاسی شرکت دارند و ضمنا اگر مسئولین مربوطه در نماز جمعه به دلیل انتقاد ازضعف بعضی عملکرد ها شرکت نمی کنند این هنر نیست و مضافا اینکه جناب دکتر روحانی رئیس جمهور محترم کرارا ایشان در محافل رسمی اظهار داشته اند یکی از عمده وظایف افراد واحزاب نقد از عملکرد دولت است واگر اشتباهی صورت گرفته دلسوزان نظام و کشور حتما متذکر شوند. در خاتمه اجمل و احسن این است که مسئولین که به پشتوانه خون شهیدان هر کدام به مصدر اموری مشغول می باشند حضور معنوی ان جنابان می تواند الگوی وحدت و مایه قوت قلب برادران و اقشار مختلف مردم باشند . واز طرفی خیلی از سوئ تفاهم ها به برکت نماز جمعه میتواند در همان مجلس صمیم و فضای روح بخش مرتفع گردد. با تشکر فراوان