کد خبر: 66015تاریخ انتشار : 13:15:00 - سه شنبه 18 جولای 2017

در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه مطرح شد؛

تولد سالانه 15هزار نوزاد معلول در کشور

سالانه 15هزار نوزاد معلول در کشور متولد می شود.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمدرضا پارسی مدیر کل بهزیستی گیلان صبح امروز در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه گفت:سالانه 15هزار نوزاد معلول در سراسر کشور متولد می شود که این موارد ریشه ژنتیکی دارد و بر اساس این موضوع زوج ها باید از نظر ژنتیکی حتما به مشاوره ژنتیکی مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در گیلان 7مرکز مشاوره وجود دارد افزود:این مراکز در شهرهای رشت،لاهیجان،تالش،انزلی و صومعه سرا در حال فعالیت است.

مدیر کل بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته 736مورد مشاوره ژنتیک در مراکز مشاوره انجام شد تصریح کرد:اورژانس اجتماعی 123بهزیستی یکی دیگر از مراکز خدمات دهی به جامعه هدف است.

محمدرضا پارسی با بیان اینکه در حال حاضر اورژانس اجتماعی 123بهزیستی در شهرهای رشت، لاهیجان، انزلی، تالش و فومن فعال است افزود:در هفته بهزیستی به صورت سراسری و از طریق ویدیو کنفرانس و با حضور رییس جمهور اورژانس اجتماعی در شهرهای آستانه اشرفیه، صومعه سرا، ماسال، شفت و رضوانشهر افتتاح خواهد شد و با افتتاح این مراکز جذب نیرو نیز صورت خواهد گرفت.

محمدرضا پارسی اعلام کرد:در سال گذشته 13هزارو 800مورد مداخله در مراکز اورژانس اجتماعی 123بهزیستی داشتیم که اغلب این موارد مربوط به اختلافات خانوادگی بوده است.

مدیرکل بهزیستی گیلان تصریح کرد:کودک آزاری،همسر آزاری،خودکشی و سالمند آزاری از دیگر موارد مداخلات اورژانس اجتماعی بود.

محمدرضا پارسی ضمن تبریک هفته بهزیستی و قدردانی از کارکنان این سازمان حمایتی_امدادی از تلاش همه جانبه این سازمان در جهت رفع مشکلات جامعه هدف و توانمندسازی آنان خبر داد.

تحت پوشش قرار گرفتن 44هزارو 845معلول در بهزیستی گیلان
در حال حاضر 44هزارو845معلول با ثبت در سازمان بهزیستی گیلان،تحت پوشش بهزیستی گیلان قرار گرفته اند.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان امروز با اعلام این خبر در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه گفت:بیشترین معلولیت مربوط به معلولیت جسمی_حرکتی است و در حال حاضر2هزارو 300معلول در 36مرکز شبانه روزی تحت پوشش بهزیستی ،نگهداری می شوند.

رحیم تکاملی افزود:همچنین 2هزارو 100معلول گیلانی نیز در 31مرکز روزانه معلولان نگهداری می شوند.

وی همچنین از راه اندازی یک مرکز برای کودکان اوتیسم خبر داد و تصریح کرد:هم اکنون در 6مرکز اعصاب و روان 700نفر بستری هستند و هزارو 600نفر نیز از خدمات ویزیت در منزل استفاده می کنند.

معاون توانبخشی بهزیستی گیلان توانمندسازی معلولان را یکی از برنامه های بهزیستی اعلام کرد.

رحیم تکاملی افزود:50نابینا،50سالمند و 75ضایعه نخاعی در یک پکیج با اعتبار دو میلیون تومان برای مناسب سازی منزل،آموزش و تهیه وسایل مورد نیاز خدمات دریافت می کنند.

تحت پوشش بودن 6هزار زن سرپرست خانوار در بهزیستی گیلان
در حال حاضر 6هزار زن سرپرست خانوار گیلانی ،تحت پوشش خدمات بهزیستی گیلان هستند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی گیلان امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت:هم اکنون 24گروه همیار بانوان داریم که بزودی 3گروه جدید نیز راه اندازی می شود.

رضا جعفری همچنین از راه اندازی خانه امن برای زنان در گیلان خبرداد و افزود:یکی از رویکردهای نوین سازمان بهزیستی این است که منتظر آسیب نمی مانیم بلکه تلاش میکنیم تا به افراد در معرض آسیب کمک کنیم.

معاون اجتماعی بهزیستی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر 120کودک کار در گیلان شناسایی شده است اعلام کرد: همچنین هم اکنون 250کودک در 20مرکز نگهداری شبانه روزی و 690کودک امدادگیر نیز در خانواده های بستگان نگهداری می شوند.

رضا جعفری تصریح کرد:برای نگهداری از کودکان بد سرپرست و بی سرپرست 350هزار تومان یارانه به مراکز نگهداری داده می شود.

فعالیت7مرکز مشاوره ژنتیک در گیلان
در حال حاضر7مرکز مشاوره ژنتیک تحت پوشش بهزیستی گیلان در حال فعالیت است.

معاون امور پیشگیری بهزیستی گیلان صبح امروز در نشست خبری با اعلام این خبرگفت:در سال گذشته 2هزار دانش آموز مورد غربال قرار گرفتند که از این تعداد 17درصد به مراکز مشاوره ژنتیک معرفی شدند.

فرحناز نوبخت راد با تشریح خدمات مشاوره ژنتیک گفت: همچنین 28هزار نفر در 74مرکز سرپایی و 50 ترک اعتیاد خدمات مشاوره ای دریافت کردند.

/ سمیه جوان