کد خبر: 66007تاریخ انتشار : 18:48:04 - دوشنبه 17 جولای 2017

فعال سیاسی بسیج دانشجوئی دانشکده فنی فومن؛

روحانی باید به وعده چابک سازی کابینه عمل کند

مهدی نیکبخت از فعالان سیاسی بسیج دانشجوئی دانشکده فنی فومن عصر امروز در گفتگو به خبرنگار بهجت نیوز گفت: روحانی باید به وعده چابک سازی کابینه عمل کند.

به گزارش بهجت نیوز؛ مهدی نیکبخت از فعالان بسیج دانشجوئی دانشکده فنی فومن عصر امروز در گفتگو به خبرنگار بهجت نیوز گفت: هر چقدر به ۱۲ تیرماه و مراسم تحلیف رئیس جمهور دوازدهم نزدیک می شویم، بازار گمانه زنی ها در مورد کابینه این دولت گرم ترم می شود، از طرفی دولت آقای روحانی باید به وعده چابک سازی کابینه و بهره گیری از نیروهای متخصص و جوان عمل کند و از طرفی باید درگیری ها و نارضایتی هایی که در این کابینه با آن دست و پنجه نرم می کرده است را مرتفع سازد.

دانشجوی بسیجی دانشکده فنی فومن اظهار کرد: مشکلات عدیده کابینه دولت یازدهم و حواشی برخی از وزرای آن به قدری زیاد بوده که حتی باعث بلند شدن صدای نارضایتی موافقان وی شده است. حواشی وزارت خانه های صنعت،معدن، تجارت و وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی همچنین وزارت اقتصاد و امور دارایی برای این دولت به قدری مسئله ساز شد که حتی برخی از نزدیکان دولت پیشنهاد ترمیم کابینه در سال منتهی به انتخابات را داده بودند.

مهدی نیکبخت در ادامه بیان داشت: با وجود رد شدن از سد انتخابات باید تغییر در حداقل نیمی از کابینه و استفاده از نیروی جوان که جزو وعده های اصلی رئیس جمهور بوده است را انتظار داشت. اگر در این میان سن فاکتور خروجی برای کابینه دولت مستقر باشد اسحاق جهانگیری معاون اول؛ نعمت زاده وزیر صنعت،معدن تجارت؛ محمود واعظی وزیر ارتباطات، محمد فرهادی وزیر علوم و چیت چیان وزیر نیرو در صدر این لیست باشند ولی در این‌ میان احتمال تغیر در سکان وزارت نفت یعنی بیژن زنگنه کم تر مطرح می شود. همچنین با توجه به برخی حواشی ایجاد شده برای دولت در این چند ماه اخیر باید انتظار عدم همکاری هاشمی وزیر بهداشت و طیب نیا وزیر اقتصاد و حتی رحمانی فضلی وزیر کشور را داشت.

وی افزود: مسئله ی مهمی که در این میان وجود دارد سهم خواهی جریان های اصلاح طلب و وابسته به دولت است که دولت آقای روحانی خود را وامدار آنها می داند. از صحبتهایی که اعضای فراکسیون امید به عنوان اصلی ترین جبهه حمایتی دولت می زنند می توان پیش بینی کرد نارضایتی ها همچنان در بدنه اصلاحات برای انتخاب وزیران ادامه داشته باشد. از طرفی فراکسون امید کمترین حاشیه را برای کابینه دور دوم دولت می خواهد و انتظار دارد نظر آنها به عنوان حامی پارلمانی دولت جدی گرفته شود.

فعال سیاسی بسیج دانشجوئی تصریح کرد: با وجود تمامی این ‌مشکلات بر سر معرفی کابینه جدید باید هدف اصلی؛ یعنی، برون رفت از فضای بن بست اقتصادی کشور و رفع مشکلات بیشتر از هر چیزی از جمله باند بازی درون بدنه اصلاحات حائز اهمیت باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در دولت دوازدهم که با حجم زیادی از وعده های محقق نشده و مشکلات عدیده صنعتی و اقتصادی مواجه هستیم وقت تسویه حساب داخلی به منظور انتقام از مباحث انتخاباتی نیست بلکه دولت باید تمام تلاش خود را جهت معرفی بهترین کابینه برای اصلاح وضع اشتباه موجود و پیشبرد حداقلی وعده های به سرانجام نرسیده خود به عمل آورد.