کد خبر: 65975تاریخ انتشار : 22:15:17 - یکشنبه 16 جولای 2017

در نشست خبری با جمعی از فعالان محیط زیست فومنی مطرح شد؛

برای خداحافظی شهرستان با مضرات پلاستیک تلاش می کنیم

فاطمه مسافر ماکلوانی مدیر مسئول موسسه حامیان طبیعت سبز کادوس عصر امروز در نشست خبری در محل پایگاه خبری صبح فومن با جمعی از خبرنگاران فومنی با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست گفت: برای خداحافظی شهرستان با مضرات پلاستیک تلاش می کنیم.

به گزارش بهجت نیوز؛ فاطمه مسافر ماکلوانی مدیر مسئول موسسه حامیان طبیعت سبز کادوس عصر امروز در نشست خبری در محل پایگاه خبری صبح فومن با جمعی از خبرنگاران فومنی با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست گفت: برای خداحافظی شهرستان با مضرات پلاستیک تلاش می کنیم.

مدیر مسئول موسسه حامیان طبیعت سبز کادوس اظهار کرد: این موسسه در سال ۱۳۹۰ به ثبت رسید و در حال حاضر دارای پنج عضو هیات مدیره و ۴ نفر دیگر که شامل دو عضو علل البدل و دو بازرس می باشد.

مسافر با اشاره به مشکلاتی که در زمینه محیط زیست با آن مواجه هستیم افزود: مشکل اصلی که امروز در حوزه محیط زیست داریم موضوع پسماند است و در شهرستان فومن در حوزه شهری با مشکل جدی مواجه ایم.

وی با قدردانی از مساعدت مسئولین شهرستان تصریح کرد: از فرمانداری فومن تشکر می کنیم که در زمینه های مختلف به موسسه ما کمک می کنند البته باید عرض کنم مشکل اصلی موسسه ما از این جهت این است که دفتر نداریم و اگر محلی برای انجام جلسات ما مهیا شود با برنامه ریزی و فعالیت های دیگر برای محیط زیست فومن می توانیم بسیار مفید واقع شویم.

مدیر مسئول موسسه حامیان طبیعت سبز کادوس بیان داشت: شعار موسسه ما خانواده سالم، جامعه سالم و محیط زیست سالم می باشد که در این راستا در نظر داریم تلاش کنیم تا با استعمال پلاستیک در شهرستان فومن مبارزه کنیم.

فاطمه مسافر خاطر نشان کرد: در این راستا و برای نیل به اهداف خودمان پاکت ها را به صورت رایگان در اختیار مغازه داران قرار می دهیم و از آقای لطیف که تولیدکننده پاکت فومنی  می باشند استفاده می کنیم و برای هر تولیدی با آرم همان تولیدی پاکت های فروش به تولید کننده ها خواهد رسید البته در این راه مشکلات زیادی وجود دارد که یکی از آنها این است که پلاستیک قیمت پائین تری دارد.

وی در رابطه با معایب استعمال پلاستیک تاکید کرد: زمانی که پلاستیک به مواد غذایی داغ بچسبد مواد شیمایی از آن آزاد می شود که از طریق مواد غذائی وارد بدن انسان می گردد.