کد خبر: 65847تاریخ انتشار : 18:59:03 - پنجشنبه 13 جولای 2017

فرمانده حوزه بسیج خواهران شهری؛

حجاب به معنای مهربانی و محبت است

سرکار خانم بیابانی فرمانده حوزه بسیج خواهران حضرت رقیه(س) فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: حجاب به معنای مهربانی و محبت است.

به گزارش بهجت نیوز؛ سرکار خانم بیابانی فرمانده حوزه بسیج خواهران حضرت رقیه(س) فومن در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز گفت: هفته عفاف و حجاب با عنوان صیانت از حریم خانواده از ۱۷ لغایت ۲۳ تیر ماه می باشد و بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی حجاب وقار، متانت، ارزشگذاری زن است و سنگین شدن کفه ی آبرو و احترام اوست و یا در وصیت نامه شهید جعفرزاده می خوانیم ای خواهرم قبل از هرچیز استعمار ار سیاهی چادر تو می ترسد تا سرخی خون من لذا بر ماست تا در گسترش فرهنگ حجاب و عفاف کوشا باشیم.

فرمانده حوزه بسیج خواهران شهری اظهار کرد: حوزه بسیج خواهران در این هفته برنامه هایی نظیر دیدار با خانواده شهدا، مسابقه نقاشی با عنوان عفاف و حجاب، مشاوره مذهبی بانوان، راهپیمایی شهرستانی با حضور گسترده بانوان محجبه و برگزاری نمایشگاه در ارشاد اسلامی دارد.
وی در رابطه با تاکید قرآن کریم به رعایت حجاب تصریح کرد: در قرآن کریم به واجب بودن حفظ پوشش (حجاب) برای زنان و مردان آیات فروانی ذکر شده است.

خانم بیابانی در پایان خاطر نشان کرد: حجاب به معنای مهربانی و محبت است چرا که پیامبر(ص) گرامی اسلام فرمودند: آنقدر جبرئیل در مورد حرمت و محبت به زنان سفارش کرد که حس کردم اۥف گفتن به زنان حرام است.

/عباس یکتا