کد خبر: 65640تاریخ انتشار : 15:42:53 - چهار شنبه 5 جولای 2017

دیدار فرمانده و بسیجیان حوزه آیت الله بهجت لولمان با خانواده شهدا پورمحسن و پسندیده+تصاویر

روز گذشته فرمانده و بسیجیان حوزه مقاومت بسیج آیت الله بهجت لولمان با مادر شهید لطیف پسندیده دیدار کردند.

به گزارش بهجت نیوز؛ روز گذشته فرمانده و جمعی از بسیجیان حوزه آیت الله بهجت(ره) لولمان با خانواده شهدا لطیف پسندیده و منوچهر پورمحسن دیدار کردند.

معلم شهيد لطيف‌ پسنديده‌ بوييني‌ فرزند شعبانعلي‌ به‌ سال‌ 1341 در روستاي‌ بويين شهرستان  فومن‌ متولد شد. از آنجايي ‌كه‌ در سن‌ هفت‌ سالگي‌ به‌ همراه‌ خانواده‌ در روستاي‌ شنبه‌بازار ساكن‌ شده‌ بودند، لذا دوره‌ ابتدايي‌ رادر اين‌ روستا به‌ پايان‌ رسانيد و پس‌ از آن‌، دوره‌ راهنمايي‌ و دبيرستان‌ را در شهر فومن‌ گذراند.
در سالهاي‌ اوليه‌ دوره‌ متوسطه‌ او كه‌ همزمان‌ با اوج‌ مبارزات‌ مردمي‌ به‌ رهبري‌ حضرت‌ امام‌ بود، درتظاهرات‌ و راهپيمايي‌ها شركت‌ فعال‌ داشت‌، تا اينكه‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در 22 بهمن‌ ماه‌ سال‌ 1357پيروز گرديد و در پي‌ آن‌ شماري‌ از نهاد و انجمن‌ها، از جمله‌ انجمن‌ اسلامي‌ دانش‌آموزان‌ به‌ جهت‌ برخورد با حركات‌ منحرفين‌ در مدارس‌ شكل‌ گرفت‌ و شهيد پسنديده‌ نيز در اين‌ ايام‌، يكي‌ از اعضاي ‌فعال‌ انجمن‌ مدرسه‌ خود، يعني‌ دبيرستان‌ كديور فعلي‌ گرديد.
در بخشي‌ از وصيت‌نامه‌ي‌ شهيد پسنديده‌ كه‌ آنرا در پادگان‌ قدس‌ شهر سنندج‌ به‌ تاريخ‌ 31/4/1364 به نگارش در آورده‌، مي‌خوانيم‌: «…به‌نام‌ خداوند بخشنده‌ مهربان‌. خداوندي‌ كه‌ حي‌ است‌ و قادر، تواناست‌ و حاضر، كريم‌ است‌ ورحيم‌… حال‌ اي‌ انسان‌ چرا خلق‌ شده‌اي‌؟ از براي‌ چه‌ به‌ اين‌ جهان‌ آمده‌اي‌؟ آيا هدفي‌ در آفرينشت‌ نهفته‌ است‌؟
جوابش‌ روشن‌ است‌، زيرا انسان‌ در اين‌ جهان‌، سير كمالي‌ دارد و هدف‌ آفرينش‌ هم‌ به‌ كمال‌ رسيدن ‌است‌… اي‌ عزيزان‌ بدانيد، رمز پيروزي‌ اسلام‌ و مسلمين‌، در سايه‌ وحدت‌ است‌ و هرگز متفرق ‌نشويد و چنگ‌ به‌ حبل‌ و ريسمان‌ الهي‌ بزنيد… در پايان‌ از پدر و مادرم‌، خواهرانم‌ و برادرم‌ و زن‌داداشم‌ مي‌خواهم‌ كه‌ مرا حلال‌ كنند و براي‌ آمرزش‌ من‌ دعا كنند و…».
شهید منوچهر پورمحسن
 فرزند داوددرتاریخ 47/6/13در یک خانواده روستائی در روستای شنبه بازار فومن چشم به جهان گشود و دوران سال تحصیلی چهارم ابتدائی را در مدرسه شهید نادر مهدوی شنبه بازار به پایان رساند ولی بعلت علاقه زیاد به صنعت ، ترک تحصیل نمود ومدت سه سال در قسمت درب و پنجره سازی در فومن و روستای لولمان جوشکاری نمود از حسن اخلاق بخصوص در میان خانواده خود برخوردار بود جوانی سر بزیر و آرام بود بعلت علاقه به تشکیلات بسیج ، عضو بسیج شد و مدتی فعالیت در نهاد انقلابی با اینکه هنوز  سنش کم بود جشمانش ضعیف ولی بعلت علاقه به نبرد با بعثی های کافر راهی ، جبهه های نور علیه ظلمت شد ایشان سه ماه در کردستان بودند بعد از پایان ماموریت به زادگاهش بازگشت و در طرح لبیک یا خمینی شرکت نمود و در مانور آزادی قدس در روستای شولم و بندر انزلی شرکت کرد و مدت کوتاهی بعد  به اتفاق برادران رزمنده در تاریخ 62/11/24 بار دیگر راهی سر حداد جنگی شد.
ایشان همیشه علاقه داشتند که در جبهه های جنوب و جائی که حمله باشد بماند لذا سه ماه در توپخانه شهید رجائی اهواز از آسمان جمهوری اسلامی حفاظت می کرد تا هواپیمای دشمن به حریم ایران تجاوز نکنند ماموریت ایشان در بهار سال 63 به پایان رسید و د رفصل کار و کشاورزی با پدر و مادرش کمک نمود کاری می کرد که در موقع رفتن به جبهه خانواده مزاحمش نشود.
شهید پور محسن موقعی که در روستای خود بود از خصوصیات اخلاقی خاصی بر خوردار بود. در مراسم مذهبی پشقدم می شد و خود بیشتر اوقات صحنه گرای اجتماع در مسجدبود در ماه رمضان سال 63 تا سحر بیدار می نشست و بلند گوی مسجد را روشن می کرد تا مردم بتوانند هنگام سحر بلند شوند به سوی منزل بر می گشت و بعد از خوردن سحریه مسجد برگشت تا اذان صبح می ماند و آنگاه بلند گو را خاموش می کرد و به منزل برمی گشت.
شهید منوچهر پور محسن سعی می کرد تا کسی را از خود ناراحت نکند و به حرفهای بزرگترها احترام می گذاشت با عمل خود سعی می نمود رضایت دوستان و اطرافیان را جلب نماید.
 وی و پس از مجاهدتهایی که در راه دفاع از میهن اسلامی و شرف و ناموس کشورمان از خودشان دادند به تاریخ 63/5/13 در منطقه پاسگاه زیر در اثر اصابت ترکش به فیض بزرگ شهادت نائل آمدند مزار مطهر این شهید گرانقدر در گلزار شهدای شنبه بازارفومن در جوار دیگر شهدای این دیار واقع می باشد.

/میلاد پورمحسن

  1. شهروندعادی گفت:

    این بچه های لولمان چرا همیشه دوست دارند زل بزنند توی لنز دوربین؟؟