کد خبر: 65614تاریخ انتشار : 18:10:26 - دوشنبه 3 جولای 2017

کارشناس عالی شوراها در استانداری گیلان؛

شوراها از کانون های قدرت پرهیز کنند

خسرو آرنگ کارشناس امور شوراها در استانداری گیلان در دوره آموزشی -توجیهی فرآیند تشکیل و تصمیم گیری شورای اسلامی شهر ویژه منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای فومن، ماسوله، ماکلوان، شفت و احمد سرگوراب صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری فومن گفت: شوراها باید از کانون های قدرت پرهیز کنند.

به گزارش بهجت نیوز؛ دوره آموزشی -توجیهی در فرآیند تشکیل و تصمیم گیری شورای اسلامی شهر ویژه منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای فومن، ماسوله، ماکلوان، شفت و احمد سرگوراب در سالن اجتماعات فرمانداری فومن صبح امروز با حضور خسرو آرنگ کارشناس امور شوراها در استانداری گیلان برگزار شد.

معاون فرمانداری فومن مهندس عامر در این جلسه توجیهی با توجه به انتخابات شوراها از سمت مردم گفت:  امیدواریم شوراها این انتصاب خودشان را امانتی از سمت مردم بدانند. شوراهای فعلی در حد خود فعالیت کرده اند امید است که شوراها جدید ادامه دهنده راه آنها باشند.

عامر تصریح کرد:  63 تا 65 درصد شوراهای منتخبین جدید هستند و سطح علمی آنها از لیسانس می باشد.

وی در ادامه بیان داشت:  726 میلیون برای 11 پروژه شهرداری تخصیص داده شده است که شوراها تا شهریور فرصت اجرا دارند لذا  باید بدانید مردم از شما شوراها کارهای تخصصی و کارشناسی شده انتظار دارند.

در ادامه این نشست آرنگ کارشناس عالی شوراها در استانداری گیلان گفت: شوراها باید تریبون مردم باشند و ما جلسات غیر علنی نداریم، تمام جلسات شورا باید علنی باشند همانطور که مردم شوراها را امین خود دانستند شورا نیز باید همانطور باشند.

 کارشناس امور شوراها در ادامه تاکید کرد: 63 درصد از اعضای شوراهای اسلامی از  گروه های جدید می باشند و لذا برای آشنایی با آئین نامه شوراها برگزاری دوره های آموزشی را در استان در حال برگزاری است، شوراها باید بدانند شوراها یک عملکرد گروهی دارند، کسی نمی تواند از شورا بگوید من طرح و برنامه جدا دارم جمع باید به یک نتیجه برسند. تجارب نشان می دهد در شهرستان ها شوراهائی که اختلاف داشته باشند را مردم کنار می گذارند.

آرنگ در پایان خاطر نشان کرد: شوراهای شهر باید اصول حقوق شهروندی را جدی بگیرند و باید از کانون های قدرت پرهیز کنند. بهترین قدرت را مردم دارند با مردم همدردی کنید خواسته های شهروندان را انجام دهید و باید شوراها با مشورت و تعامل مشکلات شهر حل کنند.

/زهرا خوشگفتار