کد خبر: 65525تاریخ انتشار : 20:47:32 - شنبه 1 جولای 2017

شهید بهشتی نه به دشمن لبخند می زد و نه دشمن را امیدوار می کرد

حجت الاسلام و المسلمین نوروزیام امام جمعه موقت فومن در خطبه های این هفته نماز جمعه این شهرستان گفت: شهید بهشتی نه به دشمن لبخند می زد و نه دشمن را امیدوار می کرد.

به گزارش بهجت نیوز؛ نماز جمعه این هفته شهرستان فومن توسط حجت الاسلام و المسلمین نوروزیان امام جمعه موقت فومن اقامه گردید که وی در خطبه اول با قرائت حدیثی از پیامبراکرم(ص) راه چگونه سعادتمند شدن زندگی در دنیا و داشتن مرگی شهادت گونه در آخرت را مراجعه به قرآن خواند و اظهار کرد: قرآن کتاب کرامت و نجات دهنده بشر است به شرطی که از آن بهره مند شویم.

امام جمعه موقت فومن در ادامه قرآن را از زبان خود قرآن معرفی کرد و گفت: قرآن خودش را درمانگر دل های مومنان معرفی می فرماید و لذا شخصی که نسخه پزشک دارد و از آن استفاده نمی کند نباید انتطار خوب شدن داشته باشد.

نوروزیان در ادامه بیان داشت: کریم یعنی بدون توقع و نیاز و محاسبه احسان کردن و این همه در قرآن است.

امام جمعه موقت فومن در خطبه دوم نماز جمعه این هفته بعد از حمد و ثنای الهی و دعوت مومنین و مومنات به تقوای الهی از حقوق متقابل مردم و رهبری گفت و تصریح کرد: امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه می فرماید؛ ای مردم شما بر من حقی دارید و من هم بر شما حقی دارم، اما حق شما آنست که از خیرخواهی شما دریغ نکنم، بیت المال را در بین شما عادلانه تقسیم کنم و شما را آموزش دهم تا بی سواد نباشید و شما را تربیت کنم تا راه و رسم زندگی را یاد بگیرید! و اما حق من آن است که به بیعت با من وفادار باشید، در آشکار و نهان برای من خیرخواهی کنید، هرگاه شما را فراخواندم اجابت کنید و هرگاه فرمان دادم اطاعت کنید!

حجت الاسلام نوروزیان از حضور بسیج وکلا و دادستان و رییس دادگستری شهرستان فومن تقدیر کرد و تاکید کرد: شهادت مظلومانه دکتر شهید بهشتی را در هفته قوه قضاییه تبریک و تهنیت عرض می کنم.

نوروزیان یکی از راه های شناخت شهید بهشتی را شناخت تفکراتش دانست و یادآور شد:  بیاییم علاوه بر تفکرات شهید، تفکراتی که در مقابلش به عنوان منافق ایستادند را هم بشناسیم.

وی در ادامه بیان داشت: چون همه انبیا با دو گروه سروکار داشته اند یک گروه، کسانی که ایمان آوردند و دیگر کسانی که مقابل انبیا ایستادند اما پیامبر با سه گروه از افراد روبه رو بود اول آنهایی که به پیامبر ایمان آوردند، دوم کسانی که در مقابل پیامبر بودند و سوم منافقین آنهایی که به او ایمان آوردند و در صفوف نماز شرکت می کردند و در جنگها همراه بودند اما از پشت خنجر به پیامبر زدند.

امام جمعه موقت فومن گفت: شهید بهشتی نه به دشمن لبخند می زد و نه دشمن را امیدوار می کرد.

نوروزیان در ادامه یادآور شد: دکتر بهشتی جمله ای دارد که ای آمریکا! از دست ملت ایران عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر!

حجت الاسلام نوروزیان گفت؛ امام خمینی فرمود اگر دیدید دشمنان تهدید نمی کنند و آفرین می گویند یک تجدید نظری کنید که نکند در جهت منافع دشمن گام بر می دارید.

حجت الاسلام نوروزیان راه تشخیص تفکر شهید بهشتی را تشخیص تفکر مقابلش دانست و افزود: تفکر بنی صدر ایستادگی در مقابل سپاه و دو قطبی سازی جامعه بود.

نوروزیان عکس العمل خود را نسبت به شعر انتقادی میثم مطیعی گفت و دفاع کرد: عده ای می خواهند برای این جوان اشد مجازات تعیین کنند در حالی که همین عده در مقابل رانت خواری ها و حقوق های نجومی و…زبان به گلایه نگشودند اما حالا برای ما دایه مهربان تر از مادر شده اند.

نوروزیان در پایان با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری تکرار کرد: دشمن نمی تواند به ما سیلی بزند و این ما هستیم که به گوش دشمن سیلی خواهیم زد.ان شاءالله