کد خبر: 65361تاریخ انتشار : 5:05:56 - پنجشنبه 29 ژوئن 2017

یادداشت/ رضا صادقی

شعر میثم مطیعی و دود و دم مدّعیان اصلاحات!

رضاصادقی از فعالان رسانه ای در یادداشتی با عنوان” شعر میثم مطیعی و دود و دم مدّعیان اصلاحات!” هیاهوی رسانه ای اصلاح طلبان را نسبت به شعرخوانی میثم مطیعی در نماز عید فطر تهران مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ رضاصادقی از فعالان رسانه ای در یادداشتی با عنوان” شعر میثم مطیعی و دود و دم مدّعیان اصلاحات!” هیاهوی رسانه ای اصلاح طلبان را نسبت به شعرخوانی میثم مطیعی در نماز عید فطر تهران مورد بررسی قرار داده است. متن این یادداشت به شرح ذیل است:

عید سعید فطر امسال و آغاز نماز عید در مصلّای تهران با اجرای منظومه شعری از مدّاح متعهّد و انقلابی جناب مطیعی طراوتی دیگر گرفت و شوری نو بر انگیخت و حلاوتی به جوّ ِ ایجاد شده آمیخت و اتّحاد انقلابیون را فزونی بخشید و زینتی گران داد.
هشدار رهبری که تلویحاً مخاطبش روحانی و جناح سود جو و فرصت طلبش بود، عهد بنی صدر را بیاد آورد و گفت که از غرور کاذب بپرهیز که اندرین طوفان نماند هفت دریا شبنمی! روحانی که دل به جاه طلبی های فراوانی دارد از این حرف یکه خورده است و در برابر دو راهی قرار گرفته است! پیاده شدن از کاروان انقلاب یا همراهی با هیچ! هیچ یعنی آنچه را که بنی صدر بدان مستظهر بود، نهایتاً هیچ بود و لاجرم هیچ شد!

او بسیاری از مدّعیان متزوّر و مکّار اصلاح طلبی را در پیش دیدگان خود ترسیم می کند. او بسیار شیفته و مشتاق است تا بین حقّ و باطل راه برود و از این بابت مدام به رفتار دوگانه خود ادامه می دهد تا مصطبه جاه طلبی اش را حافظ باشد.

این دو گانگی آنقدر برجسته است که مالاً مستلزم تدقیق نیست!
گاه با صراحت از قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء مستدعی است تا این قرارگاه در پروژه های بزرگ دولت را یاری دهد، آن وقت که نیاز به رای عوام دارد به سپاه می تازد و از دخالت سپاه در پروژه های عمرانی سخن می گویدو انتقاد می کند.
او با کمال جسارت صرفاً بخاطر همراهی اپوزیسیون نظام برای جلب آرا با خود خیره سرانه در مناظره گوید:
وقتی که ما می خواهیم در برجام به توافق برسیم، سپاه موشک آزمایش می کند و بر روی آن می نویسد مرگ بر اسراییل!
امّا بعد از پایان انتخابات که دیگر نیازی به جمع کردن آرا و فریب عوام النّاس نمی بیند و رای خود را داده اند و رفته اند و تغییری به وجود نمی آید، در یک حرکت انفعالی و فریبنده و دوگانه گوید:
ما در آزمایش موشکها از کسی دستور نمی گیریم!
وزیر خارجه خامش ، زمانی که دولت سعودی علناً اظهار می دارد که ما باید جنگ و ترور و درگیری ها را به داخل ایران بکشانیم! ظریف به دنبال رفع اختلاف بین دولت قطر با سعودیها هست!

اشعار مطیعی که در بامداد عید طنین انداز شد که متفکّرانه به اوضاع ناهمگون سیاسی اجتماعی و رفتار دوگانه و متناقض دولت و باند امیدوار به آن اختصاص یافته بود از یک سو موجب شور و شوق و هیجان در میان اصحاب انقلاب شد، وز سویی دگر اردوگاه متزلزل متزوّران و خنّاسان فرصت طلب و سود جو و بی تعهّد به انقلاب را ملول و مکدر و پریشان کرد و آنان را به تت و پت انداخت که چنان از بازتاب آن می سوزند و می نالند که پنداری دچار چه مصیبتی شده اند و وقیحانه به مدّاح متعهّد و انقلابی دشنام می دهند و ناسزا می گویند.

دون صفتی تا چه مقدار که تحمّل یک قطعه شعر را هم ندارند و با هتّاکی و رکاکت پاسخ شعر سروده شده را می دهند .

معذلک این مدّعیان که از حقوق اجتماعی و آزادی های مدنی و فضای باز سیاسی و آزدای مطبوعات و رسانه های متفاوت پیوسته سخن می گویند حتّی ظرفیّت شنیدن یک قطعه اشعار نقد گونه را هم ندارند.

یا رب این نو دولتان را بر خرِ خودشان نشان
کاین همه ناز از غلام ترک و استر می کنند.
حافظ

  1. آقای صادقی جویای نام! کارمطیعی ازاین بابت زشت بودکه ازتریبون نمازجمعه سوء استفاده کردوگرنه همه منتقدان!! دولت مشغول فحش دادن هستندوچیز جدیدی نبود…آزادی بیان باهتاکی وفحاشی احتمالا کمی تفاوت داردبرادر !!

  2. بی پدر گفت:

    عه صادقی چرا ذهن شهروند مارو مشوش میکنی.اینا چی میگی اخه بوف بده.یکی اخ گفته توهم اخ اخیش میکنی؟؟؟شهروندم من گوشش میکشم تو خودت ناراحن نکن…