کد خبر: 65167تاریخ انتشار : 1:33:32 - دوشنبه 26 ژوئن 2017

مدیر مخابرات منطقه گیلان:

۴۰ آنتن ۴G در استان گیلان نصب می‌شود

رسول آمویی مدیر مخابرات منطقه گیلان عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت گفت: به‌ منظور افزایش پهنای باند و دسترسی راحت‌تر مشترکان به اینترنت، ۴۰ آنتن ۴G در استان گیلان نصب می‌شود. مخابرات منطقه گیلان برای نصب آنتن‌های جدید تلفن همراه با کمبود مکان روبه‌رو است.

به گزارش بهجت نیوز؛ رسول آمویی مدیر مخابرات منطقه گیلان عصر دیروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران در راستای حفظ و صیانت از مشترکین و به روز کردن تکنولوژی گام بر می‌دارد اظهار داشت: مخابرات بحث به‌روز رسانی تلفن ثابت در شهرها را به‌طور ویژه دنبال می‌کند.

مدیر مخابرات منطقه گیلان با تاکید بر اینکه از سال گذشته شرکت مخابرات در استان‌ها از ماهیت شرکتی خارج شد تصریح کرد: در حال حاضر استان‌ها زیر مجموعه شرکت مخابرات ایران به‌صورت منطقه‌ای فعالیت می‌کنند.

آمویی با بیان اینکه مخابرات منطقه گیلان با تلاش در راستای به‌روز کردن تکنولوژی و با وجود تحریم‌ها توانسته است امکانات در حوزه مخابرات را به‌روز کند افزود: مخابرات منطقه گیلان با فعالیت‌های گسترده در بحث مشترکین سیار، پهنای باند 4 تا 4.5 گیگ را در اختیار مشترکان سیار قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه مخابرات منطقه گیلان 515 سایت 3G و 327 سایت 4G دارد خاطرنشان کرد: 922 سایت 2G در گیلان وجود دارد که سایت‌های مذکور همه روزه به‌صورت ویژه از سوی کارشناسان فنی و متخصص به‌طور شبانه روزی رصد می‌شوند.

مدیر مخابرات منطقه گیلان از فعالیت 2 میلیون و 427 هزار سیمکارت فعال تلفن همراه در استان گیلان خبر داد و بیان کرد: تمامی سیمکارت‌های مذکور به طور همزمان قابلیت فعالیت دارند و ظرفیت افزایش این میزان در استان گیلان وجود دارد.

آمویی ظریب نفوذ تلفن همراه در استان گیلان را 96 درصد دانست و با بیان اینکه استان گیلان یک میلیون و 59 هزار مشترک تلفن ثابت دارد خاطرنشان کرد: استان گیلان 108 مشترک ADSl دارد و در یک ماه گذشته گذشته سطح دسترسی به اینترنت تا پهانی باند 16 گیگ به مشترکان ارائه شده است.

وی با با اشاره به اینکه مخابرات منطقه گیلان برای استقرار دکل‌های اینترنت و تلفن همراه در استان گیلان با محدودیت زمین و مکان مواجه است تصریح کرد: مخابرات منطقه استان گیلان برای نصب آنتن‌های جدید تلفن همراه با کمبود مکان مواجه است.

مدیر مخابرات منطقه گیلان با اشاره به اینکه به‌منظور افزایش پهنای باند و دسترسی راحت‌تر مشترکان به اینترنت، در 6 ماه نخست امسال 40 آنتن فور جی دیگر در استان نصب می‌شود تاکید کرد: تاکنون مخابرات موفق به تهیه زمین مناسب برای نصب این آنتن‌ها به‌ویژه در شهر رشت نشده است.

/ سمیه جوان