کد خبر: 65073تاریخ انتشار : 16:05:05 - پنجشنبه 22 ژوئن 2017

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره)؛

زکات دهنده باید غنی و هوشیار باشد

آیت الله قربانی حق مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) ظهر امروز در مسجد بالامحله فومن گفت: زکات فطره بر همه مسلمانان واجب است و شرایطی دارد از جمله اینکه زکات دهنده باید غنی و هوشیار باشد.

به گزارش بهجت نیوز؛ آیت الله قربانی حق مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) ظهر امروز در مسجد بالامحله فومن گفت: زکات فطره بر همه مسلمانان واجب است و شرایطی دارد از جمله اینکه زکات دهنده باید غنی و هوشیار باشد.

امام جماعت مسجد ولی عصر(عج) بالامحله فومن اظهار کرد: فردی که فقیر باشد و به اصطلاح صورت خود را با سیلی سرخ می کند زکات فطره بر او واجب نیست و فقها عقیده دارند که به میزان پول زکات فطره مستحب است که بین زن و فرزندان خود دست گردان کند و اگر امکان دارد به فقیری بدهد و اگر نمی تواند خودش استفاده کند و حتی دیگران باید زکات فطره خود را به او بپردازند.

آیت الله قربانی حق در رابطه با وجوب زمانی عید فطر تاکید کرد: زمان ادای زکات فطره در غروب عید فطر است و قبل از اقامه نماز عید، فقیر را مشخص کنید و زکات فطره را به فقیر بدهید و لازم نیست حتما با عنوان زکات فطره به فقیر بدهند و می توانند از عناوین دیگر استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: افرادی که از سادات نیستند نمی توانند زکات فطره خود را به سادات بدهند ولی سادات می توانند به غیرسادات زکات فطره خود را بپردازند.

امام جماعت مسجد حضرت ولی عصر(عج) بالامحله فومن در رابطه با بحث ازدواج تاکید کرد: از نظر شرعی ازدواج یک مستحب موکد است که تحت شرایطی واجب می شود و آنهم در زمانی که فرد به خاطر وضعیت تجردی که دارد در شرایط گناه کردن قرار می گیرد اینجا واجب می گردد.

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(عج) در پایان خاطر نشان کرد: خدا نکند فردی به گناه عادت کند لذا والدین باید تلاش کنند تا شرایطی را محقق کنند تا فرزندان شان در شرایط گناه کردن قرار نگیرند و اینجاست که در جهت ازدواج فرزندان باید هوشیار باشند تا فرزندان خود را از ارتکاب گناه نجات بدهند.

/هانیه نجومی

  1. شهروند فومن گفت:

    کدوم و نهاد و ارگانی هست که مسئولینش گوش شنوا داشته باشند مردم باید همت کنند تا جوانان شهرمان وام های قرض الحسنه از مساجد و نهاد های انقلابی دریافت کنند و تا بتوانند به سنت حسنه پیامبر لبیک بگویند . لطفا عنایت کنید یه نیاز فوری می باشد ممنونم