کد خبر: 65026تاریخ انتشار : 15:58:17 - سه شنبه 20 ژوئن 2017

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره)؛

دولت مسئولیت دارد برای حل معضل ازدواج به صورت جدی اقدام کند

آیت الله قربانی حق مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) ظهر امروز در مسجد حضرت ولی عصر (عج) بالامحله فومن با اشاره به مسائل اجتماعی گفت: دولت مسئولیت دارد تا نهاد یا ستادی را برای حل معضل ازدواج ماموریت بدهد و به صورت جدی اقدام کند.

به گزارش بهجت نیوز؛ آیت الله قربانی حق مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) ظهر امروز در مسجد حضرت ولی عصر (عج) بالامحله فومن با اشاره به مسائل اجتماعی گفت: متاسفانه یکی از مسائل ناهنجاری که در جامعه رواج دارد بحث سقط جنین است که از گناهان کبیره بوده و قتل نفس می باشد و به هیچ دلیلی این موارد مجوز شرعی ندارد و اگر کسی خدای ناکرده سقط جنین کند باید دیه بدهد که آنهم شرایطی دارد.

امام جماعت مسجد بالامحله فومن در رابطه مبحث تربیت اسلامی اظهار کرد: در ارتباط با مباحث تربیت اسلامی هم امروز جامعه ما دچار بحران شده است که به صورت مصداقی معضلاتی همچون طلاق ریشه در مباحث تربیتی دارد.

مدیر حوزه علمیه آیت الله بهجت فومنی(ره) با اشاره به جوانان در معرض ازدواج تصریح کرد: امروز ما طبق آمار مراکز رسمی حدودا ۱۲ میلیون نفر جوان در معرض ازدواج داریم که به علت شرایط مختلف توان ازدواج ندارند و واقعا دولت مسئولیت دارد تا نهاد یا ستادی را برای حل معضل ازدواج ماموریت بدهد و به صورت جدی اقدام کند. شما بدانید ما حدیثی از پیامبر اسلام(ص) داریم که فرمود اگر کسی از مسلمین ازدواج نکند از ما نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز بعضا مشاهده می شود به دلایلی غیر از مسائل مالی ازدواج نمی کنند که این حالت تجردی آثار منفی بسیاری با خود برای جامعه جوان ما به همراه دارد که امیدواریم مسئولین در زمینه ترویج ازدواج به فعالیت های فرهنگی تاثیر گزاری بپردازند.

/ هانیه نجومی

 1. رضا گفت:

  دولت همانقدر که به مسایل متفرقه میپردازد اگر به فکر اشتغال زایی باشد مشکل ازدواج را هم یقینا حل خواهد کرد

 2. علی فومنی گفت:

  حاج ولی عزیز!ازدواج نیاز جوانان هست ولی حداقل شروط اصلی ازدواج کارومسکن است که جوانان ندارند.

 3. شهروند فرهنگی گفت:

  دولت اگر از حاشیه ها به دور باشد باید طبق قوانین و مقررات هم مسکن و هم وام بلاعوض ازدواج به جوانان بدهد و به این سنت حسنه پیامبر لبیک بگوید متاسفانه دولتمردان فعلی ما فقط در فکر خویشاوندان و جوانان دوشان هستند نه فرزندان و جوانان ملت ایران

 4. علی فومنی گفت:

  آیاآقای حاج ولی قربانی آیت الله هستندیااینکه از روی تعارف نوشتید…

  • شهروند فومن گفت:

   علی آقای عزیز آری حاج ولی قربانی آیت اله هست . از بعضی آقایان صادقتر می باشد