کد خبر: 64843تاریخ انتشار : 19:38:40 - شنبه 17 ژوئن 2017

یادداشت/ محمدحامد نیکبخت گیلانی؛

از فردا برنامه ی امام علی(ع) را در زندگی پیاده کنید/ بیایید تصمیم مان این باشد عملا قدم برداریم و فقط حرف نباشد

محمد حامد نیکبخت گیلانی یادداشتی را با عنوان” از فردا برنامه ی امام علی(ع) را در زندگی پیاده کنید” تدوین کرده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمد حامد نیکبخت گیلانی یادداشتی را با عنوان” از فردا برنامه ی امام علی(ع) را در زندگی پیاده کنید” تدوین کرده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:

عرض سلام به عزادران و مدرکان شب قدر، به مناسبت شب عزیزی که در پیش رو داریم حدیث دلی می نویسم از مولی الموحدین، امیر المومنین علی بن ابیطالب علیه السلام.

راوی می گوید؛ پیغمبراکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرمود؛ علی جان! ششصد هزار دینار طلا می خواهی یا ششصد هزار عدد گوسفند و یا اینکه ششصد هزار کلمه می خواهی از من پیامبر یاد بگیری؟ حضرت امیرالمومنین عرض کرد؛ یا رسول الله! من از شما می خواهم که ششصد هزار کلمه بیاموزید(به به، واعظ پیغمبر، نصیحت کن رسول الله، موعظه کن پیغمبر خاتم، مستمع و متعظ علی علیه السلام. عجب واعظ و عجب مستمعی و عجب سخنی)
یاعلی! هنگامی که می بینی مردم سرگرم فضائل و مناقب و نوافل و مستحبات و اعمال غیر واجب هستند تو مشغول واجباتت باش. یاعلی! هرکاری که مردم می کنند تو انجامش نده، تو دنبال وظایف دینی ات باش.

غرض از بیان حدیث فوق رسیدن به لب کلام بود که ای مردم ببینید وظیفه ی دینی شما چیست؟
مبادا یک وقت تا ساعت دوازده شب در میان مساجد باشید، پای منابر باشید، در هیات مذهبی باشید، سینه بزنید، ناله بکنید، زیارت و دعا بخوانید، اما خدای ناکرده نماز نخوانید، مبادا یک وقت تا ساعاتی بعد از نیمه شب دنبال عزادرای باشید و نماز صبح را قضا کنید.
نماز ستون دین است، ای جوان ها و مردم مهربانی که شب بیست و یکم مشغول عبادات و تهجد و شب زنده داری بوده اید و شب را احیاء گرفته اید، امام زمان(عج) می فرماید؛ اول نماز، جدشان می فرمایند؛ اول نماز و آن بزرگواری که دیشب غوغای به نامشان برپا بود هم می گوید؛ اول نماز. در حدیثی از حضرت علی علیه السلام آمده است که حضرت می فرماید؛ هرکس گفت؛ من شیعه هستم فوری قبول نکنید، اگر دو خصلت در او بود راست می گوید و شیعه است، و اگر دو خصلت را دارا نبود دروغ می گوید و شیعه نیست، اول ببینید کسی که می گوید من شیعه هستم مواظب نمازش است یا خیر؟ اگر کسی گفت من شیعه هستم اما نماز مغرب و عشاء را ساعت یازده شب خواند، اگر گفت من شیعه هستم و نماز ظهر و عصر را هنگام غروب خواند، اگر گفت من شیعه هستم و نماز صبح نخواند این شخص دروغ می گوید ،شیعه مواظب وقت نماز خود هست.

ابوبصیر می گوید؛ وقت وفات امام صادق علیه السلام در مدینه نبودم در مسافرت بودم، از مسافرت که برگشتم شنیدم رییس مذهب ما، امام صادق علیه السلام از دنیا رحلت فرموده است. آمدم درب خانه امام صادق(ع) را زدم که به بی بی ام حمیده تسلیت بگویم ،گفتم؛ رییس مذهبمان در این چند روز آخر حرف تازه ای زد که نشنیده باشم؟ بی بی ام حمیده فرمود؛ امام صادق(ع) گفت؛ قوم و خویشانم جمع شوند تا به آنان بگویم که فردای قیامت به شفاعت ما نخواهد رسید کسی که در دنیا نمازش را سبک شمارد. توجه به این مطلب که حضرت نمی فرماید کسی که نماز نمی خواند بلکه کسی که سبک بشمارد به شفاعت نمی رسد جای بس تامل است.

به عنوان طلبه ای کوچک مطلبی مهم قابل نوشتن است تا به سمع و نظر خوانندگان محترم برسد؛
یک مرد مسیحی آمده عکسی از علی کشیده، سینه هایش را انداخته بیرون، بازوهایش هم ورم کرده، یک شمشیر دو سر هم گذاشته روی زانوهاش، لباس حریر و مخملی هم انداخته روی سر و گردنش، چشمهایش را هم طوری کشیده که اگر چپ نگاهم کنی چشماهیت را در می آورم.
بعد یک عکس از عیسی مسیح کشیده چطور؟ یک آدم مظلوم گردن کج، جا افتاده چهار بچه یتیم هم دورش جمع کرده، یک تکه نان می دهد دست این و یک خرما می گذارد دهان او. اینجوری دارد تبلیغ از مسیح می کند و این طور علی را می کوبد و مبارزه با علی می کند. می گوید؛ علی یعنی یک آدم قهرمان یک آدم سلحشور یک آدم خوش لباس یک آدم گردن کشیده یک آدم شمشیر به دست که نمی شود با وی رو به رو شد، علی یعنی این!!! ای بی انصافها چرا این عکسها را می گیرید و در خانه هایتان می زنید؟! بعضی ها می خواهند خیلی اظهار علاقه به علی(ع) کنند می روند پنج هزاری ده هزاری می دهند و یک تابلویی از عکس علی روی قالیچه های کاشانی و کرمانی درست می کنند بعد قابش می گیرند و در خانه های خود آویزان می کنند ،خیال می کنند با یک عکس علی گرفتن و تابلو کردن شیعه می شوند.
اولا به شما بگویم این عکس ها خرافات است، ای آن هایی که به علی(ع) علاقه دارید این عکس هایی که مسیحی ها درست کرده اند و در دست و بالمان قرار داده اند را به خدا اگر علی(ع) را دوست دارید پاره کنید و بریزید دور.
اگر بنا است ارادت به علی(ع) بورزید و ارادت ورزی خود را به مردم اعلام کنید شما را به خدا بروید دین علی را قاب بگیرید، خانه هایتان را دینی کنید همانطور که علی بوده باشید.

دیده ام بعضی از مغازه ها عکس حضرت علی علیه السلام را گذاشته اند و عکس یک زن سربرهنه هم گذاشته اند بغلش. اینها مریدان علی هستند؟! این ها دشمان علی اند، این ها آبرو ریزان علی اند، بروید تقوای علی، ایمان علی، شهامت و شجاعت علی، قرآن دوستی علی، خدا دوستی علی، مظلوم و یتیم دوستی علی را تابلو کنید. ای مردم! بروید عفت خانوادگی علی را تابلو کنید بزنید به در و دیوار زندگی تان. زنها یتان حجاب دارند؟ دخترها عفت دارند؟

علی می نالد و می گوید علی می سوزد و می گوید ای عراقی ها به گوشم رسیده که زنانتان در کوچه و خیابان شانه هایشان به شانه های مردان می خورد، آیا حیا نمی کنید؟ خدا لعنت کند آن مردی را که غیرت ندارد. (حتما این را برای عراقی ها می گوید! برای ایرانی ها نمی گوید؟)

ای آنانی که ارادت به علی می ورزید شما را به خدا از فردا برنامه ی علی را در زندگی پیاده کنید، اگر تا امشب دنبال علی نبودید امشب با علی قرار ببندید.
شب قدر در ماه رمضان یعنی شب قرار داد باخدا، شب قرار داد با عفت و عصمت، شب قرارداد با تقوی و ورع، شب قرار داد با دین و دیانت، از امشب و همین حالا قرار ببندید مسلمان واقعی باشید.
شب های قدر اگر در شما اثر بگذارد خوشا بحال تان و اثرش این باشد که در کسب و کارتان دیگر ربا نباشد، ربا ندهید، ربا نخورید، ربا نگیرید، دیگر کم نفروشید و کم ندهید ، عش در معامله نکنید و خیانت نکنید، جنایت نکنید، ظلم و تعدی و تجاوز نکنید ای مسلمان ها بیایید تصمیم مان این باشد عملا قدم برداریم و فقط حرف نباشد.

  1. شهروندعادی گفت:

    عالی بود.

  2. دوست گفت:

    احسنت. اجرتون با خدا

  3. سمیه گفت:

    آجرک الله