کد خبر: 64566تاریخ انتشار : 1:45:27 - چهار شنبه 14 ژوئن 2017

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان؛

فرصتها همانند ابر بهاری از مقابل دیدگان ما می گذرد

حجت الاسلام و المسلمین رنجبر مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان شب گذشته در مراسم ویژه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در هیات انصارالحسین (ع) فومن گفت: از خدا بخواهیم تا رویکرد ما را عوض کند و قدر این لیالی را بدانیم چرا که این فرصتها همانند ابر بهاری از مقابل دیدگان ما می گذرد.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین رنجبر مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان شب گذشته در مراسم ویژه شب نوزدهم ماه مبارک رمضان در هیات انصارالحسین (ع) فومن گفت: شب نوزدهم ماه رمضان محتمل است که یکی از لیالی قدر باشد و ما باید بدانیم این شب، شبی ویژه است و نباید به راحتی  آن را از دست داد و تلاش کرد تا برای یکسال آینده عمر،  از خدا بخواهیم تا رویکرد ما را عوض کند و قدر این لیالی را بدانیم چرا که این فرصتها همانند ابر بهاری از مقابل دیدگان ما می گذرد.

استاد حوزه و دانشگاه های گیلان در رابطه با اهمیت شب قدر اظهار کرد: امشب باید تلاش کنیم در سیره خودمان بیشتر مراقب باشیم تا خدا به ما حال ویژه ای بدهد و بتوانیم با خدایمان سخن بگوئیم چرا که خود ما را دعوت کرده است و از جانب پروردگار روح و ملائکه از جانب آسمان می آیند و به وجود نازنین حضرت ولی عصر(عج) نازل می شوند و به شب زنده داران و پرهیزکاران درود می گویند.

وی در ادامه بیان داشت: برادران و خواهران خداوند امشب به ما محبان اهل بیت(علیه السلام) نعمتی داده است که در عالم قیمت ندارد و امشب شب ضربت خوردن علی (ع) است و این سه شب قدر با نام علی (ع) گره خورده است و خداوند خواسته است ما از نام و عنایات علوی بهره ببریم.

مدیر حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان افزود: امشب شب راز و نیاز است و یکی از ویژگی های علی (ع) عبادت عارفانه می باشد و باید از اوصاف مولای متقیان استفاده کنیم و در این شب ها خدایمان را عارفانه عبادت کنیم.

حجت الاسلام رنجبر در پایان خاطر نشان کرد: این شب هاشب های حساسی است وقتی متوسل می شویم به مولا علی علیه السلام او کمک می کند و می توانیم با توسل به ائمه  علیهم السلام و توکل به خدای یگانه از فرصت لیالی قدر بهره ببریم.