کد خبر: 64561تاریخ انتشار : 17:51:54 - سه شنبه 13 ژوئن 2017

مدیر جهاد کشاورزی فومن خبر داد؛

تخصیص بیش از 20 میلیارد ریال تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی تا پایان سال 96

مدیر جهاد کشاورزی فومن از تخصیص بیش از 20 میلیارد ریال تسهیلات خرید ماشین آلات کشاورزی تا پایان سال 96 خبر داد.

به گزارش بهجت نیوز؛ محمدرضا ابراهیم زاده مدیر جهاد کشاورزی فومن عصر امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز با اشاره با فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی از 21  تا 27 خرداد گفت: برای پاسداشت این هفته برنامه های ویژه ای از جمله برگزاری زیارت عاشورا، دیدار با خانواده های معظم  شهدای جهادگر، دیدار با مسئولین شهرستان از جمله امام جمعه و فرماندار محترم در نظر گرفته ایم.

مدیر جهاد کشاورزی فومن با اشاره به  شعار هفته جهاد کشاورزی امسال اظهار کرد: برنامه های گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی با شعار کشاورزی، بستر سلامت و امنیت غذائی برگزار می گردد.

مهندس ابراهیم زاده در رابطه با عملکرد سال گذشته این مدیریت تصریح کرد: در حوزه آموزشی جمعا به تعداد 2050 نفرروز دوره آموزشی و ترویجی در سال زراعی 95-96 برگزار شده است و طرح هائی چون طرح نظام نوین پهنه بندی، طرح هائی چون FFS , IPM و طرح تحقیقی برنج رقم گیلانه اجرا شده است.

وی در رابطه با صدور پروانه بهره برداری در این مدیریت تاکید کرد: جمعا 300 پروانه بهره برداری در شهرستان فومن در این مدیریت در سال  زراعی گذشته در زمینه های دامداری، شالیکوبی و مشاغل خانگی صادر شده است.

مدیر جهاد کشاورزی فومن با اشاره به حوزه زارعت و باعبانی عملکرد این بخش را نیز این گونه تشریح کرد: در واحد زراعت و باغبانی هم به طرح هائی از جمله کاشت کلزا در سطح 28 هکتار،‌ کشت دوم که در 360 هکتار به صورت اجرائی و در 5680 هکتار به صورت نظارتی، نظارت بر طرح افزایش تولید حبوبات در سطح 13 هکتار و یا نظارت بر طرح افزایش تولید علوفه در سطح 22 هکتار می توان اشاره کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حوزه حفظ نباتات کنترل بیولوژیک و شیمیائی آفت ساقه خوار برنج جمعا در 2370 هکتار، در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی تا پایان اردیبهشت 96 جمعا مبلغ 31 میلیارد ریال برای معرفی متقاضیان اخذ تسهیلات یارانه دار خرید ماشین آلات کشاورزی تخصیص داده شده است و مبلغی بیش از 20 میلیارد ریال هم تا پایان سال 96 تخصیص داده می شود.