کد خبر: 64450تاریخ انتشار : 1:02:28 - دوشنبه 12 ژوئن 2017

نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن؛

آتش به اختیار یعنی نباید منتظر کارهای دولتی و ابلاغی ماند/باید برای ولایت و انقلاب سربازی کنیم

حجت الاسلام والمسلمین میر شمس حسینی نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن شب گذشته در گفتگوی تلفنی با خبرنگار بهجت نیوز در رابطه با مفهوم آتش به اختیار که اخیرا مقام معظم رهبری مطرح فرمودند گفت: آتش به اختیار یعنی باید حرکت کرد و نباید منتظر کارهای دولتی و ابلاغی ماند.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین میر شمس حسینی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه فومن شب گذشته در گفتگوی تلفنی با خبرنگار بهجت نیوز در رابطه با مفهوم آتش به اختیار که اخیرا مقام معظم رهبری مطرح فرمودند گفت: فرمایش اخیر مقام معظم رهبری در مورد مفهوم آتش به اختیار چندین مفهوم دارد یک مفهومش این است که وقتی هر جایی کار روی زمین می ماند باید وارد صحنه شد. در موضوعات فرهنگی متاسفانه ما کم و کاستی های  زیادی داشتیم و داریم و به تبع آن کار فرهنگی بر مبنای اسلام عزیز انجام نشده است و کار اساسی و محوری که باید صورت می گرفت، در واقع صورت نگرفته است.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه فومن خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم و حیاتی بحث اقتصاد مقاومتی است متاسفانه نه در سال قبل و نه در سال قبلترش و نه امسال که دو ماه و نیم هم می گذرد هیچ کار مبنایی تاثیرگذار در زمینه اقتصادی صورت نگرفته است. این ها از موضوعات مهم جامعه است و همچنین در موضوعات سیاسی وقتی حضرت آقا به اساتید دانشگاه  می فرمایند شما فرماندهان جنگ نرم هستید این جاست که متولی های امور فرهنگی باید اقدام کنند اما متاسفانه برای نمونه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که هیچ حرکت تاثیرگذار فرهنگی در موضوعات دینی ندارد بلکه متاسفانه در نقطه مقابلش حرکت می کند در اینجا مفهوم آتش به اختیار این است که این قرارگاه هیچ ارتباط موثری ندارد و ناکارآمد است  لذا برای ما که در خط مقدم هستیم وقتی باید وارد صحنه بشویم نباید درنگ کنیم و باید در موقعیت قرار بگیریم، این جا باید برای ولایت و انقلاب سربازی کنیم و دیگر منتظر فرمانده نماند.

وی در ادامه افزود: لذا این ها از نکاتی است که اگر به آن دقت کنیم متوجه می شویم که مفهوم آتش به اختیاریعنی باید حرکت کرد و نباید منتظر کارهای دولتی و ابلاغی ماند اگر ما در زمینه سینما، موسیقی و مصادیق فرهنگی کار های اثرگذار و خوبی داشتیم قضیه فرق می کرد اما متاسفانه عکسش اتفاق افتاده و می افتد. جامعه از سکون باید دربیاید تا حصول نتیجه نباید نشست در فضاهای مجازی و رسانه ای باید در مقابل تلاش شتاب زده و عجولانه، تلاشی تاثیر گذار داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین میر شمس حسینی در پایان تصریح کرد: این آتش به اختیار به این معنا نیست که باید خیلی شتاب زده حرکت کرد اگر برنامه نداشته باشیم بیشتر زمین گیر می شویم لذا هدف را باید دید، راه را باید شناخت و سریع اقدام کرد و باید دانست که سریع بودن با شتاب زدگی فرق می کند شتاب زده یعنی بدون فکر و برنامه و هر کسی که این ها را می فهمد باید حرکت کند و لحظه ای در دفاع از ارزش های انقلاب بی تفاوت نباشد.

/هانیه نجومی

  1. شهروندعادی گفت:

    یقینا” این فرمایش مقام معظم رهبری برگرفته ازنگاه دوراندیشانه ومدبرانه ایشان می باشدکه دربسیاری ازمقاطع ودرزمان دولتهای مختلف داروی شفابخش بورکراسی موجودحاکم برسیستم اداری ودولتی کشوربوده،کمااینکه دربحثهای عمران وآبادانی واردوهای جهادی درمناطق محروم و…چنین نیز بوده است ولی بایدمواظب افرادخودسروافراطی وخصوصا” صاحبان تریبونهای مخالف دولت وآرامش جامعه بود که باتفسیربه رای نادرست خودقانون وامنیت کشوررابه چالش کشیده ومشکل ایجادکنندکه دیدگاه مقام معظم رهبری درمواجه باچنین افرادی به کرات درسخنرانیهای معظمه له بیان گردیده شده است.