کد خبر: 64446تاریخ انتشار : 18:45:16 - یکشنبه 11 ژوئن 2017

راه های حفظ کردن انگیزه برای رسیدن به هدف

اگر می خواهیم انگیزه خودمان را حفظ کنیم تا به اهداف شخصی و اجتماعی دست پیدا کنیم رمز موفقیت ما تلاش مستمر و ناامید نشدن است و این که انگیزه قبل از هر چیزی به نگاه خود ما از توانایی های شخصی خودمان بستگی دارد.

به گزارش بهجت نیوز؛ مشکلات در جامعه امروزی که هر روز هم بیشتر می شود گاهی سبب می گردد انسان انگیزه خود را برای رسیدن به اهدافش از دست بدهد از این رو اگر انگیزه رسیدن به هدف تان را از دست داده‌اید؟ کِسل شده‌اید؟ حال و حوصله پیگیری اهدافتان را ندارید؟ خسته شده‌اید؟ احساس می‌کنید تلاشتان بی‌فایده است؟ متوقف شده‌اید؟ اگر در حال تجربه یکی یا حتی همه این موارد هستید، ناراحت نباشید، باید این حقیقت را بپذیریم که کسالت و دلسردی یک امر کاملا طبیعی است و برای همه اتفاق می‌افتد، فرقی نمی‌کند فرد موفقی باشید یا موفقیت چشمگیری کسب نکرده باشید، جزو بهترین‌ها باشید یا تازه‌کارها، به هر حال این موارد ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد و حتی انگیزه مان را هم از بین ببرد.

ما باید سعی کنیم همواره به جستجوی راه حل های مختلف برای رفع این بی انگیزگی باشیم. اگر به اطراف خود نگاه کنیم می بینیم که احساس پیشرفت کردن و احساس برنده بودن، برگ برنده انسان‌های موفق است، پس ما هم باید این احساسات را در خود تقویت کنیم، اما برای داشتن این احساسات لزوما قرار نیست که یک‌دفعه زندگی‌مان را متحول کنیم و یک پیشرفت عظیمی داشته باشیم تا احساس کنیم که در حال پیشرفت هستیم، بلکه با انجام کارهای کوچک که باعث پیشرفت ‌های کوچک اما مستمر می‌شود هم می‌توانیم این حس را در خود تقویت کنیم.

نکته مهمی که باید بدانیم این است که متاسفانه همه می خواهند راه صدساله را یک شب طی کنند در حالی که اگر به زندگی انسان های موفق نگاه کنیم خواهیم دید که هزاران بار انگیزه خود را از دست دادند ولی دوباره تلاش کردند و به خدا توکل کردند و از او صبر و پایداری جستند. بنابراین باید دیدگاه ما این باشد که اصلا نباید روحیه خود را از دست بدهیم و سعه صدر را همواره باید سرلوحه کارخودمان قرار بدهیم.

 از آن جایی که پیشرفت کردن باعث تقویت روحیه می‌شود و داشتن روحیه قوی هم باعث پیشرفت کردن، یعنی پیشرفت کردن و داشتن روحیه قوی یک رابطه مستقیم با هم دارند، هر چقدر پیشرفت ما بیشتر و بزرگتر باشد به همان میزان روحیه ما تقویت می‌شود و هر چقدر که روحیه ما قوی باشد به همان میزان کارهای بزرگ‌تر و خارق‌العاده‌تر می‌توانیم انجام دهیم که در نهایت خود آن یک پیشرفت بزرگ است.

 کلام آخر این که اگر می خواهیم انگیزه خودمان را حفظ کنیم تا به اهداف شخصی و اجتماعی دست پیدا کنیم رمز موفقیت ما تلاش مستمر و ناامید نشدن است و این که انگیزه قبل از هر چیزی به نگاه خود ما از توانایی های شخصی خودمان بستگی دارد یعنی انگیزه داشتن چیزی نیست که بتوان آن را همیشه از دیگران طلب کرد باید اعتماد به نفس را بالا ببریم عزت نفس پیدا کنیم و این نکته را هیچ وقت فراموش نکنیم که خداوند نهایت عدالت است و هیچ تلاشی را بی جواب نمی گذارد.

/ هانیه نجومی