کد خبر: 64313تاریخ انتشار : 14:59:00 - جمعه 9 ژوئن 2017

امام جمعه فومن؛

رمز پیروزی ملت ایران تبعیت از کربلائیان است

حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز فومن در رابطه با حادثه تروریستی تهران بیان داشت: تاریخ معاصر انقلاب از این حوادث بسیار دیده است و امروز استکبار جهانی از آستین داعش بیرون آمده است و با دهان روزه مردم مسلمان ما را به شهادت رساندند.امروز حسینیان زنده اند چون رمز پیروزی را ملت ایران پیدا کرده است و آن تبعیت از کربلائیان در مسیر تاریخ است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن در خطبه های نماز جمعه امروز فومن با اشاره تقوای الهی همه نمازگزاران را به رعایت مسیر تقوا و پرهیزگاری دعوت کرد.

امام جمعه فومن با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید اظهار کرد: نعمات مختلفی در دنیا خداوند برای بشر قرار داده است اما خداوند در قرآن به متقین وعده جنات و رضوان الله را می دهد.

حجت الاسلام سید محمد حسن صفوی در رابطه با مولا علی علیه السلام تصریح کرد: او کسی بود که در کودکی در بیت پیغمبر اسلام ص تربیت شد و در جلسه ای که قریشیان جمع شده بودند فقط علی (ع) بود که از پیغمبری خاتم الرسل (ص) حمایت کرد و یا شبی که معروف به لیلت المبیت است امیرالمومنین (ع) است که جانش را در طبق اخلاص قرار می دهد تا برای پیامبر اسلام فدا کند و یا در زمانی که در مدینه برای همه مسلمانان در عقد اخوت برادر انتخاب شد پیامبر اسلام  با علی علیه السلام بود که عقد اخوت بست.
وی در ادامه با اشاره به رشادت های علی (ع) افزود: مولا علی (ع) بود که یگانه جنگاور مسلمین در غزوه ها و حرب های مختلف صدر اسلام بود و توانست در استواری حکومت اسلامی در صدر اسلام نقشی یگانه ایفاء نماید.

امام جمعه فومن در رابطه با حادثه تروریستی تهران بیان داشت: تاریخ معاصر انقلاب از این حوادث بسیار دیده است و امروز استکبار جهانی از آستین داعش بیرون آمده است و با دهان روزه مردم مسلمان ما را به شهادت رساندند.امروز حسینیان زنده اند چون رمز پیروزی را ملت ایران پیدا کرده است و آن تبعیت از کربلائیان در مسیر تاریخ است لذا انقلاب اسلامی برای استقلال نیاز به خونبها دارد و رهبری معظم هم فرمودند با این ترقه بازی ها نمی توانند خللی در اراده پولادین ملت ایران ایجاد نمایند.

حجت الاسلام صفوی با اشاره به عملیات ترور تهران افزود: تروریست ها نقاطی را مورد هدف قرار دادند که خود فاقد چنین گنج های گرانبها هستند و به مرقد مطهر امام(ره) و پارلمان نظام اسلامی تهاجم کردند.
وی در رابطه با شب های قدر تاکید کرد: شب قدر شب نزول قرآن است که ان شاءالله همه باید توفیق درک شب های قدر را داشته باشیم.

امام جمعه فومن در پایان رابطه با سند ۲۰۳۰ خاطرنشان کرد: رهبری معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان فرمودند چرا باید سند ۲۰۳۰ به نظام آموزشی جمهوری اسلامی تحمیل بشود و در همین رابطه مراجع معظم اعتراضات شدیدی کردند لذا سندی که همجنس بازان و بهائیان را مورد حمایت قرار می دهد به درد امت اسلامی نمی خورد.