کد خبر: 64157تاریخ انتشار : 17:44:38 - شنبه 3 ژوئن 2017

فرماندار فومن؛

امام خمینی(ره) را باید با باورهایش شناخت

دکتر حسین اسماعیل پور فرماندار فومن ظهر امروز در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که در شبکه بهداشت و درمان فومن برگزار شد، گفت: امام خمینی(ره) را باید با باورهایش شناخت.

به گزارش بهجت نیوز؛ دکتر حسین اسماعیل پور فرماندار فومن ظهر امروز در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که در شبکه بهداشت و درمان فومن برگزار شد، گفت: امام خمینی(ره) را باید با خودش و باورهایش شناخت باورهایش نسبت به تعلیم و تربیت، خانواده، بهداشت و سطح رفاه اجتماعی، حجاب و موضوعاتی از این قبیل.

وی در ادامه افزود: امام (ره) هر آن چه را که می گفت به آن باور داشت و نتیجه آن تفکر نیز جریانی بود که در خرداد 42 شروع شد و تا الان هم ادامه دارد. دلیل تسلط امام بر اوضاع و احوال و شناخت مسائل مختلف این بود که ایشان خیلی مطالعه داشتند ایشان تمام تاریخ مشروطه را با جزئیات مطالعه کردند و عمدتا آن چیزهایی که مطرح می کردند در گذر زمان اغلب تجربه می شد.

دکتر اسماعیل پور تصریح کرد: آن چه که ما امروز می خواهیم این است که دیدگاه های امام(ره) بررسی بشود مداحی و سخنرانی بی تاثیر نیست ولی اندیشه های امام(ره) را منتقل کردن در هر زمینه ای که افراد مشغول به کار هستند بسیار تاثیرگزار می باشد. باید سعی بشود همایش هایی برگزار بشود مثلا در حوزه کاری شما در زمینه تامین اجتماعی، بیمه و موضوعات مختلف در رشته بهداشت اندیشه های امام خمینی(ره) به روزرسانی بشود.

فرماندار فومن در پایان خاطرنشان کرد: عموما روی اندیشه های امام(ره) به خوبی مانور داده نشده است قیام 14 خرداد برای ملت ایران بسیار سرنوشت ساز بود و نقطه عطفی در تاریخ به شمار می رود امام خمینی(ره) در حوزه سیاسی حق و باطل را دوباره تجدید حیات کرد بنابراین ما باید تلاش کنیم روز به روز دیدگاه ها و نظرات امام(ره) در مباحث مختلف روز را مطالعه کنیم و در انتشار این عقاید و باورها همواره فعال باشیم.

/ هانیه نجومی