کد خبر: 63934تاریخ انتشار : 3:47:21 - شنبه 3 ژوئن 2017

بایدها و نبایدهای طب سنتی برای روزه داران

با توجه به این که در فصل گرما روزه گرفتن امری دشوار است در طب سنتی راه هایی برای غذا خوردن، باید ها و نبایدها در ایام روزه داری وجود دارد که با رعایت این نکات، روزه داری خوب و با نشاطی خواهیم داشت.

به گزارش بهجت نیوز؛ با توجه به این که در فصل گرما روزه گرفتن امری دشوار است در طب سنتی راه هایی برای غذا خوردن، باید ها و نبایدها در ایام روزه داری وجود دارد که با رعایت این نکات، روزه داری خوب و با نشاطی خواهیم داشت. از جمله مهم ترین راه کارها برای داشتن جسمی سالم برای انجام این فریضه عبارت اند از:
1- توصیه می شود کسانی که با گرفتن روزه دچار معده درد می شوند موقع سحر مقداری ترنجبین و خاکشیر مخلوط کنند و بخورند و موقع افطار یک لیوان عرق نعناع با نبات یا عسل میل کنند.
 
2- بلافاصله بعد از خوردن سحری نخوابید.
 
3- افرادی که در معرض دیابت هستند اصولا مشکلی برای روزه داری ندارند ولی کسانی که کلیه هایشان آسیب دیده است فقط با مجوز پزشک می توانند روزه بگیرند. یک استکان عرق خارشتر برای بیماران کلیوی توصیه می شود.
 
4-خورشت کدو و یا خورشت الو یا خورشت بامیه از غذاهای مناسب در وعده سحر هستند.
 
5- ماهی به دلیل تشنگی غذای مناسبی نیست.
 
6- از مسواک و آب نمک بعد از خوردن سحری استفاده کنید.
 
7- از گلاب گرم شده و خرما در وعده افطار استفاده کنید.

8- کسانی که لاغر هستند حتما باید سحری بخورند.
 
9- سوپ گرم و فرنی را در ابتدای افطار بخورید.
 
10- استفاده از شیرینی های مصنوعی مثل زولبیا بامیه را به حداقل برسانید.

11- خوردن ماست در سحری توصیه نمی شود.

12- از روغن ترجیحا فقط کنجد یا زیتون استفاده کنید.

خلاصه کلام آنکه:

 در مجموع می توان گفت که خوردنی های زیر برای افطار مناسب هستند: استفاده از غذاهایی همچون حلیم، سوپ، فرنی، حریره بادام، شیربرنج، آش، خرما، کشمش، انجیرخشک، عسل، همراه با کمی نان سبوس دار با پنیر و گردو یا سبزی و امثال آنها.

نوشیدنی های مهم و مناسب عبارتنداز: شیر گرم، آب نیم گرم، چای کمرنگ.

فراموش کردن نوشیدنی های مصنوعی امر مهمی است و غذاهای سنگین و حجیم یا دیرهضم و غلیظ، غذاهای پرادویه، چرب و سرخ کردنی، مواد شور، میوه و آب همراه با افطار. پرخوری و پرنوشی نیز مانند همیشه مذموم است.

شایان ذکر است که مطالب بالا برای افراد سالم بوده و گروههای خاص مانند بیماران، دریافت کنندگان دارو، سالمندان، زنان باردار و شیرده و همچنین ورزشکاران، نوجوانان و…، نیازمند تدابیر و توصیه های دیگری هستند که در این مجال فرصتی برای ارائه آن نیست و اینگونه افراد برای دریافت الگوهای غذایی مناسب خود باید به پزشکان آشنا به مبانی تغذیه بر اساس مبانی فخیم طب سنتی ایران مراجعه کنند.

انشاالله بتوانیم با رعایت کردن مواردی از این قیبل ماهی سرشار از سلامتی همراه با معنویت داشته باشیم.

/هانیه نجومی