کد خبر: 63910تاریخ انتشار : 18:06:58 - جمعه 2 ژوئن 2017

نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن؛

توکل به خدا از نظر امام(ره) اساس و محور بود/کفرستیزی با توکل به خدا محقق می شود نه با وابستگی به غرب و قدرت ها

حجت الاسلام و المسلمین حسینی نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن عصر امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز با توجه به فرارسیدن ارتحال بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی گفت:توکل به خدا از نظر امام(ره) اساس و محور بود.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام و المسلمین حسینی نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن عصر امروز در گفتگو با خبرنگار بهجت نیوز با توجه به فرارسیدن ارتحال بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی گفت: سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را تسلیت عرض می کنم انشالله خداوند به ما این لیاقت را بدهد که بتوانیم راه امام و راه شهدا را انتخاب کنیم و آن طور  که باید برای حفظ ارزش های اسلامی ادامه بدهیم و در این راه که دشوار هم هست ثابت قدم بمانیم.

نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن با اشاره به ابعاد شخصیتی امام راحل تصریح کرد: در مورد ویژگی های حضرت امام امثال بنده در این حدی نیستیم که بخواهیم چیزی بگوییم اما از دوران حیات پاک و طیبه وی بویزه سال ۴۲تا  ۵۷  که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و این پیروزی یک مفهوم عمیق دارد بویژه این که بعد از رحلت پیامبر اکرم، حضرت علی علیه السلام در در ۲۵ سال سکوت و بعد از اینکه مردم حکومت را به ایشان تحمیل کردند در چهار سال و نه ماه حاکم حکومت اسلامی بود و بعد از امام علی (ع) نیز امام حسن مجتبی(ع) ۹ ماه خلافت داشتند بعد از این دو امام معصوم دیگر هیچ یک از علما و امامان تشکیل حکومت ندادند تا سال  ۵۷ و این همان نکته مهم و حساس می باشد.

وی در ادامه افزود: این حکومت در زمانی شکل می گیرد که کفر کاملا مسلط بود و کسی نمی توانست حرکت اسلامی بکند این خودش یک ویژگی بارز است که می شود ساعت ها و ماه ها در مورد آن مطلب نوشت.

حجت الاسلام حسینی اظهار کرد: یکی از شاخصه های حضرت امام(ره) روحیه کفرستیزی و استکبارستیزی و دفاع از مظلومان که اصل و اساس اسلام است و این همان نکته ای است که امام حسین(ع) در روز عاشورا فرمودند قیام مردم برای برپایی امر به معروف و نهی از منکر.

نماینده ولی فقیه سپاه ناحیه فومن تاکید کرد: دفاع از مظلومان معروف است، منکر هم ظالمین و کفار هستند که هنوز هم هر دو ادامه دارد و وظیفه تمامی نیروهای ارزشی و فرهنگی این است که راه امام خمینی(ره) را ادامه بدهند، نگاه به غرب و اروپا نباید داشته باشیم و این همان نکته ای است که امام(ره) نسبت به آن حساس بودند. امام(ره) در سخت ترین شرایط سر تعظیم برای آمریکایی ها فرود نیاورد و فرمودند آمریکایی ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند و این در زمانی بود که ثبات اقتصادی در کشور نبود، حکومت کاملا شکل نگرفته بود و این یک ویژگی خاص او بود، توکل به خدا از نظر امام(ره) اساس و محور بود و کفرستیزی با توکل به خدا محقق می شود نه با وابستگی به غرب و قدرت ها. قدرت ها توخالی و پوشالی هستند لذا توکل به خدا یک امر بسیار مهم است این که الان نیروهاای مردمی عراق با توکل به خدا در مقابل کفر ایستاده اندهمه ناشی از ثمرات انقلاب اسلامی در خودباوری و بیداری مسلمانان است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اینکه ۳۸ سال از انقلاب می گذرد با توکل به خدا به ابن جا رسیده است و این را امام(ره) به ما یاد داده است و این ها را باید به کار ببندیم. کسانی که امروز به دنبال این هستند که کشور را از این مسیر خارج کنند و می گویند با اروپا باید رابطه برقرار کنیم و می‌گویند کدخدا امروز آمریکاست این افراد نه امام را شناختند و نه شهدا را،  این ها سر سفره انقلاب برای پرکردن جیب خودشان نشسته اند  و امروز هم هستند اما انقلاب راه خودش را ادامه خواهد داد و این افراد جامانده ها و بدبخت هایی هستند که نگاه مادی به انقلاب دارند.

/هانیه نجومی