کد خبر: 63832تاریخ انتشار : 2:53:19 - پنجشنبه 1 ژوئن 2017

امام جمعه فومن؛

امام خمینی (ره) به گردن ما حق حیات دارد

حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن عصر دیروز در جلسه فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ره) به گردن ما حق حیات دارد و به‌عنوان احیاگر دین، دین و اسلام را زنده نگه داشته است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین صفوی امام جمعه فومن عصر دیروز در جلسه فرهنگ عمومی این شهرستان در آستانه سالروز ارتحال بنیانگزار جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: امام خمینی (ره) به گردن ما حق حیات دارد و به‌عنوان احیاگر دین، دین و اسلام را زنده نگه داشته است.

امام جمعه فومن ضمن حمایت مسئولان مربوطه در امر تجهیز و نوسازی نمازخانه ها بیان داشت: امنیت محیطی باید برای مسافران در نظر گرفته شود  و این امری نیست که بتوان از آن چشم پوشید و از طرفی هم مسافران نباید امنیت فکری و معنوی شهروندان فومنی را زیر سئوال ببرند و با اقدامات نابهنجار مشکلاتی را بوجود بیاورند.

وی در ادامه افزود: ورودی هر شهری از مواردی است که باعث می شود افراد با شناخت خاصی وارد شهر بشوندو آشنایی اجمالی پیدا کنند از این رو ورودی شهر باید به‌ گونه‌ای باشد که مسافران متوجه شوند که فومن از جمله شهرهایی است که همواره زبانزد همگان بوده است و از قدیم تا به امروز گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است چون ما در محیطی تنفس می‌کنیم که مهد بزرگان و عالمان دینی همچون آیت‌الله بهجت (ره) است، متاسفانه ورودی و خروجی شهر فومن از جذابیت و زیبایی خاصی برخوردار نیست و مسئولان باید به این امر توجه خاصی بکنند و آن را از مهمات و اولویت کارهای خود قرار بدهند و رسیدگی کنند.

استاد حوزه علمیه فومن تصریح کرد: شهدای گمنام ماسوله همان طوری که از اسمشان پیدا است مشخصات دقیق ندارند ولی با تدفین در آن مکان نیز غریب‌تر شده‌اند، اگر خانواده این شهدا روزی به وسیله آزمایش D.N.A پیدا شوند بدون شک از این که فرزندان آن‌ها در چنین جایی تدفین شده‌اند قطعاً رنجور و ناراحت می شوند لذا لازم است تدبیری اندیشیده بشود تا انس با شهدا روز به روز در جامعه رنگ تازه ای بگیرد و ما هم مدیون این شهدا و خانواده های آنان نباشیم مثلا بهتر است یادمانی در شهدای گمنام ماسوله با نام” موزه باغ شهدا”  احداث شود و کارهایی از این قبیل که نام و یاد این شهدا هرچند که گمنامند روز به روز غریب تر و تنهاتر نشود.

صفوی خاطر نشان کرد: اداره ورزش و جوانان از جمله نهادهایی است که می تواند در امر ورزش همگانی به ما کمک کند چون با توجه به بررسی های مشاهده شده حدود 70درصد جوانان فومنی به باشگاه فوتبال این شهرستان توجه دارند اما مسئولان هیچ توجه خاصی به این باشگاه ندارند لذا اگر می خواهیم جامعه ای پویا داشته باشیم باید مسئولان نیز همکاری لازم را داشته باشند.

امام جمعه فومن اظهار داشت: همه باید کمک کنیم و محیط را به طوری آماده کنیم که هویت شهر به طور کامل و واضح شناخته شود و به محیط فرهنگی باشگاه اهمیت داده شود امروزه جوانان به این باشگاه و این مکان ها نیاز دارند تا بتوانند استعدادهای خود را شکوفا سازند و این در نهایت به رشد و بالندگی شهر منجر می شود.

وی در ادامه افزود: متاسفانه ما به نمازخانه های اماکن عمومی اهمیت چندانی نداده ایم و این امروزه به یک معضل تبدیل شده است. برای مثال پارک شهر فومن محل رفت و آمد مردم، مسافران و گردشگران زیادی است و باید از نمازخانه در خور شأن و مناسبی برخوردار باشد.

صفوی گفت: برای ادامه ساخت و اتمام پروژه مصلی نماز جمعه نیاز به همت و یاری همه مسئولان داریم و اگر همه همکاری لازم را داشته باشند قطعا خیلی از مشکلات رفع می شود و به زودی به نتیجه نهایی خواهیم رسید.