کد خبر: 63695تاریخ انتشار : 14:40:17 - دوشنبه 29 مه 2017

اولین گام شورای پنجم برای تحقق وعده ها؛

چه کسی شهردار فومن می شود؟!

بزودی اولین گام شورای پنجم برای تحقق وعده ها محقق خواهد شد و باید دید شهردار بومی که منتخبان شورای پنجم وعده داده بودند کیست و چه کسی شهردار فومن می شود.

فربه گزارش بهجت نیوز؛ کمتر از دو هفته از انتخابات شورای اسلامی شهر فومن و انتخاب اعضای منتخب شورای دوره پنجم می گذرد و در محافل خبری و سیاسی شهر چند روزی است که موضوع انتخاب شهردار کارآمد بومی در صدر  مباحث مطرح شده می باشد. در این انتخابات شهروندان فومنی با نظر خود اعضای شورای دوره چهارم را تغییر دادند و افرادی به عضویت در شورای شهر درآمدند که وعده های بی شماری برای توسعه شهری فومن در زمینه های مختلف سر دادند که از اولین وعده ها می توان به انتخاب شهردار کارآمد بومی توسط اعضای جدید شورا در دوران تبیلغات انتخاباتی اشاره کرد که با وفاق و همدلی که اخیرا با حضور اعضای منتخب در جامعه مشاهده می گردد به نظر می رسد در این زمینه بزودی شاهد انتخاب یک شهردار فومنی خواهیم بود.

اما اسامی مختلفی این روز ها در محافل خبری شنیده می شوند که برخی از تجارب مدیریتی بسیار ارزنده و برخی از انرژی جوانی و تخصص علمی که باید دید بالاخره چه کسی موفق به نشستن بر کرسی شهرداری فومن می گردد و به جاست تا مختصری با سوابق افراد فوق الذکر آشنا شویم؛

1-حاج سید نورالدین نعمتی:
وی جانباز و آزاده دوران دفاع مقدس می باشد دانش آموخته کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد مدیریت بوده و فرماندهی چند ناحیه مقاومت بسیج در استان را در کارنامه خود دارد. وی از محبوبیت کم نظیری در شهر فومن برخوردار است و در انتخابات این دوره بدون برگزاری حتی یک میتینگ سخنرانی و بدون تبلبغات خاصی موفق به ورود مجدد به عرصه شورای شهر شد. به گواه بسیاری از همراهنش از مدیریتی جهادی برای رفع مسائل و عضلات شهری برخوردار است.

2-مهندس شاهین علیزاده:
از جوانان مستعد فومنی سابقه مدیریت در مرکز آموزش فنی و حرفه ای فومن را بر عهده دارد دانش آموخته مهندسی کامپیوتر بوده و از محبوبیت خوبی بین جوانان فومنی برخوردار است وی نفر اول انتحابات دوره چهارم شورای شهر فومن بوده است اما در انتخابات دوره پنجم نتوانست به عضویت شورای پنجم درآید.

3-مهندس امیر خوشکار سرابستانی:
وی دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران و سازه بوده و از جوانان مستعد شهر فومن به شمار می رود که در انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی موفق به اخذ تائید صلاحیت از شورای محترم نگهبان گردید در صورتی که خیلی از نام آوران نتوانستند از این مرحله عبور کنند. وی از اساتید دانشگاه در رشته عمران می باشد و مدیریت و نظارت پروژه های مختلف عمرانی را در کارنامه دارد. وی همچنین از حمایت جمع کثیری از فعالان فرهنگی و اجتماعی در فومن بهره مند می باشد که به نظر می رسد در صورت انتخاب همراهانی از نخبگان دانشگاهی و فعالان فرهنگی در مدیریت شهری او را همراهی می کنند.

4- مهندس رضا محمدی:
معاون فعلی شهردار فومن و جوان تحصیل کرده فومنی که این روزها نام او هم در محافل سیاسی شهر برای انتخاب شهردار بومی با توجه به تجربه چند سال گذشته در معاونت شهرداری فومن شنیده می شود و به نظر می رسد از آمادگی خوبی برای تصدی این منصب مهم برخودار است.

5-مهندس یوسف نیرویی:
جوان تحصیلکرده و مستعدی که دانش آموخته رشته مهندسی عمران بوده و در انتخابات دوره پنجم شورای شهر فومن برای اولین بار توانست آرای قابل توجه ای را کسب نماید و سابقه کار نظارت و اجرا در پروژهای مختلف عمرانی را در کارنامه دارد.

6-مهندس احمد رمضانی:
شهردار اسبق و محبوب فومنی ها که بسیاری در فومن او را موفق ترین شهردار بعد از انقلاب در فومن می دانند. روحیه تلاش و خستگی ناپذیری و کمک به همکاران شهرداری از صفات خاص شهردار اسبق فومن می باشد.

7-اسماعیل قربانزاده:
فرماندار اسبق فومن در دوران حاج ناصر عاشوری که در دوران فرمانداری توانست روابط بسیار خوبی را با گروه های مردمی ایجاد نماید.

8-مهندس احمدقدیمی:
شهردار اسبق فومن که از فرهنگیان آموزش و پرورش بوده است. وی دانشجوی رشته برنامه ریزی شهری در مقطع دکتری می باشد و در حال حاضر در سمت بخشدار مرکزی شهر فومن در حال خدمت است.

9- مهندس مهدی عفتی:
وی دانش آموخته رشته مهندسی عمران بوده و به عنوان مدرس در دانشگاه های استان در رشته عمران مشغول تدریس می باشد و سابقه نظارت و مدیریت پروژه های عمرانی را در کارنامه خود دارد.

10-دکتر فرانک پیشگر:
وی دانش آموخته رشته مهندسی عمران بوده و در مقطع دکترا در رشته مهندسی محیط زیست فارغ التحصیل شد. وی عضو فومنی شورای دوره چهار شهر رشت بود و در دوره پنجم نتوانست به عضویت شورا در بیاید. ریاست کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی کلانشهر رشت، مدرس و عضو هیأت علمی گروه عمران دانشگاه آزاد فومن و شفت از سال ۱۳۸۷ تا کنون،  دارای گواهی پایه یک در زمینه طرح، نظارت و اجرا از نظام مهندسی ساختمان، عضو انجمن متخصصین محیط زیست ایران، مدیرعامل شرکت توسعه و تدبیر شمال نوین از جمله رزومه کاری ایشان به شمار می رود.

11-سامره عاشوری چیرانی:
وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت بیمه و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی-مدیریت بیمه  بوده و جوانترین و کاندیدای انتخابات دوره قبل مجلس شورای اسلامی در شهرستان فومن می باشد. وی مدت ده سال درشرکت مخابرات مشغول به کار و ازسال ۹۲ به بعدبه عنوان مشاور شرکتهای بیمه مشغول فعالیت بوده است.

/هانیه نجومی

 1. شهروند فرهنگی گفت:

  ای کاش این کار مهم به نظرسنجی گذاشته شود تا طیف مردم فهیم فومن نظر بدهند و در مجموع شورای شهر هرآن کس را که بهترین نظر سنجی را داشت بعنوان شهردار شهر فومن انتخاب نمایند. لطفا به اطلاع مردم شریف و نجیب فومن رسانده شود

 2. فومنی گفت:

  بنظرم بهترین گزینه ها:یکی سید نورالدین نعمتی است و دیگری دکتر فرانک پیشگر. سایرین فقط در حد حرف و شعار هستن مدارک تحصیلی شان هم بدرد خودشان میخورد با ارشد طرف استاد هس خخخخخ یا بعضیا که قبلا در شهرداری فومن بودن یا فرمانداری یا بقول آقایان فعال فرهنگی چه گلی بسر فومن زده اند فقط الکی میخوان بعضیا رو مطرح کنن تو جامعه. والسلام یا سید نورالدین نعمتی یا دکتر فرانک پیشگر

 3. شهروند فرهنگی گفت:

  خیلی عالی میشه اگر از نظرات دوستان و مردم فهیم شهرمان در انتخاب شهردار مدنظر قرار گیرد. بله فرمایشات دوست عزیزمان کاملا بجا است . آقای رمضانی هم انسان کاری و موفقی است

 4. فومنی گفت:

  سلام
  به نظر بنده با احترام به شخصیت خانم دکتر پیشگر ایشان مناسب پست شهرداری نمیباشند، زیرا ایشان در عضویت شورای شهر رشت حضور موفقی نداشتند و از طرفی قدرت برخورد با زیاده خواهان را ندارند و …
  جناب آقای حاج نورالدین نعمتی هم که اعلام کرده شهردار نمیشوند.
  با احترام به همه گزینه ها ، بهترین گزینه ها مهندس شاهین علیزاده و مهندس امیر خوشکار سرابستانی و مهندس حاج رضا محمدی می باشند ، زیرا هر کدام ویژگی های قابل توجهی دارند که میتوانند عملکرد مناسبی به عنوان شهردار داشته باشند .

 5. شهروندعادی گفت:

  آقای محمدی معاون مادام العمر شهرداران فومن بااینکه مسوول حراست شهرداری هم هست بارابطه بازی خواهر گرامی خودرابه استخدام شهرداری فومن درآورده ! ازلیست فوق الذکرآقای نورالدین نعمتی ومهندس نیرویی ازبقیه بهترند…احمدقدیمی وپیشگر سیاسی کارند مهندس علیزاده هم خوب است

 6. ناشناس گفت:

  مهندس خوشکار و خانم پیشگر از اساتید خوب و با دانش ما تو دانشگاه بودند. مهندس خوشکار مسلط بر موضوعات عمرانی و ترافیکی و خانم پیشگر مسلط بر مباحث محیط زیست و عمرانی هستند.
  واقعا جای چنین افرادی در راس امور شهری و شهرداری فومن خالیه.
  خواهشا به دور از سیاسی کاری شهردار انتخاب کنید.

 7. ناشناس گفت:

  شهردار باید 1- متخصص باشد ، یعنی در یکی از رشته های مهندسی عمران، شهرسازی یا معماری تحصیلات عالیه داشته باشد.
  2- متعهد باشد، یعنی پاکدست بوده و در برابر پیشنهادهای مالی و اداری و فشارهای مختلف جناحی و سیاسی تسلیم نشده و مقابل زیاده خواهی های افراد رانت خوار بایستد و در تصمیم گیری مقتدر و نترس باشد.
  3- از نشاط و نیروی جوانی برخوردار بوده و اهل ریسک و در مقابل حل مسائل شهری نترس و اهل تدبیر ، کار جهادی و تلاش پیگیرانه باشد.
  4- اهل برنامه ریزی برای کارهای زیربنایی و توسعه‌ای و دارای ایده های علمی باشد و از مشاوره جامعه دانشگاهی بهره برده و مشورت پذیر باشد.
  هر شخصی از ویژگی های بالا برخوردار باشد می‌تواند، گزینه مناسبی برای پست شهرداری باشد.

 8. همشهری گفت:

  سلام،توی فومن کار کردن خیلی سخته.
  هر کاری کنی یه عده هستند که سنگ اندازی کنن.
  اول باید جو مسموم شهر از بین بره.
  در مرحله بعد باید به جوانان اعتماد کنیم.
  به نظرم مهندس خوشکار به دلیل داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و ارتباط با بزرگان شهر و استان،به انضمام مهندس علیزاده به دلیل داشتن تجربه خوب خدمت رسانی گزینه های مناسبی برای این سمت هستند