کد خبر: 63687تاریخ انتشار : 14:05:26 - یکشنبه 28 مه 2017

یادداشت/ حسین حسین زاده فومنی؛

رمضان ماه نشاط و حلاوت بندگی است

حاج حسین حسین زاده فومنی یادداشتی را در رابطه با ماه مبارک رمضان تدوین کرده است.

به گزارش بهجت نیوز؛ حاج حسین حسین زاده فومنی یادداشتی را در رابطه با ماه مبارک رمضان تدوین کرده است. متن این یادداشت به شرح ذیل می باشد:
فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و حلول پر خیر و برکت شهرالله را بر همه مسلمانان عالم، علی الخصوص ملت مسلمان میهن اسلامی مان تبریک عرض می نمایم. امید است خداوند به نورانیت و ربانیـت این ماه گرانمایه و با ارزش همه ما را مورد هدایت و حمایت و عنایت خاصه خودش قرار بدهد و لیاقت ادراک راستین ضیافت الله را داشته باشیم. حقیقتا بایستی با تمامی وجود خداوند رحمان و مهربان را شاکر باشیم که یک بار دیگر فرصتی را به ما داد تا بتوانیم در ماه مبارک رمضان زنده باشیم و انشاءالله با روزه داری و مشارکت در صفوف نمازهای جماعت و صله رحم و دستگیری افراد محروم و بی بضاعت و انجام سایر فرایض دینی به بندگی خدا مشغول شویم و مشمول مرحمت و مغفرت و بدین طریق مورد لطف و کرمش واقع شویم. ماه رمضان از همه ماه ها افضل و اشرف و اکمل بوده و در واقع ماه نشاط و طراوت و حلاوت بندگی خدا و تلاوت قرآن و بهار عبادت هاست و خوشا به حال افرادی که از لحظه به لحظه ماه نورانی و شهر اسمانی الهی نهایت بهره را می برند و از این دنیای زود گذر جهت عقبی و آخرت خویش با انجام اعمال صالحه و افعال بالغه پس اندازه معنوی ذخیره می سازند.

عزیزان و بزرگواران ماه رمضان یک ماه طلایی و و استثایی بوده و خالق سبحان ویژگی های ممتازی را برای آن قایل شده است، مثلا قرائت یک آیه برابر است با ختم قرآن و یا خواب روزه دار را عبادت محسوب نموده و نفس صائمین تسبیح ذکر شده است و بالا تر از همه این ها دعای روزه دار مستجاب و اعمال او مقبول می باشد و انجام کارهای نیک روزه دار با پاداش بی شمار ذات لا یزال الهی قرار گرفته است و البته تمامی این ها بهانه و وسیله ای است تا ما بتوانیم مفتخر به افتخار ادمیت و به گوهر انسانیت که همان نگین رضایتمندی و تحصیل تقوا که مورد نظر صانع بی همتا بوده نایل شویم. انشاءالله به توفیق و فضل رب العالمین همه ما بتوانیم دراین میهمانی خدا مدال سراسر سعادت تقوا و تقرب ایزد منان را تحصیل بنمائیم.

در خاتمه یاد شهیدان و امام راحل و همه مومنانی که سالهای قبل در جمع ما بودندرا گرامی می دارم و علو درجات عالیه را برای همه آن ها از درگاه قادر متعال مسئلت می نمایم.