کد خبر: 63623تاریخ انتشار : 8:03:19 - جمعه 26 مه 2017

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه ای زیباکنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛

نیرویی ماورای نیروهای مادی سبب آزادسازی خرمشهر شد+تصاویر

سردار اصغر شکراللهی معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه ای زیباکنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته در مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر قهرمان در مسجد بالامحله فومن گفت: نیرویی ماورای نیروهای مادی سبب آزادسازی خرمشهر شد.

به گزارش بهجت نیوز؛ سردار اصغر شکراللهی  معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه ای زیباکنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شب گذشته در مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر قهرمان در مسجد بالامحله فومن گفت: دفاع مقدس فراز و فرود های زیادی در طول هشت سال جنگ تحمیلی داشت و یکی از فرازهای آن دفاع مقدس عملیات آزادسازی خرمشهر که عملیات بیت المقدس نام گرفت بود.

سردار شکراللهی با اشاره به جمله تاریخی امام خمینی(ره) در رابطه با آزادسازی خرمشهر اظهار کرد:امام خمینی(ره) در رابطه با عملیات بیت المقدس فرمودند که خرمشهر را خدا آزاد کرد و یا رهبر معظم انقلاب فرمودند که یکی از مشعشع ترین عملیات های جنگ تحمیلی عملیات آزادسازی خرمشهر بود.

وی تاکید کرد: برگ زرین اول مقاومت جانانه جوانان غیور خرمشهری بود که از شهرشان دفاع کردند اما برگ زرین مهمتر این بود که غیورمردان کشورمان در عملیات بیت المقدس طی ۲۴ روز شهر خرمشهر را آزاد کردند و عظمت این عملیات به حدی بود که مستشاران نظامی انگلیسی و فرانسوی در زمان اشغال آن شهر توسط عراق به نظامیان انگلیسی گفته بودند که ایران هرگز نمی تواند این شهر را دوباره پس بگیرد لذا باید بدانیم که نیرویی ماورای نیروهای مادی سبب آزادسازی خرمشهر شد.

معاون هماهنگ کننده دانشگاه امام خامنه ای زیباکنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه افزود: درس هایی که باید از دفاع مقدس بگیریم این است که اولا هر کشوری که بخواهد مستقل باشد باید هزینه بدهد اما بدانید ما نه فقط برای خاک بلکه برای خدا جوانان خود را تقدیم اسلام کردیم.

وی در رابطه با درس های دیگر دفاع مقدس تصریح کرد: بدانید دشمن در طی تاریخ انقلاب اسلامی تلاش بسیاری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی کرده است و همواره این خباثت ها ادامه دارد.

سردار شکراللهی با اشاره با قراردادهای تسلیحاتی ایالات متحده و عربستان سعودی گفت: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح سرلشگر باقری بیان کردند که ما خوشحال هستیم که این قراردادها ایجاد شده چرا که بزودی از این تسلیحات بر علیه رژیم اسرائیل استفاده می گردد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: ما با الگوی پایداری در دوران دفاع مقدس ثابت کردیم که می توانیم مقابل همه مشکلات ایستادگی کنیم و به پیشرفت برسیم و امروز هم باید از همان الگو ها استفاده کنیم و بر همه مشکلات و تحریم ها غلبه کنیم و در مسیری که رهبر معظم انقلاب تعیین می کنند با جانفشانی سربلندی ایران اسلامی را رقم بزنیم.

/هانیه نجومی