کد خبر: 63611تاریخ انتشار : 7:04:08 - پنجشنبه 25 مه 2017

آیت‌الله جنتی؛

مسئولان تخلفات انتخاباتی بسیاری داشتند/ انتظار نداشتیم دستگاه‌های مجری انتخابات قانون‌شکنی کنند

دبیر شورای نگهبان گفت: سلامت انتخابات را تایید می‌کنم که خیلی خوب بود اما تخلفات بسیاری هم شد که بخشی از آن متوجه مسئولان بود که تخلفات بسیاری کردند.

به گزارش بهجت نیوز به نقل از فارس؛ آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان در نشست هیئت رئیسه مجلس خبرگان اظهارداشت: همانطور که مقام معظم رهبری هم اشاره فرمودند از جانب خودم و خبرگان با همه وجودم از مردم تشکر می‌کنم که نشان دادند هنوز زنده و سرپا هستند و به اسلام، انقلاب، امام راحل و رهبرشان وفادارند.

وی گفت: مردم به یک اشاره رهبر معظم انقلاب و تشویق ایشان در انتخابات حضور یافتند و آرای بسیاری در صندوق‌ها ریختند.

آیت الله جنتی افزود: دنیا متوجه شد که مردمسالاری دینی در کشورمان حاکم است، خلاف ادعاهایی که به دروغ و با تزویر در این خصوص می‌کنند در کشورمان مردمسالاری دینی حقیقت دارد و این مردم هستند که با اختیار و آزادی کامل در انتخابات شرکت می‌کنند و به هر کسی نظرشان باشد رای می‌دهند.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: در ایران به هیچ کسی اجبار نمی‌کنند که رای بدهد یا ندهد، مردم با عشق و علاقه و با احساس وظیفه دینی و ملی حضور می‌یابند و رای می دهند.

وی تصریح کرد: البته سلامت انتخابات را تایید می‌کنم که خیلی خوب بود اما تخلفات بسیاری هم شد که بخشی از آن متوجه مسئولان بود که تخلفات بسیاری کردند.

رئیس مجلس خبرگان گفت: برخی از این تخلفات را همه فهمیدند و برخی از تخلفات مبتنی بر گزارش‌های ناظران از دور و نزدیک و برخی مبتنی بر گزارش‌های مردمی بود.

وی بار دیگر تصریح کرد: تخلفات انتخاباتی از نظر مالی و سیاسی چشمگیر بود و انتظار نداشتیم دستگاه های مجری انتخابات که باید مجری قانون باشند، خودشان قانون‌شکنی کنند به نحوی که همه مطلع شوند که این خلاف انتظار بود.

آیت الله جنتی گفت: البته نوعی از تخلفات هم بود که مانند همیشه صورت گرفت که آن را شورای نگهبان بررسی می‌کند، گزارشش را می‌گیرد و اگر لازم باشد بازرس می‌فرستد که البته اینها طبیعی است و در همه دوره‌های انتخابات اعم از مجلس و ریاست جمهوری بوده‌است.

رئیس مجلس خبرگان ابراز امیدواری کرد: کسانی که در این قضایا تخلفات بزرگ کردند از گناهانشان توبه کنند زیرا حق‌الناس گریبانشان را می‌گیرد و به فرموده رهبر معظم انقلاب واقعا حق‌الناس است.

آیت الله جنتی تصریح کرد: اگر این افراد توبه نکنند در دنیا و آخرت مسئولیت دارند و مجازاتش را خواهند دید.

 

  1. ناشناس گفت:

    به خودتون زحمت ندید بزرگوار همه معنای مصلحت اندیشی رو به خوبی میدونند. نمی دونم با این همه مصلحت اندیشی تا یه مدت دیگه چیزی از جمهوری اسلامی باقی میمونه یا نه؟

  2. ح--- ح -- ف گفت:

    برای هر انسان نیک اندیش و صاحب فهمی قابل پیش بینی بود که تخلفات عدیده ای در انتخابات دو گانه ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اتفاق خواهد افثاد چرا که همه ابزار در دست مجریان و حامیان دولت فعلی بود که در این راستا با تمامی توان و بهره گیری از همه امکانات دولتی و حزبی و گروهی و امپراطور مطبو عاتی خود کاملا حمایت از دولت می کردند و با التفات به تجربه دوران اصلاحات بدیهی بودبرای دست یابی به پیروزی مبادرت به هر نوع تخلف و بداخلاقی خواهند نمود . مثلا پولهای بیت المالی را که در اختیار دهیاران گذاشتند ویا عوامل دولتی که کاراداری خود را رها میکردندو ماموریت داشتند در جلوت و خلوت به نفع اقای روحانی به تبلیغات بپردازند. و به قول اقای روحانی علی برکت الله . اما ایشان بایستی بدانند اعمال و افعال دروغین و غیر الهی نه اینکه هرگز برکت در ان نیست بلکه تبدیل به نفرت عمومی می گردد. و همچون اتشی ماند که دامن روسیاهان و مکاران دغلکار را خواهد سوزاند.